Głupota, idiotyzm, kretynizm

M

matol.pl

Guest
Witam wszystkich :)

Chciałbym poruszyć temat, który pewnie nie tylko mnie denerwuje w dzisiejszych czasach.
Otóż, czy nie macie dość przekonania, że współczesna młodzież ale nie tylko - ogólnie współczesne pokolenia - "na siłę" cofają się w rozwoju ?
Świat plastiku, przepychu zdominowany przez ludzi którzy kreują się na współczesne autorytety a w rzeczywistości są jedynie "matołami" - nie obrażając niczyjej godności osobistej.

Nie widzicie, że ludziom, być może z nudów lub nie, imponuje tzw. "dno społeczne", zamiast ludzi na prawdę wybitnych?. Weźmy np tzw "pokolenie jp" - kim są ci ludzie i dlaczego właściwie my zamiast powiedzieć stanowczo, że to zwykłe "matoły", milczymy nie zwracając najmniejszej uwagi.

Pozostawienie problemu samemu sobie powoduje, że coraz więcej osób jest przekonanych, że trzeba brać z nich przykład i uznają ich zachowanie za normalne.

Następnym przypadkiem jest np Jola Rutowicz... Kto to właściwie jest ? Laska mająca prawdopodobnie IQ pudełka tekturowego, a jednak w dzisiejszym świecie dostrzegana, a co gorsza chwalona za swoją "zaj***stość". Współczesna gwiazda pffff wstyd i tyle i to na cały świat. Paris Hilton powinna podać sobie z nią rękę a następnie powinny obie udzielać wywiadu na temat "jak nie zostać "matołem" ".
Dość dość dość.... dość głupoty, debilizmu, kretynizmu czy jak kto tam woli nazywać. Pokażmy, że nie tolerujemy takich ludzi. Uświadommy im ich głupotę.

Powstał nowy serwis, demaskujący głupotę ludzką jego adres to www.matol.pl ( matol dot pe el ).

* opadają Ci ręce gdy oglądasz innych ludzi ?
* zwijasz się ze śmiechu oglądając do czego inni są zdolni aby zaistnieć ?
* masz dość wszechobecnego poczucia, że ludzie cofają się w rozwoju ?

jeżeli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś "TAK", ta strona jest właśnie dla Ciebie.
Łap "matoły" i wrzucaj, a my się z nimi solidnie rozprawimy.



Nie chodzi tu o żaden spam a ogólnopolski a może w przyszłości ogólnoświatowy protest przeciwko pokoleniu nazwanego wg mnie "pokoleniem plastikowego mtv".

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że w jakimś stopniu do Was drodzy forumowicze dotarłem.
 
W

wroneczki4

Guest
Po co mi link do jakiś filmików skoro na co dzień mam styczność z zabawnymi polaczkami, którzy wyrośli w ciemnogrodzie zwanym Polską. Jak chcę się pośmiać to wystarczy popatrzeć, czym się "Marjany" zajmują, a któryś z pewnością robi, lub gada coś głupiego.
Naturalnie są też inteligentne okazy tego gatunku, ale niestety jest ich niewiele :mruga:
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Są różni ludzie każdy ma inne podejście do życia, nawet człowiek który w Twoich oczach jest głupi jak but, może być mądrzejszy niż Ci się wydaje. Jeżeli chodzi o mnie to uważam że jeśli ktoś ma swój sposób na życie i jest mu z tym dobrze to niech sobie żyje tak jak chce, po co oceniać innych. Swoją drogą, brudy innych się zawsze lepiej zauważa a swoich nie widzi ^_^ .
 

09091212

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Autor postu chyba boryka się ze problemami które ma ze współczesną młodzieżą , nie wszyscy są idiotami , a jak za to dobrze płacą to warto takiego poudawać

ps. ( nie dotyczy Joli Rutowicz )
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Witam wszystkich :)

Chciałbym poruszyć temat, który pewnie nie tylko mnie denerwuje w dzisiejszych czasach.
Otóż, czy nie macie dość przekonania, że współczesna młodzież ale nie tylko - ogólnie współczesne pokolenia - "na siłę" cofają się w rozwoju ?
Świat plastiku, przepychu zdominowany przez ludzi którzy kreują się na współczesne autorytety a w rzeczywistości są jedynie "matołami" - nie obrażając niczyjej godności osobistej.

