Bardzo ciekawe...

Czaga

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
36
może to i są głupoty ale niektóży ludzi wierzą w nie i są święcie przekonani że to nie przypadek ale jakiś znak od Boga!!! Ale ja sama nie wiem co o tym myśleć! Takich pytań jest za dużo i można je sobie zadawać latami!
 

Czaga

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
36
mam znajomego który był gorliwym katolikiem. Miał on naprawdę mocną wiarę i nawet mu jej zazdrościłam. Ale to się zmieniło. Pewnego razu siegnął po Pismo Święte. Przeczytał je dokładnie 3 razy i zwątpił. Po prostu nie potrafił znaleśc odpowiedzi na wiele pytań jakie mu się po przeczytaniu pojawiły. Były to właśnie takie głupie pytania typu: skąd się wzieli ludzie skoro Adam I Ewa mieli 2 synów. Odpowiedzi na te pytania nie wolno szukać w logice a trzeba sie kierować wiarą. Niestety mój kolega nie poradził sobie z tym. Zbyt duży miał mętlik w glowie i teraz jest ATEISTĄ!
 

julcia_:)

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2005
Posty
41
Punkty reakcji
0
ewa wcale nie wspolzyla z synami, biblia poprostu nie mowi o rzeczach ktore nia mialy wiekszego wplywu na dzieje ludzkosci. Bog stworzyl takze innych ludzi ale jak wczesaniej napisalam ich losy sa malo istotne a wiec sa pominiete. :)
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
"Czaga" napisał:
Zbyt duży miał mętlik w glowie i teraz jest ATEISTĄ!
No i w końcu ma porządek, trudno mu się dziwić. Ale po co te duże litery i ten wykrzynik?

Jeżeli kogoś interesują pytania dotyczące teizmu i posiada poczucie humoru to polecam ten artykuł.
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Co do Ewy i synów - "Przeczytał je dokładnie 3 razy i zwątpił. Po prostu nie potrafił znaleśc odpowiedzi na wiele pytań jakie mu się po przeczytaniu pojawiły. Były to właśnie takie głupie pytania typu: skąd się wzieli ludzie skoro Adam I Ewa mieli 2 synów."
Niezbyt dokładnie jak widzę... Bo gdzieś mu się zgubił trzeci syn - Set...
I mogli również mieć córki o których nie wspomina się... Ale w sumie nawet może i się wspomina... Aha i wtedy nie było też żadnych zakazów dotyczących "współżycia rodzinnego" itp.
 

Michałek

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2005
Posty
158
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Śląsk
przeciersz Biblia mówi ze Adam z Ewą mieli synów i córki!! jasno i wyraźnie!! bóg stworzył tylko tą pare i nikogo wiecej na Ziemii!!
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Tez znam pismo swiete i niewierze... choc przyznam ze ciekawa ksiązka, sciemniana nieziemsko ale nic ;D
 

musicalmaid

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
132
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
New Red City
Chyba w gildzie czytałam na ten temat..jakiś koleś się bawił i chciał udowodnić, że magiczną cyfrą jest 23..i szukał takich kombinacji...itp czysta matematyka-boska doskonałość... wszystko chcielibysmy obliczyć..
Boga nie możemy zmierzyć..obliczyć jego obwodu. Lecz jego bezmiar jest największy. On jest wg mnie siła,energią a nie jak się dzieciom tłumaczy dziadkiem z siwą brodą... a może to nie jest Bóg.. TEN Bóg...a może TA Bóg...
 

prometeusz1

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2005
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
58
Miasto
Gdańsk
moim zdaniem Bóg jest ponad czasem i rozważania czy On coś wie czy nie wynikają z mylnego( ograniczonego) pojęcia Boga.
jego wszechmoc, transcendencję i miłość należy rozpatrywać bardziej sercem niż rozumem,
lecz jeśli przyjrzymy się wybitnym naukowcom ,to im bardziej są zaawansowani w poznaniu zjawisk i praw rządzących światem , tym są bardziej wierzący- ciekawostka prawda?
pozdrawiam wszystkich szukających!!!
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
To, że Bóg jest wszechwiedzący, nie znaczy wcale, że wie, co każdy z nas zrobi kiedyś w przyszłości.
Oznacza to, że wie, co każdy z nas zrobił w przeszłości.
Wie również, przed jakimi wyborami nas postawi, ale to, co uczynimy zależy tylko od naszej wolnej woli.
Czasami Pan Bóg wskazuje lub daje znaki, jak powinno się postąpić, ale nigdy do niczego żadnego człowieka nie przymusza.
Co więcej, to nie dopuszcza, żeby człowiek był obciążony czymś, czego nie jest w stanie znieść.

A w ogóle, to Pismo Święte należy czytać od Nowego Testamentu i dopiero potem czyta się Stary Testament, ale w świetle Nowego Testamentu.
Tylko tak czytając można dobrze zrozumieć.
Poza tym jest wiele katolickich książek wyjaśniających meandry biblijne, sama mam ich wiele, a przecież wszystkich nie kupowałam.
Przy większości parafii znajdują się biblioteki, w których można wypożyczyć i poczytać praktycznie rzecz biorąc wszystko.
Również księża i zakony posiadają bogate biblioteki, więc dla szukających nie ma problemu ze znalezieniem odpowiednich wyjaśnień.

No ale dla wielu łatwiej jest przejść na ateizm albo do innej religii, co zresztą również jest zapisane w Biblii, że w czasach ostatnich wielu odpadnie od wiary i odda się duchom zwodniczym ...
 

Tilien

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2005
Posty
213
Punkty reakcji
0
Miasto
jestem z miasta
W związku z Adamem i Ewą podaję werset gdzie jest mowa o tym, że oprócz Kaina i Abla mieli także inne dzieci. 1 Księga Mojżeszowa (Rodzaju) 5:3,4 :"(...)urodził mu się syn, podobny do niego jako jego obraz, i dał mu na imię Set. A po urodzeniu się Seta (...) miał synów oraz córki" (Biblia Tysiąclecia).

Widać, jak uważnie niektórzy ludzie czytają Pismo Swięte, skoro 3 razy czytał to samo i mimo to nie zauważył. :mruga:
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
W związku z Adamem i Ewą podaję werset gdzie jest mowa o tym, że oprócz Kaina i Abla mieli także inne dzieci. 1 Księga Mojżeszowa (Rodzaju) 5:3,4 :"(...)urodził mu się syn, podobny do niego jako jego obraz, i dał mu na imię Set. A po urodzeniu się Seta (...) miał synów oraz córki" (Biblia Tysiąclecia).

Widać, jak uważnie niektórzy ludzie czytają Pismo Swięte, skoro 3 razy czytał to samo i mimo to nie zauważył. :mruga:


Jest tylko człowiekiem ...
i niby człowiek, to brzmi dumnie ...
ale zmysły jego są ułomne.

Gdyby nie to, nikt nie odchodziłby z wiary katolickiej do żadnych sekt, innych religii czy zostawał ateistą ...
 

Drabina

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja słyszalem wiele takich historyjek z literami, tak samo patrzac na napis coca cola

mozna pomyslec ze jest to jakis ludzi k z kapeluszem i ogonem na koncu czyli na dole
 

Attachments

  • Coca_Coal_League_1_2005_log.gif
    Coca_Coal_League_1_2005_log.gif
    6,8 KB · Wyświetleń: 7
Do góry