Masa i siła! Pomórzcie!

Paweloo18

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam! Mam 16 lat ćwicze już ponad rok. Wzrost 176 cm, waga 77kg. Prosze kogos kto sie na tym zna o ulożenie treningu który daje coś na mase. Czy ćwiczenie bez brania żadnych odrzywek daje coś masy? Chodzi mi głownie o bicepsy. Jak ćwiczyć zeby zwiększyć bicepsy? Dzięki za pomoc. Pozdro!
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
3dni treningowe w tygodniu. Łączenie dużych partii z małymi, dobre na masę, na siłę polecam TBS. Co ci da ćwiczenie samych bicepsów? Będziesz wyglądał jak kaleka... Żeby mieć siłę ćwicz całe ciało. Poczytaj i daj do oceny plan. Nikt ci gotowca nie napisze...



Czy ćwiczenie bez brania żadnych odrzywek daje coś masy?

Tak. A dieta jest?
 

.alien

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
553
Punkty reakcji
0
jesli nie wiedziales ten kolo to Greg Valentino ktory nie doprowadzil swojego bica do takigo wygladu samymi cwiczeniami , tylko wstrzykiwal sobie bezposrednio w miesien synthol
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Nie wiem czemu Greg uważa się za kulturystę, dla mnie to porażka. Wielu kulturystów używa syntholu, ale bez przesady...
 

Paweloo18

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Nie no bez przesady o takie bicepsy to mi nie chodzi, ten pan zdecydowanie przesadzil :) Dieta jest. A czy branie w wieku 16 lat jakiś odzywek typu HMB jest zdrowe? Ile godzin dziennie powinienem ćwiczy zeby byly jakies efekty?
 

.alien

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
553
Punkty reakcji
0
HMB a nie HBM.

po co odzywki w tym wieku ????

pocwicz na diecie minnimalnie pol roku a zobaczysz bedziesz mial dobre efekty. jesli sie niema odpowiedniego stazu i naprawde ''na powaznie'' nie zajmujesz sie silownia to niema po co brac odzywek takich jak hmb czy kreta.

czy zaszkodzi ?? to suplement diety - jesli sie bierze zgodnie z zaleceniami to nie zaszkodzi. ale i tak powiem jescze raz kupujac teraz odzywke wywalisz kase w bloto. tak samo zrobil moj brat jak ja bylem za granica. wklejal tutaj jakis smieszny plan i pytal tez chyba o jakies odzywki i co dostal w odpowiedzi ?? to samo co ja mu mowilem jak wrocilem.

powiem tak ; coraz wiecej postow jest typy jaka odzywke potrzebuje zeby urosnac, a kluczem do wszystkiego jest na pierwszym miejscu dieta, dalej trening i regeneracja. i naprawde tak trenujac nie wspomagajac sie niczym duzo osiagniesz. a za kilka lat kiedy sie wkrecisz w silownie mozna sie zabrac za odzywki.

co do tego ile powinienes cwiczyc; tyle ile zejdzie ci na treinngu niema scisle okresllonej bariery ile cwiczysz. 3 razy w tygodniu FBW zejdzie ci na jednym treingu okolo 80 min.
 

Paweloo18

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
HMB a nie HBM.

po co odzywki w tym wieku ????

pocwicz na diecie minnimalnie pol roku a zobaczysz bedziesz mial dobre efekty. jesli sie niema odpowiedniego stazu i naprawde ''na powaznie'' nie zajmujesz sie silownia to niema po co brac odzywek takich jak hmb czy kreta.

czy zaszkodzi ?? to suplement diety - jesli sie bierze zgodnie z zaleceniami to nie zaszkodzi. ale i tak powiem jescze raz kupujac teraz odzywke wywalisz kase w bloto. tak samo zrobil moj brat jak ja bylem za granica. wklejal tutaj jakis smieszny plan i pytal tez chyba o jakies odzywki i co dostal w odpowiedzi ?? to samo co ja mu mowilem jak wrocilem.

powiem tak ; coraz wiecej postow jest typy jaka odzywke potrzebuje zeby urosnac, a kluczem do wszystkiego jest na pierwszym miejscu dieta, dalej trening i regeneracja. i naprawde tak trenujac nie wspomagajac sie niczym duzo osiagniesz. a za kilka lat kiedy sie wkrecisz w silownie mozna sie zabrac za odzywki.

co do tego ile powinienes cwiczyc; tyle ile zejdzie ci na treinngu niema scisle okresllonej bariery ile cwiczysz. 3 razy w tygodniu FBW zejdzie ci na jednym treingu okolo 80 min.

