Czy jest ideał na świecie?

mega_mistal

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
97
Punkty reakcji
0
mówi się że tylko Bóg jest idealny. Na ziemi są tylko wzory. Myślę że największym z tych wzorów był Jan Paweł II
 

empty

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2005
Posty
191
Punkty reakcji
0
Miasto
Dynów / Wrocław
a ktoś kiedys powiedzial o kims innym- "byłby idealny, lecz wad mu zabrakło.. "
wydaje mi sie ze ideał to nie wolnosc od wad, to cos zupelnie innego..
jesli w ogole mozemy mowic o czyms takim jak ideał.. ja sie z czyms takim jeszcze nie spotkalem.. :(
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Ja tez..
Kazdy czlowiek ma wady..
I kazdy na jakis sposob może być ideałem..
I pewnie tak też jest.
 

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
empty...nie smutaj sie...glowka do gory ;) nie spotkales idealu bo go raczej nie ma wsrod nas,nie ma czlowieka idealnego,w takim sensie w jakim my to rozumiemy...
no fakt,moze ideal to tak jak mowisz nie wolnosc od wad,lecz wrecz przeciwnie,czlowiek majacy wady nawet wiele,ale mimo to bedacy dobrym...moze tak...wiem tylko jedno,ktos (madry) kiedys napisal ze musimy ludzi kochac z wadami ktore maja---to jest z pewnscia ciezkie,ale to chyba o to chodzi,zeby akceptowac beldy i wady drugiego czlowieka... ;)
 

wAzU

Zbanowany
Dołączył
13 Lipiec 2005
Posty
323
Punkty reakcji
0
Na świeci jest tylko 1 ideał : moj wielki mistrz Andrzej. Pragne kiedys byc chocby poczesci taki jak on ale wiem ze niestety nigdy mi sie to nieuda.
 

Highlander

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2005
Posty
69
Punkty reakcji
0
Miasto
Żary
kristoforo1956 napisał:
DoRo masz dużo racji w tym co piszesz,ale jest jedno zasadnicze ale był na ziemi człowiek,który był ideałem i za to został surowo ukarany ,a bvł nim Jezus Chrystus. I też raz zwątpił już na krzyżu.A dalej idąc nie ma może ludzi ideałów,ale są ludzie starający się iść przez życie drogą prostą mamy wiele przykładów nie tylko Jan Paweł II, siostra Teresa , św Kolbe, a ilu bezimiennych ,którzy dzielą się z innymi,może nie są tacy jak ci wielcy,ale też tam w nich jakiś ideał jest taki może malutki niezauważalny, myślę,że w każdym człowieku jest coś co każe patrzeć na świat jednak optymistyczne,sądze,że to kiedyś zaowocuje czymś dobrym.

Zgadzam się w pełni!!!
 

bahiri

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
415
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kraków
Idealnych ludzi na pewno nie ma,ale są tacy,którzy są temu bliscy :) Ja np. mam wspaniałego chłopaka, który jak na moje wymagania naprawdę jest idealny :*:*:*:* on potrafi zawsze mnie zrozumieć :) jest dużo ludzi wyjątkowych i prawie idealnych.Ale po co ludzie bez wad:) tacy są wkurzający :p
 

milenkaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2005
Posty
188
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
gdzieś tam...
pewien zespół śpiewa że "nie ma ideałów, a miłość ślepa jest" :D chociaż nie wiem sama... jeśli miłość jest ślepa to chyba nie ma jej wcale, a ideał hm... każdy ma jakąś wadę, słabość.... ale ideałem przynajmniej dla kogoś można być ;-)
 

Majuz

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2005
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
40
A ja sobie myslę że skoro ideałem chcemy się stać to jest to cos czego nieosiągniemy nigdy. Żeby mógł żyć ideał musiałoby być coś do czego ten ideał by dążył a to nie możliwe :p.
 

xi-bit

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2005
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marsa
Oczywiście że jest ideał, ja nim jestem :D To oczywiście taki joke a tak poważnie to nie wiem czy jest, czy też nie ma, ale wydaje mi się, że ideał możemy wypracować sami w sobie jeżeli będziemy tylkoc czerpać wzroce z odpowiednich ludzi. Mówi się że postacie z filmów są idealni, ale tylko na filmach, pewnie tak jest jednak my możemy brać przykłady od nich kiedy właśnie grają idealne role a nie kiedy są zwykłymi często zakłamanymi ludźmi. Człowiek jest taki jaki chce być i tyle, trzeba wyzbywac się złych nawyków a wzbogacać się o nowe dobre :)
 
Do góry