Czym zastąpić chleb w diecie bezglutenowej?

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
89
Punkty reakcji
0

Mateusz199

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2024
Posty
11
Punkty reakcji
0
hej,
Możesz spróbować na przykład chleba bezglutenowego. Można też zrobić swoje własne pieczywo z mąki bezglutenowe.. Można też jak na przykład zrobić tortille kukurydziane albo kasza jaglana jako zamiennik chleba.

Pozdrawiam, Mateusz 😊
 

FravAvila

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2023
Posty
9
Punkty reakcji
0
Najlepiej jeść produkty, które są na mące ryżowej, kukurydzianej. Można też jeść produkty, które oparte są na gryce. Nooo przy celiakii jest taki troszkę problem z jedzeniem niestety. Wszystkie warzywa i owoce na surowo też można jeść. Pamietajcie tez by nie było niedoboru witamin https://braniewo24.pl/
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Sorry bo jeszcze nie znam się ale czy nie najlepiej zapytać w piekarni o chleb dla cukrzyków?
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
87
Punkty reakcji
0
Chleba nie da sie niczym zastapic :) Uwaga grubasy ! Jadajcie z umiarem a niczego nie bedziecie musieli czyms zastepowac .
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Chleb biały można zastąpić pełnoziarnistym.
Bułki można np grahamkami.
Lecz jeśli się nie chce zastępować to trzeba spożycie białego pieczywa ograniczyć.
Problem w tym ze korzyści tez się wtedy...ogranicza.

Chleb można zastąpić ale na "pół gwizdka".
Można zastąpić kaszą czy to gryczaną czy jaglaną.
Brzmi zniechęcająco ale "coś za coś".

Wpis o grubasach jest po prostu głupi.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
87
Punkty reakcji
0
No hej :) Nie no nie i jeszcze raz nie ! : D Chleb to jest chleb i nie wazne z jakiej maki lepiony : ) Bulki to w sumie tez chleb : D a kasza to kasza taka czy siaka to i tak nie bedzie chleb xD No sorrki taka prawda : ) Dla mnie grubasy to ludzie leniwi bez polotu ktorzy zrom wiecej niz przewiduje reforma .... oczywiscie wyrazy wspolczucia z mojej strony uwazam ich rowniez za ludzi bez umiaru ,chorych .
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Chleb to jest chleb i nie wazne z jakiej maki lepiony : )
"Chleb to jest chleb" a to jest zdanie bez sensu.
Najgorszym chlebem wg lekarzy jest właśnie ten wypiekany z białej mąki.
Tego spożycie trzeba ograniczać.
a kasza to kasza taka czy siaka to i tak nie bedzie chleb
Istotnie kasza to kasza czyli kolejne zdanie bez sensu.
Kaszą można zastąpić część spożywanego białego chleba
natomiast nie wiem czy ma to sens w zastępowaniu chleba wielo czy pełnoziarnistego.

Coś o czym chyba nie wspominano.
Napoje dosładzane podobnie jak słodycze sprzyjają otyłości.
Dla mnie grubasy to ludzie leniwi bez polotu ktorzy zrom wiecej niz przewiduje reforma ....
Nie wiem kogo obchodzi opinia kogoś na bakier z polską ortografią.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wszystko co napisalam ma sens : ) Slodkiego nie cierpie od urodzenia lubie za to sol bardzo : ) Nie mam polskich znakow bo nie mieszkam w Polsce wielki mi tu blad "zrom" to co mialam napisac zra ? bo jesc mi sie akurat nie chcialo .... Jezeli nie interesuje cie moje litery to nie czytaj proste jak drut i jasne jak slonce. I juz sie nie wysilaj i nie odpisuj.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Mimo wszystko lepiej posłuchać opinii kogoś, kto jest na bakier z ortografią niż kogoś, kto radzi grahamkę czy chleb dla cukrzyków na dietę bezglutenową...
Problemem osób z celiakią(nietolerancja glutenu) nie jest nadwaga, tylko odwrotnie raczej. Taka osoba ma uszkodzone kosmki jelitowe i gluten(białko zbożowe- to samo co wiąże ciasto naleśnikowe i umożliwia rozciąganie się ciasta pod wpływem drożdży) powoduje stany zapalne. Taka osoba cierpi na bóle brzucha, wzdęcia i biegunki, czasem wymioty po zjedzeniu produktu zawierającego gluten.
Fakt, że jakiś czas temu wybuchła moda na odchudzanie się przez eliminację glutenu z diety u osób zdrowych. Nad tym lekarze i dietetycy załamują ręce, bo to głupota.
Objawy nietolerancji glutenu może też wywoływać alergia na konkretne zboże. Nie jest to to samo co celiakia i taka osoba może sięgnąć po inne zboża z glutenem, jeśli te nie powodują alergii. Dlatego nietolerancje glutenu powinien stwierdzić lekarz.

Gdzie nie ma glutenu?
W ryżu, kukurydzy, jagłach. Trzeba jednak czytać etykiety, bo takie produkty też mogą być zanieczyszczone glutenem z innych produktów, jeśli są przetwarzane w zakładzie. Stąd ,,gluten free'' na płatkach kukurydzianych nie jest całkiem absurdalne.
Są specjalne mąki, pieczywa i inne gotowe produkty bez glutenu.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
87
Punkty reakcji
0
W dawnych czasach nie bylo zadnych diet i ludzie normalnie sie odzywiali i zyli dlugo a dzis kazdy jest bardzo chory i ludzie bardzo mlodo umieraja : ) mozna jesc wszystko z umiarem nic sie nikomu nie stanie jak zje raz na jakis czas kromke normalnego chleba ja jadam wszystko w malych ilosciach i nic mi nie jest : ) Pewnie tez mam jakies choroby i od czasu do czasu mnie cos boli ale sie nad tym za bardzo nie zastanawiam ; )
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Wyhoduj więc sobie wszy na głowie, bo w dawnych czasach ludzie mieli...
Internet też sobie opuść, w dawnych czasach nie było.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wyhoduj więc sobie wszy na głowie, bo w dawnych czasach ludzie mieli...
Internet też sobie opuść, w dawnych czasach nie było.
Kiedys odszczekasz to co napisalas : ) sama zrobisz to co mi nakazalas z wielka przyjemnoscia z utesknienia : ) tyle ze nie pogadasz juz czlowiekiem przez takie wredne naiwne cechy jakie masz w sobie : )
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
To nie ja wzdycham do ,,dawnych czasów''. Przeciwnie, doceniam postęp i patrzę w przyszłość. Na przeszłość tylko jako ciekawostkę, nic więcej.
Zatęskniłeś za nami NiWDudu? Z Kazacha zmieniłeś się w Paryżankę?
Witaj. 🖐
Zawsze to jakieś urozmaicenie. ;)
 
Ostatnia edycja:

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
87
Punkty reakcji
0
Moderna z Ciebie baba : ) no ja niestety jestem mentalnie duzo starsza od dawna i nie ze mna te numery ..... naiwna i gupia to ja bylam gdzies w przedszkolu ostatnio .... ale kazdy robi to na co ma ochote i kazdego zdanie sie liczy czy sie to komus podoba czy nie . Nie przypominam sobie zebym urodzila sie chlopczykiem miedzy nogami ogonka nie mam . Aaaah chcialabym odwiedzic Kazachstan ; )
 
Do góry