bezzapachowe kosmetyki do skóry z AZS

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
cześć, słuchajcie, mam do was pytanko. mój chłopak ma atopowe zapalenie skory, po kąpieli wyglada jak rak, na skórze tworzą się takie skorupki szorstkie. wyglada to mało atrakcyjnie a do tego podobno bardzo swędzi. wszystkie kosmetyki jakich szukaliśmy do skóry podrażnionej i wrażliwej mają jakieś środki zapachowe, a facet jak to facet nie chce pachnieć rumiankami i innymi kwiatowymi aromatami ;) tak więc poszukujemy kosmetyków BEZZAPACHOWYCH, które mogłyby złagodzić te objawy. może przychodzi Wam coś do głowy?
 

opatia

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
Hejka, slosy. twój chłopak wygląda jak rak bo ciepła woda powoduje, że podrażnienia na skórze po prostu stają sie bardziej widoczne. Myslę, że powinniście zapomnieć o zapachu rumianku ni etylko dlatego, że twój facet jako prawdziwy mężczyzna nie chce pachnieć rumiankiem, ale to znana prawda, że kosmetyki im bardziej pachną tym bardziej uczulają. Polecam ci serię lipikar la roche posay (mój mąż jej używa) przeznaczoną właśnie dla skóy atopowej. Nie pachnie, nie uczula i wspaniale łagodzi podrażnienia. My z tej serii używamy żelu do mycia i balsamu.
 

chochołka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
24
Punkty reakcji
0
Slosy, spróbuj sobie wejść na stronkę www.szkola-atopii.pl. Tam jest dużo informacji na temat atopowego zapalenia skóry, jakich kosmetyków używać, jakich unikać, jak radzić sobie z dietą i po prostu jak nie dać się zwariować tej chorobie. Na pewno ci się przyda, bo ja z doświadczenia wiem, że mężczyźni zdecydowanie wolą, kiedy ich się leczy, bo sami to nie bardzo wiedzą jak się do tego zabrać (mój facet, jak dostaje czerwonych plam to zaczyna wpadac w histerię i biega po mieszkaniu w poszukiwaniu jakiejś maści, której kiedyś tam używał). Na szczęście ja sie doinformowałam i wiem, jak mu pomagać, bo on jak ma nawrót choroby, to by najchętniej z domu nie wychodził :)
 
Do góry