Co to znaczy "Bóg zapłać" gdy rzucasz na tacę?

N

Naxxramas

Guest
Problemem Greggxx nie jest płacenie na Kościół. Problemem jest to, że muszą to robić wszyscy czy są wierzący czy nie albo czy są innego wyznania.


Greggxx
Dla bezdomnych piesków i kotków.... hehe.... Wyczuwasz nonsens tego co piszesz?
Nie wiem co tu nie ma sensu. To, że Ty jesteś złym cżłowiekiem nie świadczy o bezsensie tego co napisałem - po prostu jestem od Ciebie bardziej empatyczny.
Ja i wielu innych polaków na pewno wolelibyśmy przeznaczyć te 150mln FK na pieski i kotki niż sponsorowanie czarnej patologii.
 
K

kate2

Guest
Naxxramas napisał:
To, że Ty jesteś złym cżłowiekiem nie świadczy o bezsensie tego co napisałem - po prostu jestem od Ciebie bardziej empatyczny.
Oho.....namierzona kolejna osoba do psychicznego maltretowania :D Gregg zostaw ten wątek i idź na kawę z żoną ;)
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Naxxramas napisał:
Problemem jest to, że muszą to robić wszyscy czy są wierzący czy nie albo czy są innego wyznania.
To weź kałacha i pozabijaj wierzących, pasi? Potem swobodnie zdecydujesz, na co wydasz pieniądze.
Wiem, że moje podatki idą na coś, z czego nie korzystam. Napisałem to już chyba z 10 razy w tym temacie. Nie korzystam z publicznej służby zdrowia, a płacę. Nie korzystam ze stadionów, a płacę. Nie korzystam z wielu rzeczy, na które idą moje podatki. Też chciałbym sobie zaznaczyć na co pójdą moje pieniądze z podatków i płacić na to z czego korzystam, albo na to, co chciałbym aby było finansowane. ALE nikt się mnie nie pyta. Tak działa demokracja. Jedni wolą to, a drudzy coś innego. I dopóki nie zmieni się trend, będzie tak jak jest. A nie zmienisz go taką postawą, jaką prezentujesz. Co tu dużo mówić, zwyczajnie chamską, jak czytam co niektóre Twoje posty. Przekonałeś już kogoś do swoich racji? Czy jak zacząłeś przeginać pałę, odfajkowali Cię jako oszołoma? Masz fatalne podejście do tej sprawy, próbujesz walić młotem. A im mocniej przywalisz, tym większa reakcja będzie po tej drugiej stronie.


Naxxramas napisał:
Nie wiem co tu nie ma sensu. To, że Ty jesteś złym cżłowiekiem nie świadczy o bezsensie tego co napisałem - po prostu jestem od Ciebie bardziej empatyczny.
Oj, oj, jako minister finansów nie zrobiłbyś kariery, hehe. To nie jest empatia co piszesz, to naiwność. Puściliby Ciebie w skarpetkach, a Ty majaczyłbyś coś o budżetowej i rządowej empatii względem zwierząt xD Jesteś rewelacyjny. I myślisz "kompleksowo" i "do przodu", hehe xD
Oczywiście, że nie wiesz na czym polega bezsens tego co tam naskrobałeś. Chociaż dalej jestem przekonany, że robisz sobie jaja, to na podstawie tego co napisałeś, można śmiało stwierdzić, że fanatyzm przysłania Ci zdrowy rozsądek, o którym często notabene piszesz xD

Gdy nie możesz odnieść się do konkretów, o których pisałem wcześniej, zaczynają się argumenty ad personam, zresztą charakterystyczne dla ludzi fanatycznych. Dlatego się nie dziwię. Rozumiem to.
Nie jesteś empatyczny. Jesteś zwykłym hipokrytą. To jak bardzo jesteś "empatyczny" i "przepełniony miłością" świadczą Twoje wypowiedzi. Więc nie pisz o empatii, bo spadnę z krzesła. Nie masz pojęcia czym ona jest, wykorzystujesz to hasło tylko po to by wpłynąć na emocje. Człowiek empatyczny nie naśmiewa się i nie poniża innych, tylko dlatego, że mają inne zdanie. Człowiek empatyczny wchodzi z nimi w dialog, zachowując równowagę. Więc jeśli ze zwierzętami obchodzisz się tak jak z ludźmi, to naprawdę nie mam pytań.

