Bardzo Wazne Pytanie

dika2

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2006
Posty
111
Punkty reakcji
0
Wiek
20
jestem szczupla dziewczyna i sie zastanawiam czy przypadkiem nie mam anemii albo moze nawet anoreksji. wiem ze jednym z objawow tej choroby jest brak okresu (ja mam okres) ale nie wiem czy to jest tak zawsze czy sa moze inne objawy. co mam zrobic zeby sie dowiedziec?? (badania odpadaja, nie lubie zastrzykow, mdleje zawsze)

prosze o rade
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
nic innego nie poradzisz, musisz oddac krew, bez badan nikt nie stwierdzi czy jestes chora
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Tylko zobacze igłe i już leże na podłodze... nie przejmuj sie tym. Ale żeby sie dowiedzieć czy masz anemie nie masz wyjścia musisz oddać krew. Osoby chore na anoreksje ( wręcz panicznie ) boją sie przytyć , mają wstręt do jedzenia. A zjedzenie choćby jakiegoś szczypoirku traktują jak coś nie wyobrażalnego.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
W sumie jest juz bardzo podobny temat odnosnie anoreksji a nawet dwa w dziale Dieta Cud.
Hmm na razie tego tematu nie zamkne, bo rozumiem ze ten problem jest dla ciebie bardzo wazny. Wiec moze proponuje zebys poczytala sobie tamte tematy czyli:
http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=5930
http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=11363
i ocenila czy tamte wypowidzi Ci cos pomoga, bo mysle ze tak :) Daj znac jak znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania i najwyzej ten temat zamkniemy :)

A to ze masz czy nie masz okresu to niczego tak naprawde nie oznacza. Anoreksja to oznaczy ze albo jesz albo nie jesz i sie odchudzasz.
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
A to ze masz czy nie masz okresu to niczego tak naprawde nie oznacza. Anoreksja to oznaczy ze albo jesz albo nie jesz i sie odchudzasz.

Dokładnie :). Skoro sie na siłe nie odchudzasz to nie masz anoreksji
 

Pani Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Poza tym anoreksja jest choroba psychiczna a jest taka mala regula, ze do puki sama zauwazasz ze cos jest nie tak, ze jestez za chuda to znaczy ze jestes zdrowa a kiedy przestajesz jesc i uwazasz ze jestes gruba a inni ci mowia ze chyba cos jest nie tak to wtedy mozesz sie zaczac zastanawiac. Choc zazwyczaj wtedy juz sie tego nie widzi. Jak chcesz wiedziec cos wiecej na ten temat czy jestes chora na anoreksje to zglos sie do Kszaczka, on maniakalnie zajmuje sie psychiatria. Wiec pewnie ci to lepiej wytlumaczy. Aneia z tego co slyszalam objawia sie bladoscia skory, niechecia do robienia czegokolwiek, szybko sie meczysz, nic ci sie nie chce, ale nie sugeruj sie tym . Poczytaj i idz do lekarza bo moge nie miec racji... Trzymam kciuki za zastrzyki bedzie dobrze :eek:k:
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Dziewczyny mają rację, jakbyś miałą anoreksje to byś sobie tego nie dała powiedzieć, twierdząc, że jesteś zdrowa no i czułabyś się grubo.
A czy masz anemie też nie jest powiedziane, miałąm kuzynke co była tak dość przy kości i ona miała anemie wiec to nie zalezy tylko od postury ciała, ma na to wpływ też odżywianie i styl życia.
Ale jeżeli chcesz wiedzieć na 100% to musisz sie dać pokłuć :)
 

dika2

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2006
Posty
111
Punkty reakcji
0
Wiek
20
chodzi wlasnie o to ze ja sie nie dam kluc!! a takie pytanie chodzi mi po glowie bo wszyscy znajomi mowia mi ze jestem strasznie chuda i ze mam anoreksje. boje sie tez bo nie jem zwierzatek i jestem troszke blada, ciagle mi zimno
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
No to może rzeczywiscie idź na to badanie, bo inaczej się nie dowiesz. Ja tez byłam niedawno ;)
Ale jak nie twierdzisz, że jesteś gruba, obsesyjnie sie nie odchudzasz to napewno anoreksji nie masz.
Też mam kolezanke, jest chuda jak patyk, ale sie nie odchudza, jest w stanie duzo zjeść, to juz jest kwestia organizmu.
 

