Życie - Przez Duże "ż", Czyli Co Jest Dla Ciebie Ważne W Życiu?

Asia07.02

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z krainy marzeń :P :) :]
Prosze, napiszcie odpowiedzi na pytania:
Czym jest dla Ciebie życie??
Co najbardziej cenisz w życiu??
Czy śmierć jest końcem życia, czy może początkiem??
Po co żyjemy??


Dla mnie życie to chyba poprostu, lub aż życie....dzięki temu, że żyję mogę rozmawiać, myśleć, wspominać, cieszyć innych ... itp. itd.
W życiu cenię:
-rodzinę
-przyjaciół [ :* ;) ]
-wiare w Boga
-to, że jestem zdrowa [ i moja rodzina raczej też]
-moge sie uczyc...
Z jednej strony smierc konczy zycie....zyciie na ziemi....a z drugiej, daje początek życiu wiecznemu...O tym, jak kto odpowie na pytanie: Czy śmierć jest końcem życia, czy może początkiem?? zalezy bardzo duzo od wiaru...od religii, a takze otoczenia danej osoby....ja uwazam ze smierc daje poczatek zyciu wiecznemu... :)
Żyjmy po to, aby cieszyc sie, czasem smucic... pomagac...miec nadzieje, ze jak kiedys umrzemy to beda o nas pamietac... :))
 

Attachments

  • 23011.jpg
    23011.jpg
    102,9 KB · Wyświetleń: 30

pomarańczko

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2005
Posty
56
Punkty reakcji
0
zycie - najcenniejszy dar dany od Boga
najwazniejsza w zyciu jest milosc,przyjaciele,zdrowie
smierc to poczatek innego bytu

(moze pozniej jeszcze cos napisze :D )
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Jak bylam mala, probowalam sobie wyobrazic taka rzecz: co czulam, gdzie bylam, kiedy mnie nie bylo...Oczywiscie, wyobrazic sie tego nie da. Wtedy stwierdzilam, ze gdzies musialam byc, bo po prostu jest dla mnie niemozliwe, zebym nic nie czula i nigdzie nie byla...Wierze, ze na swiat przychodzimy skads i do tamtego tez miejsca wracamy. Wg filozofii Platona- w tamtym idealnym swiecie bylismy ludzmi o dwoch glowach, czterech nogach i czterech rekach. Na tym swiecie "rozdwajamy sie" i cale zycie szukamy naszej drugiej utraconej polowki ;)
Zyjemy, aby sie nauczyc. Dla kazdego zycie jest pewna szkola, umieramy, kiedy nauczymy sie wszystkiego, co potrzebne do osiagniecia cnoty. Swiat, w ktorym obecnie jestesmy, nie moze byc idealni, bo my nie jestesmy idealni. I nie mozemy byc, bo zyjemy wlasnie po to, zeby sie ksztalcic. Dopiero w zyciu pozagrobowym doswiadczamy idealu. Ne powinnnismy doswiadczac go teraz, bo lekcje bolu i cierpienia sa nam potrzebne.
W zyciu cenie moich bliskich, cenie te nauki, ktore tu odbywam (takze bol i cierpienie), cenie caly swiat, ktorego doskonaloscia jest wlasnie to, ze nie moze byc idealny :)
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Czym jest dla Ciebie życie??
Co najbardziej cenisz w życiu??
Czy śmierć jest końcem życia, czy może początkiem??
Po co żyjemy??

- życie jest dla mnie nieustanną walką
- wolność i szczerą przyjaźń
- jest końcem i początkiem zarazem
- dla siebie i innych
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
ważne są dla mnie osoby otaczającre mnie. Rodzina, przyjaciele, znajomi ==> luzie ktorzy dla mnie przedstawiają wartość, ktorych lubie , kocham i ktorzy w jakimś stopniu obdarzają mnie podobnymiuczuciami.
Zdrowie bo "nikt sie nie dowie ile kosztuje aż sie zepsuje" :D

może więccej poźniej napisze
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground

mirekb

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
274
Punkty reakcji
1
Miasto
mam wiedzieć?
- życie jest wszstkim
- Bóg, honor, ojczyzna
- środkiem
- żeby je kiedys skończyc i zobaczyc co nas czeka dalej
 

