czego doszukujecie sie w piosence?

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
W muzyce przede wszystkim zwracam uwagę na melodię. To melodia jest najważniejsza w muzyce w koncu. Lubię riffy dobitne, jak i spokojne balladowe granie. Nie zwracam uwagi na tekst. Nie znam perfekcyjnie języka angielskiego, ani innych języków, więc nie ma szans abym sam zrozumiał tekst. Bardziej zależy mi na emocjach, które wokal przekazuje samym jego brzmieniem. Na barwie głosu itd. Oczywiście czasami przeczytam tekst piosenek po polsku, ale to tylko czasami. No i ważna jest dla mnie też sensowna gra na perkusji. Jestem zwolennikiem najprostszych uderzeń, choć i te szybsze, czy pogmatwane i nie równe rytmy też lubię, byle by były estetyczne i sensowne. Nie zwracam uwagi na technikę gitarzystów, czy perkusistów. Dźwięk dźwiękowi jest nie równy. Jeden utwór może wyrazić się w wręcz banalnych melodiach, a inny skomplikowanych To zależy od utworu.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zapytam fanow textow
czy slyszeli o kapeli omega (wegierska)
ja znam prawie cala dyskofrafie
fonetycznie calkiem duzo piosenek
ale nie mam zielonego pojecia o tekscie....
czy ja jestem chory gdy uwazam ze ta muzyka jest genialna?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
oczywiście że nie, bo wtedy byłbyś chory słuchając muzyki klasycznej gdzie nie ma słów, bo słuchałbyś tylko dla melodii :D
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
" Dziewczynę o perłowych włosach " Omegi znali chyba wtedy wszyscy. A ja słuchałem jeszcze Locomotiv GT i Piramis. I ni w ząb nie rozumiałem.
 

los16angeles

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2007
Posty
840
Punkty reakcji
2
Miasto
Manhatan
brzmienie wokal gitarka no a jak tekst jest jakiś sensowny to już wogóle świetnie.
Czasem jest tak , że gdy tekst przypadnie mi do gustu to potrafie przymknąć oko na inne defekty
 

Camoomile

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Śląsk.
Hmm jak dla mnie to najważniejsza jest muzyka, melodia która wpadnie mi w ucho i którą będę chciała ciągle słyszeć.
Potem tekst. Zawsze jak mi się coś spodoba chcę wiedzieć jak on brzmi. ;D
Ale i tak najlepsze są te momenty w którym można usłyszeć ostre dźwięki gitary :p
 

ibanez

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Zamość
Na pierwszym miejscu melodia, jeżeli się spodoba, zaczynam wsłuchiwać się w słowa, jeśli odnajdę sens tej piosenki-tłumaczę cały tekst. Zazwyczaj piosenki rockowe, metalowe zawierają w jakimś stopniu prawdy o ludziach, o życiu... Więc warto :)
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
tekst, potem melodia. lubię jak piosenka coś wnosi w moje życie.

Jeżeli o mnie chodzi, to chyba jednak najbardziej zwracam uwagę na melodię, ewentualnie jakość wokalu, a dopiero potem na tekst. Natomiast przeraźliwe głupi tekst jest w stanie bardzo mnie do jakiejś piosenki zniechęcić.
 
Do góry