Nie widzicie, że ludziom, być może z nudów lub nie, imponuje tzw. "dno społeczne", zamiast ludzi na prawdę wybitnych?. Weźmy np tzw "pokolenie jp" - kim są ci ludzie i dlaczego właściwie my zamiast powiedzieć stanowczo, że to zwykłe "matoły", milczymy nie zwracając najmniejszej uwagi.

Pozostawienie problemu samemu sobie powoduje, że coraz więcej osób jest przekonanych, że trzeba brać z nich przykład i uznają ich zachowanie za normalne.

Następnym przypadkiem jest np Jola Rutowicz... Kto to właściwie jest ? Laska mająca prawdopodobnie IQ pudełka tekturowego, a jednak w dzisiejszym świecie dostrzegana, a co gorsza chwalona za swoją "zaj***stość". Współczesna gwiazda pffff wstyd i tyle i to na cały świat. Paris Hilton powinna podać sobie z nią rękę a następnie powinny obie udzielać wywiadu na temat "jak nie zostać "matołem" ".
Dość dość dość.... dość głupoty, debilizmu, kretynizmu czy jak kto tam woli nazywać. Pokażmy, że nie tolerujemy takich ludzi. Uświadommy im ich głupotę.

Powstał nowy serwis, demaskujący głupotę ludzką jego adres to www.matol.pl ( matol dot pe el ).

* opadają Ci ręce gdy oglądasz innych ludzi ?
* zwijasz się ze śmiechu oglądając do czego inni są zdolni aby zaistnieć ?
* masz dość wszechobecnego poczucia, że ludzie cofają się w rozwoju ?

jeżeli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś "TAK", ta strona jest właśnie dla Ciebie.
Łap "matoły" i wrzucaj, a my się z nimi solidnie rozprawimy.



Nie chodzi tu o żaden spam a ogólnopolski a może w przyszłości ogólnoświatowy protest przeciwko pokoleniu nazwanego wg mnie "pokoleniem plastikowego mtv".

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że w jakimś stopniu do Was drodzy forumowicze dotarłem.

Zaraz głupotę, zależy jak na to patrzeć. Takim debilom jest po prostu lżej. Żyją sobie w swoim małym świecie, jedynym problemem jest skąd wziąć kasę na szlugi, jak wyrwać laskę, jak tu się spić. Nie znają prawdziwych problemów, nie znają też życia, tak dużo łatwiej zdobyć popularność, szacunek, uznanie. Ty czy ja musimy na to pracować inteligencją, wiedzą, czymkolwiek innym niż włożenie takiej bluzy ze skrótem "JP (jestem pedałem)", albo wymalowania się jak reszta koleżanek. Ludziom się po prostu od dobrobytu w głowach poprzewracało. Chcą osiągnąć jaknajwięcej najlepiej nic nie robiąc. Stąd takie debilne podejście do wszystkiego, degradacja intelektualna, kulturalna zresztą też. Głupota jest tu sprawą drugorzędną, bo głupie postępowanie jest przyczyną czystego konformizmu. Z drugiej jednak strony, takie debilne rzeczy młodym imponują. I tutaj się zgodzę, bo faktycznie tylko idiocie może imponować zachowanie sztucznych maczo, "sweet lasek", czy czegoś tam jeszcze.

