Czy mam prawo odmówić przyjęcia przesyłki kurierskiej za pob

menelzo33

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
<p>Witam. Mam problem, otóż zamówiłem sobie grę na allegro i dałem opcję za pobraniem (kurierem). Gościu napisał że wysłał towar 10 grudnia a teraz mamy 28. Czy mam prawo odmówić przyjęcia paczki jeżeli kiedykolwiek przyjedzie, tłumacząc się że za długo szła i kupiłem sobie grę w sklepie? Pomóżcie proszę bo się nudzę a nie wiem ile jeszcze będę musiał czekać.
Pisałem już na zapytaj.onet.pl ale mało kto mi odpowiedział więdz postanowiłem tutaj napisać. Z góry dziękuję za odpowiedzi.PS. przepraszam za ewentualne złe wybranie działu ale nei wiedziałem gdzie do napisać.
 

Deadalus

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiesz paczek nie musisz odbierać. Masz też prawo do zwrotu wcześniej zamówionego towaru ( chyba jest na to 10 dni ), jeśli jest w nienaruszonym stanie ( czyli np firmowo zamknięty ), a sprzedawca powinien oddać Ci koszty zakupu, nie licząc kosztów transportu. Przede wszystkim powinieneś posiadać kopię listu przewozowego potwierdzającego czy rzeczywiście sprzedający wysłał towar, ponieważ może robić Cię w balona, a wtedy do 14 dni możesz odstąpić od zakupu ( teoretycznie jeśli kuriera nie było do 14 dni od daty wysyłki też masz prawo mu powiedzieć, że Ciebie ta paczka nie interesuje, a on niech dochodzi swoich praw u firmy kurierskiej, która dała ciała ). Przede wszystkim powinieneś po 7 dniach poinformować sprzedającego, że dalej jest brak towaru i niech zajmie się sprawą. Warto poczytać co sprzedający ma napisane na temat czasu wysyłki, np pisze, że towar wysyła do 72h od dnia zaksięgowania wpłaty lub wybrania przesyłki pobraniowej, a wysłał np po 100 godzinach ( nie informując Cię o opóźnieniu ) też możesz odstąpić od umowy kupna. Niestety nasze prawo nie reguluje takich spraw i bardziej odbywa się to w formie kombinowania niż prawa. Kurier mógł być, ale np nie zostawił awizo ( pracuję w firmie kurierskiej to trochę wiem jak to wygląda i takie przypadki są częste :) ), w takim wypadku sprzedający jeśli nie podał Ci listu przewozowego, zawsze możesz mu powiedzieć, że nie wiedziałeś, że byli i że było wysłane, bo nikt nie raczył Cię poinformować ( niezależnie co firma kurierska ma w swoim systemie ) i jeśli sprzedający oskarży Ciebie, że nie odebrałeś masz prawo poprosić o dowód, że awizo było, a wtedy on musi reklamować w firmie kurierskiej, uzyskanie takiego potwierdzenia jest niemożliwe i sprawa zamknięta ( no chyba, że kurier był cwany i cyknął fotkę, ale takich to ze świecą szukać :) ) Ogólnie to firma kurierska musi udowodnić, że była, a zostawienie awizo np, na drzwiach wejściowych do klatki w bloku się nie liczy, ponieważ takie coś każdy może zerwać. Jedynym słowem kombinuj, a w ostateczności dostaniesz negatyw lub pozew w e-sądzie, ale sprzedający musiałby dysponować dowodami, że olałeś sprawę.
 

Anna.K

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
<p>Witam. Mam problem, otóż zamówiłem sobie grę na allegro i dałem opcję za pobraniem (kurierem). Gościu napisał że wysłał towar 10 grudnia a teraz mamy 28. Czy mam prawo odmówić przyjęcia paczki jeżeli kiedykolwiek przyjedzie, tłumacząc się że za długo szła i kupiłem sobie grę w sklepie? Pomóżcie proszę bo się nudzę a nie wiem ile jeszcze będę musiał czekać.
Pisałem już na zapytaj.onet.pl ale mało kto mi odpowiedział więdz postanowiłem tutaj napisać. Z góry dziękuję za odpowiedzi.PS. przepraszam za ewentualne złe wybranie działu ale nei wiedziałem gdzie do napisać.

Przede wszystkim na przyszłość, jeśli masz zamiar kupować w sklepie to po co zamawiasz na allegro i, z Twojego powodu ktoś musi ponieść dodatkowe koszty wysyłki. To bardzo nieodpowiedzialne.
 
Do góry