Cwiczenia Na Plecki

niunka

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
polska ( woj lubelskie) anglia ( leicester)
Hej!!
Mam do Was prosbe, podsuncie mi jakies fajne cwiczenia na wzmocnienie miesi kregoslupa. Tylko nie doradzajcie mi silowni i basenu bo nie mam na to czasu. Moze znacie tez jakies strony internetowe z cwiczeniami, bo mi cos sie nie udaje ich znalesc. z gory dziekuje.
pozdrawiam
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Na kręgosłup to tylko siłownia i basen albo idź do jaiegoś specjalnego instruktora. Jakl nie masz czasu, to już nie nasza wina :p
 

pomafi

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
162
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
A zgadnijcie :P
No na pewno pływanie dobrze wpływa na mięśnie kręgosłupa, ale że mówisz, że nie bardzo stoisz z czasem, to mogę polecić Ci tylko :
-"kocie grzbiety", lub
-połóż się na brzuchu podłóż ręce pod brodę rozstawiając łokcie i staraj się podnosić tułów (takie brzuszki, tylko w drugą stronę :p ),lub
- połóż się na plecach, zegnij kolana i rozstaw je maksymalnie na szerokość bioder, ręce wzdłuż tułowia na podłodze, i tak ustawiona unosisz biodra jak najwyżej, aż poczujesz mięśnie w dolnej partii pleców (ćwiczenie też dobre na pośladki)

Pozdrawiam (a swoją drogą, to znasz jakieś ćwiczenia na mięśnie brzucha, poza popularnymi "brzuszkami", bo od nich mnie za bardzo kręgosłup boli)
 

konradzik

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
73
Punkty reakcji
0
plecy:
martwy ciag
dzien dobry
wioslowania roznego rodzaju (najszerszy) sztanga poslztanga hantle
sciagniae drazka rozne chwyty do klatki, karku
wyciag poziomy waska, szeroko do brzucha :D

wzmacnienie prostownikow pirwsze 2 cw
 

domimisia12346

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2006
Posty
386
Punkty reakcji
0
ja znam wypasione cwiczenie na plecki odprezaja i wzmacniaja miesnie: połóż sie na brzuchu rece wzdłuż ciała, pozniej rece "ciągniesz" w dół czyli w strone stóp to jest fajne ćwicznie i tak ściągasz mieśnie pleców napinasz je o rozcoagasz pozniej odpoczynek i znowu rece w dół napinając przy tym mieśnie plecków hihi no jakoś to moze wytlunaczylam...łatwiej było by pokazac <_<
 
Do góry