Co Uważacie O Parach Będących W Innych Religiach

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Raczej nie.
Wiele religii i grup wyznaniowych wewnątrz określonej religii toleruje związki mieszane. Nie jestem aż takim znawcą żebym tu i teraz powiedział jak różne religie podchodzą do tego zagadnienia ale z własnych doświadczeń wiem, że na przykład kościół ewangielicki ( to tez chrześcijanie ) dopuszcza takie związki a kościól rzymsko-katolicki raczej nie. W islamie nie ma możliwości zawarcia związku małżeńskiego z osobą innego wyznania. Podobnie radykalnie postepują buddyści.
Oczywiście można żyć w nieformalnym związku z kim sie chce ale nie jest to zgodne z kanonami wiary większości wyznań i religii.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Syrena, nie do Ciebie to pytanie było.

Nie Ty cytowałaś Pismo Święte.

Jamsen powołał na świadków autrów Pisma Świętego. Też ludzi ułomnych.
Twoja spraw życia religinego w rodzinie to Twoja sprawa. Dla mnie osobiście SJ to czasem bardziej zaślepieni ludzie niz chrześcijanie obrządku rzymsko-katolickiego ale to tylko moje prywatne zdanie. Może jest tak, że im określone wyznanie jest politycznie i gospodarczo słabsze to tym bardziej jest autentyczne. Może wiara jest większa kiedy nie szuka realizacji w świecie biznesu i polityki? Kiedy skupia sie na problemach ducha a materie ma gdzieś?
Tak Franciszek został świętym:) choć najpierw był wyklętym,:)
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Mam takie bardziej techniczne pytanie :p Czyzby z tego tematu ktos wykasowal kilka posow moich i Jamsena?? :|
 

syrena

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Rzeszów
Mam takie bardziej techniczne pytanie :p Czyzby z tego tematu ktos wykasowal kilka posow moich i Jamsena?? :|
Nikt nic nie wykasuje bynajmniej napewno nie ja.Moje posty tez nie zawsze byly pisane i musialam je pisac po raz drugi.Wiec moze sa to tylko bledy techniczne.
 
Do góry