zaneta-17

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2006
Posty
427
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
to, ze jesteś szczupła o niczym nie świadczy, jesli się dobrze odżywiasz, nie wypadają ci włosy, nie tracisz szybko na wadze itp, wszystko z tobą OK. ja od zawsze jestem szczupła i nigdy anoreksji ani anemii nie miałam. to, ze ktoś szczupły jest nie znaczy ze musi być chory.
otyli ludzie też mogą mieć anemia, jeśli tylko źle się odrzywiają.
 

dika2

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2006
Posty
111
Punkty reakcji
0
Wiek
20
ale chodzi o to ze nie jem miesa i waze 40 kg a jestem pelnoletnia
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
To ze ktos nie je miesa nie znaczy ze ma anoreksje :/
Dziewczyny chore na anoreksje raczej nie przyznaja sie do tej choroby same....
Poza tym jak juz napisalam-albo sie odchudzasz albo nie...
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
Gdy ma się anoreksję to ukrywa się jedzenie przed rodzina zeby myśleli, ze zjadłaś.... ma się tzw. jadłowstręt... to, ze nie jesz mięsa nie ma nic wspólnego z anoreksją..
 

olenka102

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
309
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z twoich ukrytych marzeń
Anoreksja to inaczej jadłowstręt, a ty o niczym takim nie napisałaś. A co do anemii to bez badań niczego nie będziesz pewna.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Obawiam się że koleżanka jest niedożywiona. Nie wiem czy jest to anoreksja czy inne zaburzenie odżywiania. Wykluczenie mięsa jest związane z odpowiednim ułożeniem żywienia, w innym wypadku powoduje nieprzyjemne objawy. Ale objawy typu bladość, zimno, anemia sugerują mi, że jesz za mało róznież innych rzeczy.

Nie masz obowiązku jedzenia mięsa. Ale powinnaś pójść do dietetyka i porozmawiać o swojej diecie. On doradzi ci co zrekompensuje brak mięsa. A może spróbujesz jeść niektóre rzeczy, np ryby?

Na pewno masz problem żywieniowy, dlatego przynajmniej dietetyk jest konieczny, a obawiam sie że skierują cię również do psychologa.
 

Wi(L)u$

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z Warszawy :)
a takie pytanie chodzi mi po glowie bo wszyscy znajomi mowia mi ze jestem strasznie chuda i ze mam anoreksje. boje sie tez bo nie jem zwierzatek i jestem troszke blada, ciagle mi zimno
MI tez mowia ze jestem strasznie chuda.. ale ostatnio jak zaczelam wiecej jes, to sie zmienilo.. tylko ze ja jem mieso.. i to dos duzo, zastanawialam sie kiedys czy nie zostac wegetarianka, ale jak nie jadlam miesa przez pol roku to zdorbilam sie strasznie slaba (a ja nie omge taka byc bo ternuje siatkowke..), nic mi sie nie chcialo, nie mialam ochoty trenowac (a zawsze robie to zo wielka chceia).

ale chodzi o to ze nie jem miesa i waze 40 kg a jestem pelnoletnia
O Boze! 40kg i pelnoletnia jestes? Jezu! To ja mam 15 lat i waze 52kg...
Idz do lekarza! Zacznij jes mieso.. wiem ze jak jestes wegetarianko to ciezko bedzie.. ale sprobuj!!
3MAM KCIUKI ZA CIEBIE :*
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Anoreksja to choroba psychiczna. Może jesteś niedożywiona, ale nie wyszukuj w sobie na siłę chorób, bo ta akurat jest zbyt poważna.
 
Do góry