"Nasze produkcje" i co dalej ...

michal10007

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2008
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Cześć wszystkim forumowiczom :)
Chodząc trochę po tematach w dziale "Nasze produkcje" zainspirowało mnie do stworzenia tematu "Nasze produkcje co i jak ...". Po co ? Już wyjaśniam ... :
Więc chciałem się dowiedzieć w jaki sposób te produkcje zostały nagrane , chciałem się dowiedzieć w jaki sposób zakładacie swoje zespoły muzyczne i w jaki sposób tworzycie tę muzykę. Po raz drugi ktoś może sie spytać ale po co ci to wiedzieć ? Więc jeżeli nie chcesz to nie pisz ale interesuję mnie to ponieważ sam chciałbym w przyszłości założyć jakiś zespół muzyczny. Mam 15 lat w wieku 13 lat chodziłem na gitarę przez rok , potem miałem rok przerwy a od wrześnie planuję powrót do nauki i doskonalenia gry. W jakim celu ? ... Czasami gdy patrzę na przeróżnę zespoły i wykonawców przykładowo The Police , The Rolling Stones czy jeśli chodzi o wykonawców Rod Stewart czy Miley Cyrus dochodzę do wniosku , że każdy musiał zacząć od takiego o to małego zespołu założonego z kolegą ze szkoły średniej czy niżej. Czasami był to kompletny przypadek ( Rod Stewart ). Gdy mały Rod miał 14 lat wychodził z metra grał sobie na harmonice i spodobało sie to jednemu z podróżujących , w przyszłości okazalo się , że był to producent. Teraz pomyślicie "Po co on :cenzura:a pisze takie pierdoły" Rzecz do której zmierzam to to iż nie wiem jak ja miałbym sie nauczyć dobrze śpiewać i grać żeby ktoś mnie usłyszał ...
Dużo osób mówi , że mam dobry głosy i fajne pogrywam ale co z tego ...
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
No jak chcesz dobrze grać to ćwiczysz gre, jak chcesz dobrze śpiewać to idziesz na lekcje śpiewu. Proste.
Jak założyć zespół ? Jak grać w zespole ? Szukasz po ogłoszeniach na necie, pytasz się znajomych. Jak coś znajdziesz to idziesz na jedną próbe, potem na drugą. Jak Ci się spodoba i jak zespół będzie chciał Cię przyjąć to jesteś w zespole i już. Tyle w temacie.
 

michal10007

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2008
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Tak , więc zapisałem już sie do szkoły muzycznej i zaczne doskonalić to co zacząłem czyli grę na gitarze klasycznej. Ale chciałem też wiedziec czy może wiecie jak wygląda lekcja śpiewu ? Czy to jest w grupie czy jak ? I kto cie potem zacznie promować bo przecież grać od tak może każdy ...
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
I kto cie potem zacznie promować bo przecież grać od tak może każdy ...

No a myślisz, że jak każda kapela zaczynała ? Przecież te zespoły, które teraz są sławne też grały "od tak". Po prostu, tworzycie utwory, gracie koncerty. Jak zbierzecie troche kasy to potem się nagrywa tzw. "demo" i to najczęściej nie jedno. No i od tej pory czekasz, posyłasz gdzie się da i komu się da. Jak ktoś się zainteresuje to potem "menago" i te sprawy no i już. Mam znajomego którego kapela stara się wybić i powiedział mi co nie co ;) Mnie to jeszcze czeka :]
 

michal10007

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2008
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
114
[quote name='g'core' post='1485141' date='31.08.2008, 14:01']No a myślisz, że jak każda kapela zaczynała ? Przecież te zespoły, które teraz są sławne też grały "od tak". Po prostu, tworzycie utwory, gracie koncerty. Jak zbierzecie troche kasy to potem się nagrywa tzw. "demo" i to najczęściej nie jedno. No i od tej pory czekasz, posyłasz gdzie się da i komu się da. Jak ktoś się zainteresuje to potem "menago" i te sprawy no i już. Mam znajomego którego kapela stara się wybić i powiedział mi co nie co ;) Mnie to jeszcze czeka :][/quote]

A mam do ciebie jeszcze takie pytanie , bo spodobała mi sie twoja ostatnia wypowiedź ...
Słuchaj czy jeżeli miałbyś głos i chciał założyc kapele / zespół / itd. czy poszedł byś na lekcje śpiewu ?
Czy może wiesz jak wyglądaja takie lekcje ?
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
Nie wiem, gram na basie i jak założe kapele, albo dojde do jakiejś to właśnie na basoofce będe grał. Nie wiem więc jak wyglądają lekcje śpiewu, chociaż mam koleżanke która chodzi na takie, moge się coś dowiedzieć.
 