Zupełnie z innej beczki, to nie tylko młodzież. To o czym piszesz tyczy się wszystkich. Ludzi w każdym wieku. Co z tym zrobić? Nic. Nie walczyć z głupotą i debilizmem, bo po co? Człowiek na poziomie nie ma nic innego do roboty, tylko uświadamiać idiotów, o tym, że są idiotami? Daj na wstrzymanie. Mnie też się to nie podoba, ale świata nie zmienisz. A tym bardziej ludzi. Oni nigdy się nie zmieniają, oni tylko wkładają nowe maski.
 

malgorato

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Zaraz głupotę, zależy jak na to patrzeć. Takim debilom jest po prostu lżej. Żyją sobie w swoim małym świecie, jedynym problemem jest skąd wziąć kasę na szlugi, jak wyrwać laskę, jak tu się spić. Nie znają prawdziwych problemów, nie znają też życia, tak dużo łatwiej zdobyć popularność, szacunek, uznanie. Ty czy ja musimy na to pracować inteligencją, wiedzą, czymkolwiek innym niż włożenie takiej bluzy ze skrótem "JP (jestem pedałem)", albo wymalowania się jak reszta koleżanek. Ludziom się po prostu od dobrobytu w głowach poprzewracało. Chcą osiągnąć jaknajwięcej najlepiej nic nie robiąc. Stąd takie debilne podejście do wszystkiego, degradacja intelektualna, kulturalna zresztą też. Głupota jest tu sprawą drugorzędną, bo głupie postępowanie jest przyczyną czystego konformizmu. Z drugiej jednak strony, takie debilne rzeczy młodym imponują. I tutaj się zgodzę, bo faktycznie tylko idiocie może imponować zachowanie sztucznych maczo, "sweet lasek", czy czegoś tam jeszcze.

Zupełnie z innej beczki, to nie tylko młodzież. To o czym piszesz tyczy się wszystkich. Ludzi w każdym wieku. Co z tym zrobić? Nic. Nie walczyć z głupotą i debilizmem, bo po co? Człowiek na poziomie nie ma nic innego do roboty, tylko uświadamiać idiotów, o tym, że są idiotami? Daj na wstrzymanie. Mnie też się to nie podoba, ale świata nie zmienisz. A tym bardziej ludzi. Oni nigdy się nie zmieniają, oni tylko wkładają nowe maski.

Myślę, że padło tu dużo przykrych słów. Moim zdaniem każdy ma prawo żyć tak,aby był szcześliwy, jeśli nie rani przy tym innych ludzi...
 

Nemeh

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2011
Posty
12
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Elbląg
Kwestia tego, czy swoim zachowaniem nie przeszkadzasz innym. Masowy zasyp głupotą w różnych środkach przekazu jest męczący, a przecież nie odłączę się teraz od świata tylko dlatego, że ludzie pokroju J.Rutowicz / A.Frykowskiej (czy jak to tam się pisze) chcą zarobić, udając głupich. Nie twierdzę, że ludzie tacy SĄ - często za granie dostają pieniądze, a nie oszukujmy się - pieniądze są potrzebne do normalnego funkcjonowania.

Inną sprawą są nastolatkowie 13-15 lat, którzy chyba na siłę próbują odkryć swoje własne 'JA'. Pokolenia JP, YouTube'a czy Bóg wie czego - to się mnoży każdego dnia, nie potrafię jednak zrozumieć, co dzieciaki w tym widzą? Dziewczyny w pudrze na twarzy, chłopcy w pisaniu na murach 'JP na 100%'. Jeszcze żeby wiedzieli co kilka lat temu oznaczał skrót JP.. <_<
 