Osobiście mam żal do takich typów jak Ty. To m.in. takie postawy przyczyniły się do tego, że na polskiej scenie politycznej nie ma praktycznie solidnych partii lewicowych. Zgnoiliście ich reputację, sprowadzając lewicowość do happaningu. Istny syf. Partie prawicowe zalewają rynek, za parę miesięcy PiS (chrześcijański socjal) zapewne obejmie władzę i będziesz płacił podwójne stawki na Kościół. Kogo to będzie wina, moja? Twoja i Tobie podobnych rajskich ptaszków. Nadzieja w tym, że prawicowy Kukiz, który ma jednak zdroworozsądkowe podejście jeśli chodzi o Kościół, wejdzie z nimi w koalicję.

PS: przypominasz mi naprawdę Armanda Ryfińskiego :D


kate2 napisał:
Gregg zostaw ten wątek i idź na kawę z żoną
Chętnie się z nim pobawię. Jest taaaaaaki intelygentny, hehe. Aż żal dopuszczać :D
Jest lipiec, żona jest na szkoleniu, niestety.... :) Wykonuje zawód, w którym musi posiadać aktualną wiedzę i odświeżać umiejętności, także ostatnio się mijamy, ja przychodzę, ona wychodzi a ja zostaję z synem. I tak do kolacji.
 
K

kate2

Guest
greggxx napisał:
Chociaż dalej jestem przekonany, że robisz sobie jaja, to na podstawie tego co napisałeś, można śmiało stwierdzić, że fanatyzm przysłania Ci zdrowy rozsądek, o którym często notabene piszesz xD Gdy nie możesz odnieść się do konkretów, o których pisałem wcześniej, zaczynają się argumenty ad personam, zresztą charakterystyczne dla ludzi fanatycznych. Dlatego się nie dziwię. Rozumiem to. Nie jesteś empatyczny. Jesteś zwykłym hipokrytą. To jak bardzo jesteś "empatyczny" i "przepełniony miłością" świadczą Twoje wypowiedzi. Więc nie pisz o empatii, bo spadnę z krzesła. Nie masz pojęcia czym ona jest, wykorzystujesz to hasło tylko po to by wpłynąć na emocje. Człowiek empatyczny nie naśmiewa się i nie poniża innych, tylko dlatego, że mają inne zdanie. Człowiek empatyczny wchodzi z nimi w dialog, zachowując równowagę. Więc jeśli ze zwierzętami obchodzisz się tak jak z ludźmi, to naprawdę nie mam pytań.
No , porządnie wybrzmiało .
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
greggxx napisał:
To weź kałacha i pozabijaj wierzących, pasi?
No nieee, zrobi środowisku strzeleckiemu i miłośnikom broni palnej czarny PR. ;)

Co do meritum, nie podoba mi się, że Kościół jest różnymi sposobami dotowany z podatków. Niemieckie rozwiązanie jest moim zdaniem dobre - korzystasz - płacisz. Jak mam potrzebę to korzystam i płacę. Komisja majątkowa, to dla mnie szczyt zakłamania i pazerności.
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
D_K napisał:
No nieee, zrobi środowisku strzeleckiemu i miłośnikom broni palnej czarny PR. ;)
Ty się śmiejesz a jemu ręka swędzi :D

Też mi się wydaje, że niemiecki model jest rozsądnym rozwiązaniem. Dojrzejemy, spokojnie :)
A taki Naxx jeszcze trochę żółci wyleje, trochę jadem popluje, oby mu pikawka nie stanęła, bo nie dożyje tej wiekopomnej chwili :)
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Dlatego uważam, że oprócz badań psychiatrycznych i psychologicznych, dzielnicowy robiąc wywiad środowiskowy, powinien przeglądać to co kandydat na posiadacza broni palnej pisze w internecie. Byłoby fajnie i bezpiecznie. ;)
 
N

Naxxramas

Guest
Greggxx
Chętnie się z nim pobawię. Jest taaaaaaki intelygentny, hehe. Aż żal dopuszczać

Jesteś może z Warszawy ? Chętnie sprawdziłbym Twoja inteligencję w szachach - zobaczylibyśmy kto ma kłopoty z myśleniem i kombinacjami myśli.





