Dlaczego akurat człowiek?

stokrotka81

Moderator
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
1 996
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
bydgoszcz
deSnajpa2k5, witam serdecznie po raz pierwszy cie chyba widze tu miłej zabawy

co do tematu TO SKĄD wiecie że tylko człowiek jest rozumny :| :niepewny:
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
milusia32 napisał:
Ja jako wierząca myśle ze stworzył nas BÓG - dylko wciaż dręczy mnie pytanie... dlaczego dał nam wolność podejmowania decyzji Kwasny Dlaczego SAM nami nie kieruje - życie wtedy pewno byłoby łatwiejsze i piękniejsze...

A po co Bogu bezmyślne automaty? Mamy podobne uczucia jak Bóg: Miłość, Współczucie, Litość, Smutek, Gniew (a jakże...), itp...
W nich też jest radość tworzenia i obserwowania tego, jak te stworzonka wykorzystają dary, które dostały... Będą mnie słuchać, czy pójdą własną (przy pomocy Upadłego Anioła Jutrzenki) drogą... I Bóg się cieszy z każdego człowieka, który wypełnia jego polecenia, a smuci nad każdym, który go ignoruje...
I jeszcze dorzucił do tego wszystkiego sumienie... Takie małe wredne stworzątko, które czasami potrafi być baaaardzo dokuczliwe ;)
Takie sobie moje przemyślonka... :p
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
Na świecie musiala by ybć istota bardziej rowzinięta niz inna tak juz jest ludzie są istotami myślącymi ale wydaje mi sie ze gdybysmy sie zamienili miejscami z np lisami to aztak wiele by sie nie zmienilo oni tez by mysleli budowali coraz to nowsze sowje miasteczka itp :] to jest takei bardziej podobne do bajki kiedy jakies zwierze jest upodobnione do czlowieka ze moze wszystko robic ze mowi ze bysli ze pracuje itp...
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Ja mysle, ze niewazne, komu danoby wladze, na pewno by zachowywal sie podobnie do obecnych ludzi...
 

bahiri

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
415
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kraków
A może zwierzęta wcale nie zatrzymały się w swoim rozmoju? Na pewno nie wszytskie, może się okaże, że za kilka set lat nie będziemy jedynymi myślacymi stworzeniami?
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
To calkiem mozliwe- oczywiscie o ile czlowiek nie wybije wszystkich zwierzat na Ziemii... :/ (Jestem ostatnio tak nastawiona, od kiedy widzialam biedne karpie w Geancie :( i swieta maja byc czasem pokoju i radosci...:()
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Ponieważ nas tak natura wyposażyła. Chyba nikomu nie jest obca ewolucja darwinowska. natura wymusiła na człowieku dalszy jego rozwój. najważniejszym przeskokiem w dziejach ewolucji człowieka była pionizacja ciala. człowiek zaczął chodzić. jest jedynym dwunorznym naczelnym. ponad to Mózg człowieka jest tak specyficznym organem że nawet współcześnie przy jego rozmiarach wykorzystujemy zaledwie 70 góra 80% jego możliwości reszta jest w zaden sposob przez nas niewykorzystywana. Człowiek zaczął się uczyć. Co ciekawe nasz garnitur genetyczny jest identyczny w 99% do układu genetycznego szympansów co za tym przemawia, iż tylko jeden gen dzieli nas od nich. Zatem uważam że gdyby nie padło na człowieka to najprawdopodobnie Małpy by górowały nad denkiem od śmieci hehe :) To tak w duzym skrucie :/
 
Do góry