Dorabianie wódki

elskadig

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
249
Punkty reakcji
1
"Porterowka"

skladniki:
-1 l spirytusu czystego
-4 piwa porter 0,5
-4 torbeki cukru waniliowego
-2 nie pelene szklanki cukru krysztal

przyrzadzanie:
- piwo do garnka + cukier krysztal i cukry waniliowe, nastawic na nieduzy ogien, podgrzac az cukier sie rozpusci, nie gotowac,
zlac do 5 l butelki po niegazowanej wodzie i odstawic do ostygniecia, jak
ostygnie+ spiryt i wymieszcac, rozlac do butelek, super sie pije, smakuje bardzo kobieta i wogóle kozak wódeczka, i zapewniam ze ko[pie w glowe z partyzanta, nie wiadomo kiedy goraco pozdrawiam

wychodzi 6 butelek


Napewno wiekszosc z was zna przepisy na dorobienie wodeczki, napiszcie jakie znacie: ) nie dlugo masa imprez hOhoO...
 

elskadig

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
249
Punkty reakcji
1
polecam jeszcze czerwonego absynta, niestety trudno dostepnego na terenie naszego kraju. Wodka ma 60%, do tego topiony cukier w kieliszku dziala bardzo fajnie...


Ps. jest to wodeczka ziolowa, wiec pije sie bez przepitki : )
 

1paula1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2006
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z Bajki
Ja ostatni o połam wodkę tzw. "ajsówkę" dokładnie nie wiem jak to sie robi ale spityus sie mniesza z roztopionym cukierkami "ICE" (czy cos takiego) w gorącej wodzie i potem sie miesza ze spirytusem. Ale smak i zapach bomba! wogole nie czuć spirytusu! Powali nawet konia :p :p :p :p
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
u nas w akademiku ale o tym Cicho sprzedaja dobra "Ślepotke", rozne smaki itd ;)

wmiare dobra i bardzo tania :D
 

Juninho

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
203
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Znacie cukierki ICE ?

Ugotujcie wodę ok. (0.7L) aż do wrzenia, wsypcie dwie paczki małe do wody, mieszajcie, żeby się nie przykleiły!

Kupcie 0.5l czystego spirytusu. Wlejcie spirytus razem z icówką i wymieszajcie, postawcie na dwa dni i pyszności
 

Unusual

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
52
Punkty reakcji
0
Ice'ówka jest najlepsza z majonek :) Ja ją robię na dwa sposoby:

Składniki:
- dwie paczki cukierków lodowych ICE
- 0,5 l spirytu
- woda

1 sposób

wodę (1 litr) wraz z cukierkami gotujemy do wrzenia, od czasu do czasu mieszając :p Powstaje wywar - którzy wykorzystamy do zamajenia spirytusu. Wlewamy go do butelki (0,5 litra) w 30-40% wypełnionej spirytusem. Naszą mieszankę należy dobrze wymieszać i najlepiej odstawić do lodóweczki. Efekt -wódeczka super w smaku, w ogóle nie pali, można popijać bez gaśnicy a jej moc nie pozostawia cienia wątpliwości :) Gorąco Polecam :D

2 sposób (bardziej czasochłonny)

różni się tylko tym od 1, że nie gotuje się cukierków z wodą, ale same cukierasy rozdrabniamy, np za pomocą dziadka do orzechów w drobny maczek. Powstały proszek wsypujemy do buteleczki (0,5l) w zdrowych proporcjach i zalewamy na 30-40% spirytusem, następnie dolewamy wrzątku, mieszamy i do lodówki. Co daje nam 2 sposób - ano to że możemy kontrolować ilość cukierków konkretnie w butelce wódki.

*****************

Wiele już takich różniastych specyfików się piło, ale ice ice rządzi ;)

A jeżeli czysta to Soplica deklasuje wszystko. Bardzo dobra jest wspomniana już Żubróweczka (z sokiem jabłkowym miodzio), Wyborowa, Luksusowa, Absolwent ....generalnie wódka ma sponiewierać :p wszystkie od 18zł w górę są dobre ;p

pozdro
 

elskadig

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
249
Punkty reakcji
1
Raz w zyciu zdarzylo mi sie pic spirytus lotniczy(uzywany do czyszczenia slinikow w samamolotach), smak ochydny ale "lotnik" dawal w dekiel rowno. Nie polecam tego trunku, poniewaz latwo mozna stracic kontakt z baza, a rano strach otworzyc oczy. :DDDD

Drink "Wsciekle psy"

Wodka czysta
+ sok malinowy
+ tabasko.