pawel404

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2006
Posty
505
Punkty reakcji
11
Wiek
15
Miasto
East Anglia
Ze swojego doświadczenia dobrze to znam i mogę potwierdzić, że młodzież dzieli się na: 1.tępe osobowości i 2.konkretni ludzie. Najgorsze jest to, że będąc takim pustakiem, w dzisiejszych czasach jest się na lepszej pozycji niż normalny, poukładany człowiek. Zazwyczaj ta pierwsza grupa jest odważniejsza, bardziej śmiała i pewna siebie, a to im wystarczy by osiągnąć sukces w życiu. Widzą tylko swój czubek nosa. Z kolei ludzie z tej drugiej grupy są inteligentniejsi, rozsądni, zazwyczaj mniej pewni siebie, pełni wątpliwości i nie jest ich wszędzie pełno. Ta pierwsza grupa im bardzo przeszkadza w funkcjonowaniu, bo są to defekty społeczne. Spowodowane jest to masowym ogłupianiem ludzi, ale kto ma coś w głowie ten się nie da w żaden sposób omamić tymi pierdołami typu JP, emo, etc..
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Takze uwazam, ze glupoty ludzkiej nie zmieni sie. Jak tacy sa to juz zostana. To tak jak swiata sie nie zmieni. To syzyfowa praca, ktora nie przynioslaby oczekiwanych rezultatow. A czemu? No bo swiat nie jest idealny i nigdy nie ebdzie. Gdyby mogl byc, to bylby w tym sens, a tak nie ma, bo zawsze obok dobra na swiecie bedzie zlo, obok madrosci glupota, a obok np kultury osobistej lub innej wszelako pojmowanej zwykle chamstwo. Co nie znaczy, ze nie chcialabym, by swiat byl innny.
A uwierz mi, ze mnie neiktore zachowania ludzkie tez przerazaja.
No jasne, ze oprocz tej glupiutkiej mlodziezy sa jeszcze bardzo madre jednostki, ktore wyrozniaja sie na ich tle i wzbudzaja podziw swoja dojrzaloscia, czasem nawet przeskakujac o glowe takiego 25 latka, ktory mysli, ze jest najmadrzejszy. Wiadomo, ze nie wolno wrzucac wszystkich do jednego wora, upraszczac rzeczywistosc do jednego schematu.
Co nie zmienia faktu, ze faktycznie wielu nastolatkow opiera wszystko na lansie, maja bogatych rodzicow np to szczyca sie nowa komorka czy fajnym ciuchem, a Ci biedni niestety czesto maja gorzej, sa wysmiewani i czasem sa spychani na margines, nie maja przez to kolezanek. Ludzie czasem zaczynaja oceniac po tym jak sie nosisz, ile masz kasy, jaki jestes. No i ten plastik wszechogarniajacy i te pisanie np "pozdroffka" czy jakies tam inne teksty, ktorych nawet nie znam tez bawia, nie swiadczy o zbyt wysokiej inteligencji, no chyba, ze uzyte jeszcze czasem w formie zartu , rozluznienia :]
No i ta mlodziez wychowana na mtv, na Justinie Biberze, wzdychajaca do niego :D
W sumie duzo ludzi otwarcie krytykuje glupote i dobrze, wiec nie ma strachu, ze to bedzie jakios akceptowalne. Inteligentny czlowiek zauwazy ich pustostan i na pewno nie bedzie chcial miec z nimi do czynienia, ale nie licz, ze bedzie ich na sile zmienial, przeciez jak mowilam to syzyfowa praca :D
Pozdrawiam :)
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Mnie tam głupota otoczenia motywuje do działania - mniejsza konkurencja ;-)


W sumie po co narzekać - mamy półgłupków, meneli, patalogię, kretyńskich studenciaków (zdecydowana większość tej populacji - na dodatek obnosząca się tym, żyjącymi od imprezy do imprezy i od zaliczenia do zaliczenia, na szczęście znajdą się wyjątki), wieśniaków i małomiasteczkowców. Frajerów życia, dla których w pewnym momencie staje się ono maratonem od pierwszego do pierwszego, od problemu do problemu, od kłótni do kłótni.


Wybrałem inną drogę - inwestuję w siebie, inwestuję w jakość życia, we własny rozwój. Owszem są tego plusy i pewnie będą jeszcze więĸsze w przyszłości.
A minus ? Tacy ludzie jak ja są często wyalienowani - o ile jesteś w towarzystwie ludzi na poziomie jest fajnie, ale jak wychodzisz za nie zaczyna się koszmar...

Do czego zmierzam - według mnie problem jest ten, że ludzie nie używają rozumu, tylko idą za głosem ludu, efekt - pozorne "bezpieczeństwo", ale również brak rozwoju zarówno własnego, jak i otoczenia.

