chce zamienic tkankę tłuszczowa na mięśniowa

astro007

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
302
Punkty reakcji
0
Witam mma dośc duża nadwage (110kg i 182 cm wzrostu)i chce sie jej pozbyc mma zamiar kupic troszkę sprżętu na włąsny uzyrtek atlasik i to czego uzywaja plywacy9 niewiem jak się to nazywa0 i jescze cos co jest po kątem 45 stopni i ciągnie sie za specjalne linki cale ciło do góry .Nie wiem czy odrazu wystarczy mi kasy na wszystko naraz , więc co anlezy kupic w pierwszej kolejności...?Czy uważacie że w wieku 17 lat można zacząć ćwiczyć... Czy przy ewentualnych codziennych treningach brac jakieś suplementy?
 

astro007

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
302
Punkty reakcji
0
Tak ale czy jest to bezpieczne i jakie cwiczenia na początek?Jaki soprzet najpierw kupic....
 

astro007

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
302
Punkty reakcji
0
Nie bo an siłkę to ma pnad 10 km przez takie łąki.... a wdomu to odrazu moge ćwiczyc w wolnym czasie...
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
Nie bo an siłkę to ma pnad 10 km przez takie łąki.... a wdomu to odrazu moge ćwiczyc w wolnym czasie...
ale sprzet jest dosyc drogi :/ ale skoro chcesz to najlepiej kup sobie laweczke hantle gryf i kilka krazków :p na dobry poczatek mysle ze to wystarczy ;) ułóż sobie plan treningowy na spalanie tkanki tluszczowej i cwicz cwicz cwicz i jeszcze raz cwicz ;)
 

UZDI

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2006
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Odpowiadając na tytuł postu powiem że nie można zamienić tkanki tłuszczowej na mięśniową, gdyż są to dwie odrębne tkanki. Ilość tkanek tłuszczowych jest u człowiek stała, to czy ktoś jest gruby zależy od ich objętości a nie ilości. Nie możliwe jest też realizowanie tych dwóch celów jednocześnie- czyli spalania tłuszczu i budowania masy mięśniowej.

Co do suplementów, to nie są konieczne, a przynajmniej nie na początku treningów. Dobra dieta sprawi że suplementy nie będą wógóle potrzebne. Prawda jest taka że istnieje taki "mit" co do ich skutecnzości, reklama robiona przez firmy które zarabiają na tym krocie. Oczywiście, nie chcę zaprzeczać co do ich użyteczności, dla osób ćwiczących bardzo intensywnie i długo.

Co do twojej nadwagi, żelazne zasady żeby szybko stracić wagę:
1) 5-6 posiłków, z czego ostatnie dwa praktycznie pozbawione węglowodanów, w reszcie bardzo mała ich ilość, dużo pić, najlepiej niegazowaną wodę
2) ćwiczenia przy wysokim tętnie, równym 0,65*(200-wiek) , minimum 40 minut dziennie, pamiętaj że przez pierwsze 20 minut ogranizm nie karzysta z zapasów nagromadzonych w komórkach tłuszczowych, dopiero potem następuje ich rozpad (np. bieganie, skakanka, 6 weidera, także trening na rzeźbę na siłowni), ćwiczenia najlepiej rano przed posiłkiem, a posiłek nie wcześniej niż 30 minut po ukończeniu ćwiczeń

Co do sprzętu to ławeczka+ hantle i ciężary i jedziesz.. Jeżeli byś się zdecydował i chcesz jakiś planik treningowy na spalanie tłuszczu to mogę napisać.
 

astro007

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
302
Punkty reakcji
0
Dzieki bardzo tego mi trzeba było jakbys mógł to mogłbys cos wymslic bo sam to zabardoz niemam o tym pojecia.
 
Do góry