Greggxx
A taki Naxx jeszcze trochę żółci wyleje, trochę jadem popluje, oby mu pikawka nie stanęła, bo nie dożyje tej wiekopomnej chwili

Możesz podać dokładny cytat i miejsce gdzie "pluję jadem" ?
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Naxxramas napisał:
Jesteś może z Warszawy ? Chętnie sprawdziłbym Twoja inteligencję w szachach - zobaczylibyśmy kto ma kłopoty z myśleniem i kombinacjami myśli.
Z Poznania, niestety. Ale chętnie bym przyjął to wyzwanie.
Lubię grać w szachy, kompleksowe, zarządcze myślenie jest mi potrzebne w pracy. A w przyszłości jeszcze bardziej, więc muszę zachować jasność umysłu, bo inaczej byłoby koniec ze mną. Ale czy to by coś dało? Musiałbyś zagrać w szachy z katolikiem, a nie z ateistą od urodzenia. Mam nadzieję, że wiesz o czym piszę.
Nie zrozum mnie źle, wiem że nie jesteś idiotą, jak byś był, to nie napisałbym tego co jest wyżej, tylko dałbym sobie spokój już po pierwszym poście z Twojej strony. Ale coś ewidentnie Cię blokuje. To widać gołym okiem. Jesteś apostatą?


Naxxramas napisał:
Możesz podać dokładny cytat i miejsce gdzie "pluję jadem" ?
Mam naprawdę powklejać tutaj większość Twoich postów z tego działu? Wymagasz rzeczy niemożliwej :D
Chętnie mogą to zrobić Ci, z którymi dyskutujesz. Przecież nieraz Ci wytykali. Zapytaj się.
Wystarczy przeczytać kilka Twoich wypowiedzi na temat ludzi wierzących, ale nie tylko i od razu widać, że cofnąłeś się w przyzwoitości i tzw. poczuciu dobrego smaku. Pycha, arogancja, cynizm aż biją po oczach i tutaj nie wystarczy przytoczyć jakiś jeden fragmencik, a całe wypowiedzi. Wiem, że próbujesz poddać tutaj teistów terapii szokowej, ale to nie ta materia. Jeśli z Twoich tekstów będzie płynął przekaz typu: "wy jesteście ciemnymi debilami a jeśli chodzi o mnie, to nikt mi nie podskoczy", to zdrowy rozsądek podpowiada, że ta droga prowadzi do ślepej uliczki. To tylko pogłębia podziały, bo wiara człowieka zniesie wiele. Impuls może wyjść tylko od wewnątrz, a na to ma wpływ wiele czynników. "Młot" i "maczuga" strony przeciwnej przyczynią się tylko do zwarcia szyków i uaktywnienia mechanizmu obronnego. Więc po co się wysilać? Przejmujesz tylko taktykę dewotów i moherów. Oni też, najpierw przywalić, a potem pomyśleć.... chociaż z tym drugim różnie bywa.
Najważniejsze to szacunek i cierpliwość.
Ja na ateizm nie nawracam, bo nie odczuwam takiej potrzeby. To teiści mają ciąg do tego, do nawracania zagubionych duszyczek i owieczek.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
kate2 napisał:
Chociaż dalej jestem przekonany, że robisz sobie jaja, to na podstawie tego co napisałeś, można śmiało stwierdzić, że fanatyzm przysłania Ci zdrowy rozsądek, o którym często notabene piszesz xD Gdy nie możesz odnieść się do konkretów, o których pisałem wcześniej, zaczynają się argumenty ad personam, zresztą charakterystyczne dla ludzi fanatycznych. Dlatego się nie dziwię. Rozumiem to. Nie jesteś empatyczny. Jesteś zwykłym hipokrytą. To jak bardzo jesteś "empatyczny" i "przepełniony miłością" świadczą Twoje wypowiedzi. Więc nie pisz o empatii, bo spadnę z krzesła. Nie masz pojęcia czym ona jest, wykorzystujesz to hasło tylko po to by wpłynąć na emocje. Człowiek empatyczny nie naśmiewa się i nie poniża innych, tylko dlatego, że mają inne zdanie. Człowiek empatyczny wchodzi z nimi w dialog, zachowując równowagę. Więc jeśli ze zwierzętami obchodzisz się tak jak z ludźmi, to naprawdę nie mam pytań.
No , porządnie wybrzmiało .
Celna uwaga i diagnoza. Pisałem o tym ale do niego nie dociera. Widać taki stan serca że nie pozwala.

Co do ododatkowania to jedna kwestia, co do regularnych składek wiernych czy projektu niemieckiego to już nieco inna. Jedna duchowa - druga świecka. Tu nie może być wspólnego mianownika gdyż jedno to sprawa Cezara, druga akt miłosierdzia płynący z serca i ducha Bożego.
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Kaznodzieya napisał:
Celna uwaga i diagnoza. Pisałem o tym ale do niego nie dociera. Widać taki stan serca że nie pozwala.
Naxxramas to ciekawy przypadek psychologiczny.
 
Do góry