Eksperyment : wprowadzić w grupę inteligentnych ludzi prostego młodego chłopa i zobaczyć za 5 lat jakie są efekty jego rozwoju. Jakie wyniki byście obstawili ?
 

pawel404

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2006
Posty
505
Punkty reakcji
11
Wiek
15
Miasto
East Anglia
Takze uwazam, ze glupoty ludzkiej nie zmieni sie. Jak tacy sa to juz zostana. To tak jak swiata sie nie zmieni. To syzyfowa praca, ktora nie przynioslaby oczekiwanych rezultatow. A czemu? No bo swiat nie jest idealny i nigdy nie ebdzie. Gdyby mogl byc, to bylby w tym sens, a tak nie ma, bo zawsze obok dobra na swiecie bedzie zlo, obok madrosci glupota, a obok np kultury osobistej lub innej wszelako pojmowanej zwykle chamstwo. Co nie znaczy, ze nie chcialabym, by swiat byl innny.
A uwierz mi, ze mnie neiktore zachowania ludzkie tez przerazaja.
No jasne, ze oprocz tej glupiutkiej mlodziezy sa jeszcze bardzo madre jednostki, ktore wyrozniaja sie na ich tle i wzbudzaja podziw swoja dojrzaloscia, czasem nawet przeskakujac o glowe takiego 25 latka, ktory mysli, ze jest najmadrzejszy. Wiadomo, ze nie wolno wrzucac wszystkich do jednego wora, upraszczac rzeczywistosc do jednego schematu.
Co nie zmienia faktu, ze faktycznie wielu nastolatkow opiera wszystko na lansie, maja bogatych rodzicow np to szczyca sie nowa komorka czy fajnym ciuchem, a Ci biedni niestety czesto maja gorzej, sa wysmiewani i czasem sa spychani na margines, nie maja przez to kolezanek. Ludzie czasem zaczynaja oceniac po tym jak sie nosisz, ile masz kasy, jaki jestes. No i ten plastik wszechogarniajacy i te pisanie np "pozdroffka" czy jakies tam inne teksty, ktorych nawet nie znam tez bawia, nie swiadczy o zbyt wysokiej inteligencji, no chyba, ze uzyte jeszcze czasem w formie zartu , rozluznienia :]
No i ta mlodziez wychowana na mtv, na Justinie Biberze, wzdychajaca do niego :D
W sumie duzo ludzi otwarcie krytykuje glupote i dobrze, wiec nie ma strachu, ze to bedzie jakios akceptowalne. Inteligentny czlowiek zauwazy ich pustostan i na pewno nie bedzie chcial miec z nimi do czynienia, ale nie licz, ze bedzie ich na sile zmienial, przeciez jak mowilam to syzyfowa praca :D
Pozdrawiam :)

Zgadzam się z tym.
Niektórzy ludzie są tępi i tacy pozostaną, no niech sobie będą, w sumie nas to nie powinno interesować, zajmimy się sobą.. Ale najgorsze jest to, gdy w niektórych sytuacjach oni przeszkadzają innym swoją głupotą, np. puszcza taki jeden z drugim jakiegos biebera z mp4-ki na full idąc po ulicy, czy klnie i drze sie na lewo i prawo, tego typu sytuacji moze byc multum. Ostatnio też zauważyłem, że ludzie o niskiej inteligencji łatwiej nawiązują kontakty z ludźmi. Po prostu nie mają żadnych hamulców, wątpliwości, czują, że mogą zrobić wiele i są pewni siebie.
 
S

Sumik777

Guest
Autor:
Otóż, czy nie macie dość przekonania, że współczesna młodzież ale nie tylko - ogólnie współczesne pokolenia - "na siłę" cofają się w rozwoju ?

z ust mi to wyjąłeś!! no niestety jest jak jest, wpływ na to maja środki masowego przekazu, komputery, dzieci rodzą się z komputerami w ręku prawie. kiedyś kolega mi opowiadał śmieszna sytuacje z córką jego siostry. Zapytał ją jak robi pies- hał hał, kot - mial a myszka? klik klik :eek:h:


Pozdrawiam.
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Skoro mowa o młodzieży ;)
Postępująca głupota i skretynienie u kilkunastolatków o których autor pisze to moim zdaniem szersze zjawisko społeczne. Ci małolaci to jednostki, którym rodzice zapewniają rzeczy o których mi się np w tym wieku nie śniło, którzy mają wszystko, którym jednocześnie nic się nie chce robić poza biernym przyjmowaniem rozrywkowych przekazów z tv czy internetu.
Weźmy np banalne prace na maturę z j.polskiego. Mam znajomą, która sobie dorabia pisaniem takich prac i jest na to naprawdę duży popyt. Nie mówiąc już o tym, że młodzieży nie chce się nawet ogarnąć literatury podmiotu i przedmiotu więc na własnej maturze jadą na streszczeniach...
Najbardziej żal mi tych dzieci, które bezwolnie przyswajają papkę mtv, bravo i innych ogłupiaczy. Kiedys na takim mtv po prostu leciała sobie muzyka, teraz puszczają jakieś durne hamerykańskie programy od których żal d*pę ściska...
Oczywiście nie wszystkich to dotyczy ale niestety znam trochę takich dzieciaków- głównie młodsze rodzeństwo koleżanek, których rodzice są po rozwodzie i którzy emocjonalne braki uzupełniają pokaźnym kieszonkowym.
 
S

Sumik777

Guest
Co do matur to się z Tobą nie zgodzę bo szkoła zapewnia tyle zajęć, że się odechciewa pisać maturę ustną samemu. A głupota rozwija się coraz szybciej nie roz słyszałem co te "chore" dzieci mówią albo co robią, przykładowo 2 17 latków porwało rówiesnika dla okupu :mruga: .
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Autorze postu, myślę, że trochę za bardzo demonizujesz współczesną młodzież, zawsze w każdej grupie wiekowej zdarzają się głupi i mądrzejsi, tępi i inteligentni. Wg mnie obecnie problemem nie jest młodzież sama w sobie, ale współczesna popkultura, jak również system nauczania za bardzo pobłażający uczniom (mam tu na myśli pobłażanie głupocie objawiające się uznawaniem przez szkołę wszelkich zaświadczeń o różnego rodzaju dys-, adhd itp.) i niszczący kreatywność (przykład: nowa matura).

Ponadto uważam, że destrukcyjny wpływ na młodzież ma nieograniczony dostęp do internetu. Oni są przyzwyczajeni, że wszystko znajdują jednym kliknięciem w wyszukiwarce i później nie będą potrafili normalnie znaleźć informacji tradycyjnym sposobami: w książkach, gazetach itd. No bo niby skąd mają to umieć, skoro od dzieciństwa szukali informacji w wyszukiwarkach internetowych, które znajdowały wszystko za nich? Poza tym w internecie tak się roi od błędów językowych różnego rodzaju, że uczące się dziecko trudno będzie przekonać do nauki ortografii, interpunkcji, prawidłowego formułowania swoich myśli, poszerzania zasobu słownictwa. No bo jak to- na tym czy na tamtym portalu piszą z błędami i nikt się ich nie czepia, wszyscy traktują to jak normę, a jemu tu nakazują uczyć się ortografii, interpunkcji i retoryki nie wiadomo po co. Przecież nieznajomość tych dziedzin jakoś nikomu w internecie nie przeszkadza. I tak tworzy się błędne koło. I dlatego jestem przeciwna temu, żeby dzieci miały dostęp do internetu.

Może i jestem dziwna, ale jak na mój gust to sieć globalna bardziej szkodzi dzieciom i młodzieży niż pomaga z w/w względów. Nie wspominając już o tym, jak takie dzieci i nastolatki obniżają poziom wszelkiego rodzaju forów. Wiele z nich osiągnęło totalne dno właśnie przez bytujące na nich małolaty.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Taki temat, w którym można sobie poutyskiwać, a tak naprawdę tego nie zmienimy ;). Głupota całej cywilizacji postępuje w zastraszającym tempie, a wszystko dlatego, że głupimi ludźmi łatwiej sterować.

