E-recepty

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Zastanawiam się nad przyspieszonym postępem w dziedzinie medycyny. Coraz częściej mówi się o e-receptach, a ja zaczynam dostrzegać ich zalety. Brak konieczności osobistego kontaktu z lekarzem to duże ułatwienie, zwłaszcza dla osób starszych czy mających problemy z poruszaniem się. Co myślicie o tej zmianie? Czy ktoś z Was korzystał z tego typu usług? Tu jest serwis, który oferuje takie rozwiązanie: https://lekarzonline.eu/
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
Brak konieczności osobistego kontaktu z lekarzem to duże ułatwienie, zwłaszcza dla osób starszych czy mających problemy z poruszaniem się
Myślę że to nie jest do końca zaletą.
U osób starszych może występować coś takiego że leczą się na jedną chorobę
natomiast bez kontaktu z lekarzem nie wiedzą bo nie dostrzegają innych często ważnych zmian chorobowych.
E-recepta sprawdzi się u kogoś kto ma i w najbliższym czasie miał będzie
w zasadzie jedną chorobę a w ten sposób uzyska receptę bez konieczności wizyty lekarskiej.
Kimś takim zwykle będzie młoda osoba.
Innymi słowy nie ma tu co generalizować.
To co będzie korzystne dla młodej osoby
niekoniecznie będzie takie dla starszej.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
88
No pewnie, że to ułatwienie. Dla każdego. Dla lekarza, pacjenta i nawet chyba zwłaszcza dla farmaceuty, przynajmniej złego leku przez pomyłkę nie wydadzą. Patrząc jak gryzmolą lekarze, ryzyko nieliche.
 

wwwatujest

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2023
Posty
67
Punkty reakcji
8
Zastanawiam się nad przyspieszonym postępem w dziedzinie medycyny. Coraz częściej mówi się o e-receptach, a ja zaczynam dostrzegać ich zalety. Brak konieczności osobistego kontaktu z lekarzem to duże ułatwienie, zwłaszcza dla osób starszych czy mających problemy z poruszaniem się. Co myślicie o tej zmianie? Czy ktoś z Was korzystał z tego typu usług? Tu jest serwis, który oferuje takie rozwiązanie: https://lekarzonline.eu/
E-recepty to duże ułatwienie i wygoda. E-recepta przyjdzie nam na e-maila, sms lub telefonicznie możemy otrzymać nr recepty.
A jeszcze recepty są dostępne na IKP.
 
Do góry