Citifinancial To Lichwiarski Pseudo-bank

mua

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mechanizm działania CITIFINANCIAL polega na tym:
Bank / pośrednik (partner banku) oszukuja klienta od początku do końca jakie jest PRAWDZIWE, REALNE, RZECZYWISTE oprocentowanie tej pożyczki gotówkowej. Wciskają kit, że oprocentowanie wynosi 15,99%. KŁAMSTWO!! A zwykły szary człowiek nie ma szans na przeczytanie ze zrozumieniem umowy. Żadko kiedy ktoś się decyduje na przeczytanie długiej umowy, pisanej językiem prawniczym (niezrozumiałym dla większości ludzi - ulubiony profil klienta Citifinancial to osoba w wieku 55-75 lat, najczęsciej bez wyższego wykształcenia), czcionką '4' (gdy ja oglądałem taką umowę, a wzrok mam dobry, miałem problemy - gubiłem linijki, po pewnym czasie tekst zlewał się w jedną plątaninę maleńkich znaczków) i jeśli ten ktoś doczyta się prawdziwego oprocentowania i podpisze taki papier - to ok - jego sprawa - dobrowolna decyzja, człowiek taki jest świadomy konsekwencji podpisania takiej umowy. Ale to sytuacja ze świata idealnego. W naszych realiach ludzie starsi, słabo wykształceni nie mają najczęsciej szansy zrozumieć tego co tam jest napisane (często mając problemy z przeczytaniem tekstu w ogóle) i proszę o krótkie zreferowanie pracownika banku/przedstawiciela. I w tym momencie NIGDY W ŻYCIU NIE PADNIE
SFORMUOWANIE: "OPROCENTOWANIE RZECZYWISTE WYNOSI 88,5 %" -> dla mnie to jest zatajenie prawdy = kłamstwo/oszustwo.
CITIFINANCIAL to LICHWA !!!!!!!!!!!
jeśli pożyczka hipoteczna będzie tak samo zbudowana jak pożyczka gotówkowa to ODRADZAM !!!!!!

:/
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
wieku 55-75 lat
i mówisz tutaj o kredycie hipotecznym?? buahahahaha nikt nie dotanie w wieku 70 lat kredytu .. dlaczego? bo okres kredytowania musi być zapewniony zywotnoscią kredytobiorcy....

"OPROCENTOWANIE RZECZYWISTE WYNOSI 88,5 %"

buahahaha .. kolejny raz wysmieje cie.. (kredyty hipoteczne sa jednymi z najmniej oprocentowanych wiec na pewno takiego oprocentowania nie bedzie) a ponadto, biorąc kredyt widzisz ile masz do spłaty wytłuszczonym drukiem - na umowie kredytowej - i jesli oprocentowanie miało by byc 88% zakładając ze bierzemy 120 000,00 PLN pozyczki to na umowie mielibysmy ok 225 600,00 plus dodatkowe koszta - czyt. ubezpieczenie itp! co od razu mozna by zauważyc...

Niewiem skąd masz te informacje ale jak dla mnie są one wyssane z palca!!

I jeszce jedno - nie pracuje w Citifinacial... ale na kredytach sie znam !!!!
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Podpisujesz umowę -> twój problem.
Nie czytasz -> twój problem.
Wina nie leży po stronie banku, ale po stronie podpisującego.​
 

Vixa22

>>>>>>>>>>
Dołączył
8 Sierpień 2006
Posty
1 146
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Fantasy World
zgadzam sie z wypowiedzią mery ja pracowałam w kredytach udzielałam tez kredytu z citifinancial i 12 innych banków, w niektórych bankach jest tak ze mozesz umowe wziąsc do domu i zapoznać sie z nia, co do City to na umowie masz wszystko napisane juz do wprowadzania osoby do systemu jest przynaleznosc osoby do danej kategori i wychodzi oprocentowanie , mowi sie klientowi ze takie wychodzi i albo sie zgadza na takie albo nie, pozatym na kredyt hipoteczny ja miałam oprocentowanie, 1,4 bo to całkowicie inny kredyt, pozatym zawsze wylicza sie zdolność kredytowa, np w Eurobanku zgodze ie z tba ze biora osoby starsze bo tam maja kredyty dla rencistów i emerytów oni najszybciej dostaną, zawsze było wiadome ze nie opłaca sie zadnego kredytu brac i nikt tu ameryki nie odkrył.
 