Ćwicze rok z przerwami. Głównie to gram w piłkę, a jesli chodzi o silownie to lubie sobie troche popodnosic. Ćwicze poniewaz chcialbym przybrac troszke na masie i oczywiście SIŁA :) a siłowia mnie raczej nie wkreci. Mam kolegow ktorzy biora jakies odzywki ale z tego co zauwazylem mimo ze ja nic nie biore to wygladam od nich lepiej, moze podnosza tam te 30kg wiecej ale to nic. Dzieki za info. Jesli bys mogl to moze byś mi napisal jakis plan jakie ćwiczenia na co robic i w jakich dniach? Pozdro
 

.alien

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
553
Punkty reakcji
0
FBW 5x5 idzie glownie sila a wiadomo niema sily bez masy. Wszystko jest w podwieszonym w dziale trening o tym systemie treningowym art moje autorstwa, mozesz zobaczyc jakie ja mialem osiagi po 2 miesiacach cwiczen tym planem. jezeli bys czegos nie wiedzial pisz w tamtym temacie lub pw
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Tak na marginesie, HMB to g*wno jakich mało na rynku suplementów...
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Najprostszy, najtańszy, najlepszy, wypróbowany i sprawdzony jest monohydrat kreatyny... Za 50 parę zł masz cykl... Ale bez diety to ch*j... Nic nie pomoże...
 

Paweloo18

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
No tak. Ale ja tam wole sobie na sucho po ćwiczyc..:) moze nie ma aż takich efektów ale przynajmniej wszystko naturalne..:)
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Mnie też zależy na sile i masie. Na duże grupy mięśniowe robię 16 serii, a na małe 12. Piramidalnie, każda seria maksymalnym wysiłkiem. Do tego dobra dieta i przez rok poszedłem 10 kg.
Ale ostatnio przez 2 miesiące tkwie w martwym punkcie. Nie mogę na klatce przebić bariery 103kg. Na dodatek mam problemy z czasem (liceum).
Jest możliwość, aby ćwiczyć na grupo mięśniowe po 12 i 8 serii i mimo to mieć dobre postępy?
Proszę o jakieś rady na te dwa pytania. Z góry dzięki.
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Zmień trening, inne ćwiczenia jakieś, kombinuj... 12 i 8 serii starczy żeby rosnąć...
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
kombinuje jak mogę
zacie może jakieś sprawdzone cykle na siłę mięśni klatki piersiowej? Postawiłem sobie cel przekroczenia 110kg na wycisk.
 

.alien

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
553
Punkty reakcji
0
1 tydz

68%x6
73%x6
78%x6

2 tydz

81%x5
83%x5
85%x5
85%x5

3 tydz

80%x2
86%x4
86%x4
86%x1

4 tydz

80%x2
80%x2

5 tydz

80%x2
88%x4
88%x4

6 tydz

80%x2
87%x4
89%x3
89%x3

7 tydz

80%x2
89%x1
99%x2
89%x3

8 tydz SPRAWDZIAN


to jest za:cenzura:isty trening pod sile w WL. generalnie mozna go stosowac do wszytkich 3 cwiczen trojbojowych. pod wyciskanie wchodzi elegancko nieznam nikogo kto by go zastosowal i nie podskoczyl z sila w gore. % sa od maksa oczywiscie czyli w twoim przypadku od 103 kg. sam go nie stosowalem, skupiam sie na czym innym teraz, ale polecilem go 4 osobom i przebitka byla od 12 do 20 kg.
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
dzięki
zacznę go stosować od tego tygodnia. tylko by się przydało dużo małych krążków i jakiś kumpel do pomocy, bo jak samemu sztanga przygniecie to już trening zmarnowany

jeszcze w ramach pewności. procenty oznaczają daną serie, szóstki powtórzenia i to się tyczy tylko ławeczki? resztę chankielkami i skos robię tak jak dotychczas? Czy przykładowo na chnkielki i skos procentowo kładę podobnie?
 

.alien

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
553
Punkty reakcji
0
% sa od maksa twojego czyli od 103 kg. np 1 tydz masz 68%x6 czyli 68% ze 103 kg to 70 kg i wykonujesz 70kg x6. itd obliczas procenty od 103 tak jak napisane i jedziesz. ''reszty'' hantlami i skosa nie robisz. na treningu klatki tylko to przez 8 tygodni
 
Do góry