Do polanego kieliszka wodki nalewamy sok malinoway tak aby nie zmieszal sie z wodka(po sciance) Na koniec wkrapiamy krople tabasco(3-4).
Pic jednym lykiem.
 

sztyrlic

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
witam

Z jaką wodą powinno się dorabiać spirytus ?

powinna być przegotowana czy może być zwykła mineralna ? (np z butelek 5 L :))

bo ktoś kiedyś mi mówił że musi być woda przegotowana ...

a drugie pytanie
lepiej rozrabiać z wrzącą wodą czy zimną ?

bo w sumie jak ostatnio dorabialem 2 razy to raz na gorącej przegotowanej wodzie z kranu a drugi raz na zimnej wodzie mineralnej i zauważyłem ze na zimno chyba lepsza wyszła ....
 

sztyrlic

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Na 420 ml spirytusu 96 % robię sobie 1 litra wódeczki z mojego wymyślonego przepisu

otóż robie pół na pół ICE & karmelówkę

dzień przed dorabianiem wrzucam paczke cukierków ICE (135 gram) do jakiejś butelki z szeroką szyjką i zalewam woda (okolo 250 ml) i robie z tego zaprawe (spokojnie cukierki sie rozpuszczą )


drugi składnik karmel - robię tak

około 200 ml cukru (sorry ale odmierzam w miarce) zalewam paroma kroplami wody zeby go rozpuscic

potem wstawiam na ogien zeby sie zaczol gotowac ... z czasem woda odparowuje i zaczyna się rumienić ...

palimy go wedle życzenia - ja pale na złoty kolor

kiedy się "spali" na oczekiwany kolor dodajemy wody (ok 200 ml najlepiej gorącej) i rozrabiamy karmel zeby był zdolny do wlania do spirytu ;p

tak otrzymujemy około 400 ml zaprawy karmelowej oraz 200 ml zaprawy ICE


wszystko wlewamy do butelki 1 L (250 ml zaprawy ICE + 350 ml zaprawy karmelowej + 420 ml spirytusu)

po przegryzieniu wychodzi nam idealnie równy litr wódeczki 40 % (chyba opatentuje przepis :p)

słodziutka i smakuje wyśmienicie
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
ja lubie zalac owoce aronii dobra wodka - mam na dzialce pokazne ilosci, wiec zawsze pod koniec sezonu dzialkowego zbieram. swoja droga na nicdodac.pl luksusowa zorganizowala konkurs, w ktorym tworzy sie wlasny komiks;). ale to tylko dla pelnoletnich.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Na sylwestra wylaliśmy syrop z ananasów z puszki i zalaliśmy wódką. Potem o tym zapomnieliśmy i gdzieś koło 2-3 w nocy polałem kolejkę, patrzę, że nie ma zapity i, że ananasy leżą, to pomyślałem, że zapiję syropem. Zapijanie wódki wódką nie jest dobrym pomysłem ;)

MyADMIN ciekawy ten przepis, chyba wypróbuję ;)
 

sztyrlic

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
raz testując karmelówkę zrobiłem bajera drinka :p


na 420 ml spirytusu spaliłem 500 ml cukru na karmel

wyszła mi z tego wódka słodziutka jak miód i wlewała się do kielonków jak olej ;D


dodałem na zimno troche mleka

i podawałem ludziom jako drinki (BEZ PRZEPOJKI )

każdy łyknął i faktycznie nie przepijał

ale jak zaczeło każdego jarać w przełyku to dopiero powiedziałem że to ma 40 % :p

w sumie wódke sie przepija bo jest nie dobra :p
więc mojej nie musieli ale i tak ich potem jarało :D
 

krolik19900906

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2008
Posty
386
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bielsko-Biała
heh mowicie ze cos wami pozamiatalo??
TO sprobujcie tego:

Herbatka ze sliwowica (70-80%)
Do szklanki parzymy mocna herbate (okolo 1/2 szklanki) i do pelna dolewamy sliwowicy najlepiej lackiej... Mozna do smaku dodac cukru. Pic na cieplo (podstawa) !!!!!!

Ostatnio jak z bratem wypilismy po 4 takie herbatki to mialem takie halo ze koniec... a rano nowka :p
 
Do góry