mua

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
i mówisz tutaj o kredycie hipotecznym?? buahahahaha nikt nie dotanie w wieku 70 lat kredytu .. dlaczego? bo okres kredytowania musi być zapewniony zywotnoscią kredytobiorcy....
buahahaha .. kolejny raz wysmieje cie.. (kredyty hipoteczne sa jednymi z najmniej oprocentowanych wiec na pewno takiego oprocentowania nie bedzie) a ponadto, biorąc kredyt widzisz ile masz do spłaty wytłuszczonym drukiem - na umowie kredytowej - i jesli oprocentowanie miało by byc 88% zakładając ze bierzemy 120 000,00 PLN pozyczki to na umowie mielibysmy ok 225 600,00 plus dodatkowe koszta - czyt. ubezpieczenie itp! co od razu mozna by zauważyc...

Niewiem skąd masz te informacje ale jak dla mnie są one wyssane z palca!!

I jeszce jedno - nie pracuje w Citifinacial... ale na kredytach sie znam !!!!
mówię tutaj o pożyczce gotówkowej, której mechanizm znam od podszewki.
nie znam dokładnie zasad pożyczki hipotecznej citifinancial, dlatego domyślam się jedynie, że jest skonstruowana róznie zawila i lichwiarsko co ich pożyczka gotówkowa. Pożyczka w Polsce to zupełnie co innego niż kredyt.
oczywistym jest, że profil klienta jest diametralnie rózny w obu tych instrumentach finansowych.
więc policz sobie jeszcze raz ile musiał spłacać emeryt, biorący pożyczkę na 6K zł , który miał rzeczywiste oprocentowanie pożyczki gotówkowej z citifinancial na poziomie 88%.
a zapewniem cię, że te 88% to wcale nie był górny pułap oprocentowania pożyczek w citifinancial.

Q przestrodze...





zgadzam sie z wypowiedzią mery ja pracowałam w kredytach udzielałam tez kredytu z citifinancial i 12 innych banków, w niektórych bankach jest tak ze mozesz umowe wziąsc do domu i zapoznać sie z nia, co do City to na umowie masz wszystko napisane juz do wprowadzania osoby do systemu jest przynaleznosc osoby do danej kategori i wychodzi oprocentowanie , mowi sie klientowi ze takie wychodzi i albo sie zgadza na takie albo nie, pozatym na kredyt hipoteczny ja miałam oprocentowanie, 1,4 bo to całkowicie inny kredyt, pozatym zawsze wylicza sie zdolność kredytowa, np w Eurobanku zgodze ie z tba ze biora osoby starsze bo tam maja kredyty dla rencistów i emerytów oni najszybciej dostaną, zawsze było wiadome ze nie opłaca sie zadnego kredytu brac i nikt tu ameryki nie odkrył.

proszę cię... domyślam się z twojej wypowiedzi, że jesteś/byłaś partnerem citifinancial via unilink. tzw. naganiacz.
nie mówię tu o tobie, bo się nie znamy, ale praca większości 'partnerów'=naganiaczy polegała na tym, by starszemu człowiekowi, najczęsciej z wykształceniem podstawowym, podcisnąć pod stare słabe oczy umowę, napisaną trzcionką 5 , tak by nie miał szans na rozczytanie i zrozumienie czegokolwiek , wmówienie mu , że oprocentowanie wynosi 15,99 , no max 20% , zebranie podpisiku i jazda umowa do citifinancial.
a tam co ? system oblicza zdolność kredytową przyszłej ofiary, kalkulująć, że do przeżycia emerycie/renciście w Polsce wystarczy 180 zł miesięcznie. Resztę może wydawać na kolosalne lichwiarskie oprocentowanie pożyczki citifinancial. Myślisz, że pożyczka oprocentowana rzeczywiście na 90% to jakiś szok w citifinancial ? Jak dołożymy opłaty, ubezpieczenie (z tego przecież partnerzy mają sporą dodatkową $$) to od razu to okrąglej wygląda. Prawda ??
tak to wygląda w rzeczywistości - nie wiem czy u wszystkich, lecz na pewno w większości przypadków, gdy partner znajdzie naiwnego, starszego klienta.