DoRo

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
224
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Życie to dla mnie historia, historia każdego człowieka. Tyle ilu ludzi, tyle różnych historii, każdy ma przecież własne zmartwienia, radości i to właśnie to wszystko razem składa się na nasze życie. Często chcemy żeby było inne, jeśli stanie się coś złego zaraz pytamy "dlaczego to spotkało akurat mnie?". Kiedyś też się nad tym zastnawiałam zawsze, gdy spotykało mnie coś złego. Teraz już wiem, że dzięki wierze w Boga, potrafię pokonac wszelkie przeciwnosci, chociaz czasem nie jest łatwo.
Najbardziej w zyciu cenię miłosc i ludzi, którzy sie nie poddają, dążacych do wyznaczonych przez samych siebie celów. Także tych, którzy nie zmieniają się z dnia na dzień i tych, którzy zawsze pozostają szczerzy, otwarci i radośni do końca...
Śmierc zdecydowanie jest poczatkiem czegoś nowego, przeżyłam w zyciu śmierc bliskiej osoby i teraz jestem już tego pewna.
Po co żyjemy- hmm... zapewne każdy z nas ma inny cel w życiu, jedni dążą do wielkich pieniędzy inni szukają miłości, jeszcze inni żyją po to żeby tworzyc zło. Nie ma chyba jednoznacznej odp na to pytanie. Jednak uważam, że powinniśmy życ po to, zeby z każdym dniem stawac sie coraz to lepszymi...
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
Zycie jest dla mnie darem i mam zamiar je jak najlepiej wykorzystać. Jest dla mnie taką zabawą która jest wesoła i nikt w niej nie przegrywa. Zycu najbardziej cenię przyjaciół i taniec bo to tym głównie zyję. A śmierc nie jest ani początkiem ani końcem. Zyjemy po to by czegoś sie nauczyć żeby coś zrobić w całym naszym życiu.
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Zycie traktuje jak wyzwanie do szczęścia ;)
 

poprostu_kamila

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
1. Życie (w rozumieniu te na ziemi) jest czasem kiedy czuję, poruszam się, rozmawiam, jem, śpię, biegam itd.

2. Co jest dla mnie najważniejsze w życiu? Trudne pytanie ;) Ale chyba najważnijesze jest szczęście. Chcę być szczęśliwa i chę aby inni byli byli szczęśliwi...

3. Zależy z jakiej strony na to spojrzeć ;)

4. Bo boimy się popełnić samobójstwo :D
 

Reason90

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2006
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Radomyśl Wielki
Czym jest dla Ciebie życie?
Jest największym darem, jaki kiedykolwiek otrzymałem.

Co najbardziej cenisz w życiu?
Szacunek wobec drugiej osoby i miłość do Boga i ludzi.

Czy śmierć jest końcem życia, czy może początkiem?
Mam nadzieję i wierzę w to, że początkiem.

Po co żyjemy?
Aby pomóc innym w dostaniu się do chwały Boga ;-)
 

zapomnij_o_tym

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Dla mnie życie to najwiekszy dar od Boga. Trzeba się cieszyć każdym dniem bo może być on naszym ostatnim. Trzeba życie przeżywać jak najlepiej. W życiu cenię rodzinę, przyjaciół i to co mam. Moim zdaniem śmierć nie jest do końca śmiercią. Śmierć jest to "wejście" do nowego życia(poza ziemskiego).
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Czym jest dla Ciebie życie??

Czasami bywa dla mnie zagadką innym razem górką na którą z trudem wchodze.
Moje życie jest różne. Codziennie patrze na nie inaczej, lecz wiem, że jest jedyne w swoim rodzaju.

Co najbardziej cenisz w życiu??

Miłość, wiare, nadzieje, przyjaźń... wszystko to co czyni nas szczęśliwymi :)

Czy śmierć jest końcem życia, czy może początkiem??

Tego nikt nie wie, ale wg. mnie to koniec życia na ziemi, a początek życia w innym świecie.

Po co żyjemy??

