Dissection

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Dissection- to szwedzka grupa muzyczna wykonująca black metal z wpływami melodic death metalu. Powstała 1989 roku w Strömstad z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Jona Nödveidta.( to z wiki)

U mnie w glosnikach mozna czasem uslyszec Dissection , a u was? lubicie? Znacie? Sluchacie?
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Czasami słucham. Podoba mi się ich bodajże pierwsza płytka The Somberlain.
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Lubię kawałki takie jak Black Dragon, Night's Blood - niestety nie stworzą już raczej nic nowego ponieważ ich wokalista skrócił swoje życie, mam rację? ;)
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
masz rację ,Jon wymalował sobie w domu na podłodze pentagram , porozstawiał świeczki i pchnął się sztyletem.
 

Nocturnus

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
535
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Bagien i Lasów spowitych legend mgłą.
@Up

Gdzie Ty wyczytałeś,że się pchnął sztyletem oO??
Strzelił sobie w głowę,w pentagramie owszem,za sprawa MLO do którego należał.

Nie stworzą nic bo to Jon był siłą napędową Dissection,gdy poszedł do więzienia zespół się rozpadł,jak z niego wyszedł to ponownie użył,z tego można to wywnioskować,poza tym jego umiejętności kompozycyjne stały na tak za:cenzura:istym poziomie,że można je śmiało porównywać do tych,które Chuck prezentował w muzyce Death.
Co do muzyki to ,,Storm of the Light's Bane" jest według mnie najlepsze:>
Ale i tak nic nie przebije ,,Reinkaos" które przypieczętowało Black Metalowy kunszt Jona,ta płyta jest idealna,każdy kawałek zapiera dech w piersiach i aż łezka się kręci w oku na myśl,że nie powstanie nic co by mogło być kontynuację.
Hail Jon Nodveidt!
Hail Mighty Dissection!
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
O sztylecie i pentagramie czytałem na pewnym forum , już nawet nie pamiętam jakim.
Reinkaos mam na oryginale , "God of forbidden light" i "maha kali" miażdżą
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Przesłuchałem kilka kawałków ale jak dla mnie troche za wolne i nie mają w sobie tej energii, wojny itp :)

Ale beyond horizon nawet mi sie podoba.
 

Blackthorn

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
63
Punkty reakcji
1
Miasto
Phraxos
Niesamowite melodie w bądź co bądź ekstremalnej formie przekazu...

"When The Dead Angels Lie" i "Somberline" robią na mnie spore wrażenie. Szczególnie ten pierwszy w wersji koncertowej...Ciarki na plecach.
 

lenirek

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2009
Posty
58
Punkty reakcji
0
Miasto
z lasu...
Znam, lubię, słucham i żałuję, że żadnego koncertu Dissection na żywo już nie zobaczę.
 

Anomaly

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Hell
Znam dość dobrze, słucham i choć nie przepadam za black metalem, te kawałki bardziej melodyczne do mnie trafiają.
 
Do góry