na temat pożyczki hipotecznej nie dyskutuję.
mogę się jedynie domyślać, że jest ona równie lichwiarska, jak pożyczka gotówkowa w citifinancial.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Oskarżasz citybank, mimo że nie on tutaj zawinił.
Winni są ci "naganiacze", bo kłamią i ci którzy podpisują, bo nie czytają.​
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ale sam fakt, że ktoś nie czyta umowy, jest jego i tylko jego winą.
Nikt przecież nie zmusza do jej podpisania.​
 

mua

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ale sam fakt, że ktoś nie czyta umowy, jest jego i tylko jego winą.
Nikt przecież nie zmusza do jej podpisania.​
nikt nie zmusza. Oczywiście , że nie. Ale wpływa mocno, podając nieprawdziwe informacje - innymi słowy kłamiąc - które to informacje w stanie faktycznym są zapisane na umowie, która jest pisana czcionką 5-6.
Czytałes kiedyś wydrukowany teks taką czcionką ? Powodzenia ;]

Citifinancial to jest lichwiarski pseudo-bank !!
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
nikt nie zmusza. Oczywiście , że nie. Ale wpływa mocno, podając nieprawdziwe informacje - innymi słowy kłamiąc - które to informacje w stanie faktycznym są zapisane na umowie, która jest pisana czcionką 5-6.
Czytałes kiedyś wydrukowany teks taką czcionką ? Powodzenia ;]

Citifinancial to jest lichwiarski pseudo-bank !!

I co z tego?
To jest problem osoby, która podpisała umowę.
Trzeba czytać, co się podpisuje.​
 

mua

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
wyciąg z prasy dodam jeszcze:

z prasy wzięte:

Tysiąc bankowych pułapek
(PAP, pr/10.02.2007, godz. 10:41)

Kiedy dasz się nabrać nieuczciwej promocji i przepłacisz za buty, nie zbankrutujesz. Gorzej, gdy dasz się nabrać bankowi. Jeden nierozważny podpis może wpłynąć na całe twoje życie, ostrzega "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska".


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zna już ponad tysiąc pułapek, które w umowach zastawiają na nas banki. W tym roku sprawdzi, czy są one ciągle stosowane. Czy to pomoże? Czy idąc po pożyczkę, nie będziemy musieli być tak nieufni jak dziś? Bo o tym, że w sporze z bankiem z reguły jesteśmy na straconej pozycji, przekonało się już wiele osób.

Do Romana Sklepowicza, który od kilku lat prowadzi stowarzyszenie osób poszkodowanych przez banki, każdego tygodnia zgłasza się kilkudziesięciu klientów, którzy czują się oszukani.- Najczęściej trafiają do mnie ludzie, którzy nie doczytali skomplikowanych umów, a bank bezwzględnie to wykorzystuje, opowiada Sklepowicz. Dodaje, że często kredytobiorcy nie zdają sobie sprawy z tego, że opóźnienie spłaty raty o jeden dzień pociąga za sobą odsetki karne. Bank o nich nie informuje.- Dopiero gdy klient myśli, że spłacił już cały kredyt, bank odzywa się do niego po odsetki, mówi Sklepowicz.

Katarzyna Frąc z UOKiK przyznaje, że od początku roku urząd antymonopolowy uważniej przygląda się bankom.- Nie chodzi o to, że częściej niż inne firmy stosują nieuczciwe praktyki, wyjaśnia. - Po prostu, gdy ktoś kupuje odzież, meble, czy artykuły spożywcze, to zakup ten nie ma wpływu na całe jego życie. A w przypadku kredytów jest inaczej. Niedopatrzenie może mieć wieloletnie skutki.

Frąc podkreśla, że umowy, które podpisujemy z bankami są bardzo skomplikowane. Dlatego potrzebujemy ochrony.- Każdy, kto czuje się oszukany, może zgłosić się do rzecznika konsumentów. UOKiK interweniuje bowiem dopiero wtedy, gdy sygnały o nieuczciwej praktyce dochodzą z wielu miejsc...

... i dlatego właśnie przygniatająca większość klientów citifinancial to emeryci i renciści w podeszłym wieku. Przypadek, czy celowo wybrany łatwy łup ??

Citifinancial to lichwa !!
 
Do góry