Po to żeby spełnić swoje marzenia :}
 

princess

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2005
Posty
338
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Życie jest dla mnie próbą sprawdzenia się we wszystkich jego dziedzinach, jest także sposobnością do pomagania innym ludziom, przyrodzie. Po to właśnie przychodzimy na ten świat, aby żyć w zgodzie z bliźnim, otaczającą nas przyrodą a przede wszystkim Bogiem. Bo jeśli żyjemy w zgodzie z Bogiem, to z resztą także.

W życiu najważniejsza jest dla mnie miłość, nie tylko ta, która łączy mnie i moją drugą połowę, ale także miłość, którą darzę moich rodziców, rodzinę, przyjaciół, nawet obcych ludzi - każdą miłość czuję w inny sposób i każda jest inna, jednak zawsze jest ona więzią. Dlatego każdy powinien w życiu kierować się tymi oto słowami: "światem powinna rządzić miłość" - wiadomo, iż nie naprawimy tym świata i nie stanie się on idealny, lecz choć w niewielkim stopniu zmniejszymy zło panoszące się wszędzie.

Życie na Ziemii jest tylko próbą nauczenia się, poznania części tego, co czeka nas po śmierci ciała i przeniesieniu się w inny wymiar. Zło doświadcza nas i uczy doceniania wartości rzeczy dobrych. Dopiero po śmierci zacznie się prawdziwe życie, nieograniczone cielesnymi żądzami i potrzebami przysłaniającymi sprawy duchowe.
 

Wredota

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Miasto
Centrum dowodzenia światem :>
Czym jest dla mnie zycie??
wyzwaniem...ktoremu chce jak najlepiej sprostac...
Co dla mnie jest najwazniesze w zyciu??
milosc, rodzina, zdrowie.... i oczywiscie dobra zabawa... :p
Czy smierc jest koncem czy poczatkiem?
hmm...jest pewnego rodzaju przejsciem... koncem zycia na ziemi poczatkiem ..czegos nieznanego...

ale wole nie myslec co bedzie po smierci wole cieszyc sie zyciem dopoki je mam :D
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Czym jest dla Ciebie życie??

Życie jest drogą, którą należy przebyć, podnosić się przy upadkach, nie zapomnieć dokąd dążymy, a przy tym nie przeoczyć pięknych rzeczy które mijamy, i ludzi którzy potrzebują naszej pomocy : )

Co najbardziej cenisz w życiu??

Miłość. To bardzo szeroko rozumiane pojęcie. Podziwiam też bezinteresowną chęć pomagania drugiemu człowiekowi.

Czy śmierć jest końcem życia, czy może początkiem??

Moim zdaniem, po śmierci zostaniemy osądzeni ze wszystkiego czego dokonaliśmy za życia. Wierzę w Boga, i w to że on mnie osądzi, nawet gdyby Go nie było, zrobiłaby to historia i ludzie.

Po co żyjemy??

Żeby odnaleźć miłość i dzielić się nią. A także po to, żeby zostawić po sobie najbardziej widoczny ślad : ). Czyli małych ludziów :p
 

Caala_ja

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2006
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Życie jest dla mnie najpiekniejszą, niesamowitą zagadką, której kawałek dzień po dniu odgaduję, poznaję.
W życiu najważniejsze jest dla mnie:
- szczęście
- rodzina
- miłość i przyjaźń
- niesienie pomocy, temu kto znajdzie się w wszelakiej potrzebie.

Śmierć jest końcem czy początkiem?
"Życie to sen... Po śmierci się obudzisz" - taka jest moja odpowiedź na te pytanie.

Po co żyjemy?
Po to byśmy wnosili nowe wartości do życia innego człowieka. By dawać radość, nadzieję, oparcie, bezpieczeństwo, oddanie, miłość i przyjaźń innym. Żyjemy po to, gdyż każdy z nas jest ważny. Każdy na swój sposób jest potrzebny...
 

Atreyu

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2006
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
MCE
Czym jest dla Ciebie życie??

Największym darem i jednocześnie przekleństwem

Co najbardziej cenisz w życiu??

Swobodę - możliwość robienia tego na co akurat mam ochotę

Czy śmierć jest końcem życia, czy może początkiem??

Nie wiem. Zobaczę (albo nie) po śmierci ;)

Po co żyjemy??

Żyjemy dla samych siebie.
 
Do góry