U nas jeszcze tak strasznie nie jest, ale tylko i wyłącznie dlatego, że później się to zaczęło. jak w dowolnym kraju europejskim porozmawia się z tzw. przyszłą inteligencją to oni wszyscy mają mózgi wyprane przez te same media, przez te same informacje. Dla nich coś co się nie pojawiło w popularnych mediach, nie istnieje i nie warto się nad tym nawet hipotetycznie zastanowić - po prostu totalna negacja.

Słowem, pranie mózgów idzie pełną parą. Polska niedługo dogoni resztę bo bardzo szybko nadrabiamy "stracony" czas.

Poziom edukacji spadł i pewnie sporo się nie pomylę jak napiszę, że przeciętne studia to poziom zawodówki sprzed 20-30 lat. Medialna papka swoje robi, a programy takie jak MTV tylko pokazują jaka jest degradacja. Poziom tych programów to przede wszystkim promocja pieniędzy, konsumpcji, powierzchowności. Rozwój technologii informatycznych też robi swoje - dzisiaj ulubioną rozrywką w akademikach jest oglądanie YouTube, Demotywatorów i innych bzdetów ;) Nie żeby to była wina tych ludzi, raczej to wina tych, którzy tak ukształtowali ten świat (czyli tych "na górze").

Czasem siedzę sobie na rozmowach kwalifikacyjnych, na które przychodzą młodzi ludzie (sam zresztą jestem ledwo zdziebko starszy) no to naprawdę mam wrażenie, że w ich wieku miałem więcej oleju w głowie no i nastawienie przede wszystkim nie było tak konsumpcyjne. Szedłem pracować gdzieś tam bo to akurat była pasja, a teraz jak tak widzę to większość cwaniakuje, idzie na skróty, zmienia swoje priorytety bo nagle się okazuje, że coś tam jest modne czy dobrze płatne. Ja to rozumiem, tylko prawda jest taka, że do pewnych rzeczy trzeba mieć predyspozycje. Na rozmowie od razu można wyczuć takiego co się chce gdzieś podczepić dlatego bo nagle się okazało, że z tego dobra kaska jest.

No ale żebym tak nie marudził na młodzież to starsi są nie lepsi. Wystarczy popatrzeć na inwestycje w Polsce. Ciągle coś nie działa, ciągle coś źle zrobione, spartaczone. Ludzie po prostu niedbali są. Niestety mądrość głupocie drogę toruje...
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Temat widzę że dostrzega sedno choroby społecznej, jakim jest po prostu głupota, wszakże ja powiedział bym że to dzieje się po prostu rzadko. Na razie sami to krytykujemy i się śmiejemy z tego, jednakże przestaniemy gdy ujrzymy własne dzieci tak się zachowujące. Każdy myśli sobie że jak będzie rodzicem to dobrze dziecko wychowie i będzie z niego zawsze dumne, ale jest to tylko mydlenie sobie oczu.
Wg mnie brakuje po prostu autorytetu takim ludziom a także brakuje odpowiedzialności i cenzury. Odkąd internet rządzi co niektórymi światami (w szczególności młodzieży)to będzie sprzyjać rozprzestrzenianiu się głupoty.

Ja to widzę tak że niepotrzebnie taka stronka istnieje bo obejrzy to rzesza dzieci i będą się z tego śmiać, będą lać ze śmiechu. A że dzieci z rozumu nie słyną to część z nich będzie próbować naśladować tych pajaców i nagrywać komórkami podobne śmieszne bądź co gorsza żałosne filmiki i będzie wrzucać te filmy na takie jak te stronki, z youtube włącznie. A im bardziej powszechna będzie głupota tym bardziej przyczyniać będzie się to do uwsteczniania społeczeństwa.
Takie pokazywanie publiczne tej głupoty pogłębia świadomość gdzie się żyje, upodla człowieka i jest po prostu smutne.

Nie zauważyły panie i panowie że autor ma taki sam nick co ta stronka i jest to zwykła reklama, co więcej widzę że to się społeczności forumowiska podoba...
Mnie z początku też się spodobał ten temat ale wystarczy chwilę pomyśleć żeby zmienić zdanie i ujrzeć jak jest naprawdę.
 
Do góry