Akcja Antypiracka W Koszalinie...

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Tak samo zrobić z prohibicją.
Coś co jest legalne nie jest wykorzystywane w takim stopniu jak rzecz nielegalna.
Człowiek jest z natury przekorny.
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
Właśnie... Dobre spostrzeżenie. Ludzie zwykli łamać pewne zasady i chyba tak już pozostanie... Tylko jestem ciekawa, czy spowodowane jest to "pojsciem na skroty" czy adrenaliną "co by bylo gdyby"
 

Uncle_Sam

Zbanowany
Dołączył
14 Czerwiec 2005
Posty
554
Punkty reakcji
0
Wiek
113
No ale myślę, że jednak w przypadku piractwa powodem są ceny oryginalow a nie przekora.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
To swoją drogą.
Ale gdyby zalegalizować kopiowanie gier "niekomercyjnie"?
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
To było by jakieś rozwiązanie... Chociaż, oryginały przestały by się całkiem sprzedawac...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Nie dokońca.
Nie każdy ma dobrych znajomych xD
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
heh, no w sumie racja, ale jestem pewna, że w pewnym stopniu byłby to kryzys dla sprzedawców i na pewno z tego tytułu jakies strajki by się odbywały i wszystko wróciło by do polityki :D
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Ale gdyby zalegalizować kopiowanie gier "niekomercyjnie"?

A czy gry są komuś aż tak potrzebne do życia? I to koniecznie te z najwyższej półki? Typowe myślenie "bo mi się należy...". Przecież wiele gier jest darmowych i można się na nich świetnie bawić. A jeśli chodzi super gry to są przecież demówki. Jeśli ktoś chce mieć pełną wersję niech płaci, chyba że chce mieć zawirusowanego kompa. Nie od dziś wiadomo, że najwięcej wirusów, trojanów i całej reszty ustrojstwa znajduje się na stronach xxx i właśnie tych z crackami.
 

yeti

Aлкoгoлик...
Dołączył
27 Luty 2006
Posty
544
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Я нe знaю...
A czy gry są komuś aż tak potrzebne do życia? I to koniecznie te z najwyższej półki? Typowe myślenie "bo mi się należy...". Przecież wiele gier jest darmowych i można się na nich świetnie bawić. A jeśli chodzi super gry to są przecież demówki. Jeśli ktoś chce mieć pełną wersję niech płaci, chyba że chce mieć zawirusowanego kompa. Nie od dziś wiadomo, że najwięcej wirusów, trojanów i całej reszty ustrojstwa znajduje się na stronach xxx i właśnie tych z crackami.
sadzac po wypowiedzi i avku stwierdzam ze jestes uzytkownikiem Linuxa...:)
masz juz typowe nastawienia, bez obrazy oczywiscie:)
aktualnie w powiecie Krasnickim jest przeprowadzana akcja sponsorowana przez microsoft, przeprowadzana przy udziale tejze "firmy", wspierana przez straostwo powiatowe i policje. Z zalozenia chodzilo im o to aby wejsc do domu i poszperac w Twoim kompie...ale zawsze jest jakies ale...jak pewnie czesc uzytkownikow wie, a reszta zyje w blogiej nieswiadomosci, nikt nie ma prawa grzebac w Twoim kompie, zarowno w "bebechach" jak i w systemie operacyjnym BEZ NAKAZU SADOWEGO! Urzednicy przychodzacy do Twojego domu takowego nakazu nie posiadaja, musieliby wystapic o wydanie nakazu. I tu znow nasze "kochane" polskie prawo wyciaga do nas dlon, nakazu nie wyda zaden sad ot tak sobie, musza byc jakiekolwiek poszlaki i dowody swaidczace ze posiadasz nielegalne oprogramowanie.
Czesto naloty tego typu maskowane sa poprzez roznego rodzaju konkursy i loterie, np. przychodzi do Ciebie dwoch gosci, pukaja, otwierasz, a oni nawijaja Ci ze wygrales drukarke (monitor czy co tam chcesz), ale jest jeden warunek, musisz dany sprzet zainstalowac przy nich...no i tu wpadles stary. Wedlug prawa moga wtedy grzebac w Twoim oprogramowniu i powiadomic o tym policje. Zasada jest taka: Dopoki sam nie wlaczysz komputera nikt bez nakazu nie moze do niego podjesc. Zapamietaj i badz czujny...oni sa wszedzie:D

to taki offtopic, ale mysle ze KND mnie nie zlinczuje za to, moze sie to komus przyda:)
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Życie nauczyło mnie że nie ma nic za darmo wiec nie wierzę i nie biorę udziału w żadnych konkursach ta więc nie naciągną mnie na to.
Poza tym nikt nie ma prawa grzebać przy moim sprzęcie bez stosowneko nakazu, więc co narazie nie ma problemu?!

No i zawsze można coś jeszcze wykombinować - nie ma sytuacji bez wyjscia?! :D
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Jakoś nie mogę się przekonać do linuxa:)
A Ci co poszli na drukarke to mają chyba duży problem?!
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Ciekaw jestem czy jest tu ktoś kto został jest już ukarany za takie coś w jakiś sposób?!
 

Merkury

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Proszę zamknąć temat ponieważ nikt tu nie napisał żadnego posta od 8 miesięcy i 4 dni
 

Draken

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2006
Posty
586
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci neostrady?? odpiszcie
nie mieszkam w koszalinie ale zeby akcja poszła dobrze

merkury:
a ja proszę dać ci 2 porządne warny i ty jesteś dorosły ?? spamujesz jak nakręcony....modzi sami wiedzą kiedy mają zamykać itp więc nie myśl sobie że zgrywasz ważną osobe na forum bo żaden zwykły urser nie jest zbyt ważny
 
Do góry