michal10007

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2008
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
114
O to by było super jakbyś mógł się dowiedzieć ...
Czasami chchiałbym zostać piosenkarzem , wiem , że to nie jest takie proste aczkolwiek ... fajnie by było. Gdy patrzę na takie młode gwiazdy nie związane z muzyką Rockową to im zazdroszcze , nie ważne co grają , mają za:cenzura:iste życie aczkolwiek na pewno maja ciężko bo nie dość , że chodzą do szkoły i na zajęcia poza lekcyjne , fakultety i tak dalej jak my to jeszcze mają koncerty , spotkania i tak dalej. Ale ja bym tego chciał ... cóż ... mam nadzieję , że mi się uda ...
Narazie zapisałem się na lekcje gitary , będę chodził co tydzień i grał i śpiewał. 4 razy w roku będziemy mieć koncerty. Jak na początek to dość fajnie , potem się zobaczy , chciałbym się dobrze nauczyć śpiewać ale i grać.

q'core fajnie by było jakbyś mógł się dowiedzieć od tej koleżanki trochę na temat tych lekcji to zawsze na przyszłość będę wiedział. I mam do ciebie kilka pytań , ile lat grasz na gitarze ? do której chodzisz klasy / ile masz lat ?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
na a później aby zespół zdobył jakąś małą sławę (nawet jeśli będzie grywał czyjeś piosenki) to trzeba sie pokazywać na jak największych ilościach imprez nawet zeby byly to tylko w twoim miescie. Np. WOŚP, dni twojego miasta itd.
Kolega na wakacjach ze znajomymi założył kapelę, która grała na zabawach wiejskich, piosenki typowo disco polowe itp. A w wolnym czasie na próbach grali sobie punk rocka dla siebie. Na zabawach też grali trochę rocka czy punk rocka...
W 100% zgodzę się z g'core.

Ale jeśli już założycie zespół to na początek radze zacząc grać kawałki różnych zespołów. a po jakimś czasie dopiero starac sie cos samemu skomponować...
 

michal10007

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2008
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Dzięki za odpowiedź ... wiadomo , że na początku bym nie grał od razu swoich utworów ale chciałbym spróbować i będę próbował napisać coś swojego ... narazie tylko tekst ... zaczełem już chodzić na lekcje gitary ... zobaczymy jak mi bedzie szlo co powie o mnie nauczyciel itd. dzieki za odpowiedz w kazdym badz razie i jak masz jeszcze jakies mysli na ten temat to pisz ;)

P.S. Macie pomysł na pierwszą piosenkę ?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
na razie to nie myśl o piosenkach, myśl jak doskonalić swoją grę na gitarze. Każdą wolną chwilę poswiecaj na gitarę. A już nauczysz sie dobrze grać, będziesz miał pewien staż na gitarze, znajdziesz odpowiednich ludzi do zespołu to doskonal wspólną grę z nimi. I tak jak powiedziałem dopiero po jakimś czasie jak będziesz miał wenę to napisz jakiś tekst, stwórz ze swoim zespołem jakąs muzyke.
 

michal10007

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2008
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
114
na razie to nie myśl o piosenkach, myśl jak doskonalić swoją grę na gitarze. Każdą wolną chwilę poswiecaj na gitarę. A już nauczysz sie dobrze grać, będziesz miał pewien staż na gitarze, znajdziesz odpowiednich ludzi do zespołu to doskonal wspólną grę z nimi. I tak jak powiedziałem dopiero po jakimś czasie jak będziesz miał wenę to napisz jakiś tekst, stwórz ze swoim zespołem jakąs muzyke.

Hejo master6x6 a co myślisz na temat lekcji wokalnych ? Chodziłbym do szkoły muzycznej tej samej co na gitarę i uczył się śpiewać poczym bym miał 3-4 koncerty na rok ... Wyrazisz swoją opinię ?
 

Milla

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
Śpiew trzeba ćwiczyć bez dwóch zdań. Gitary też nie zarzucaj- żeby była jasność.

A jeżeli masz już jakieś swoje domowe nagrania, to warto wrzucić tu http://www.waznawiadomosc.pl/ - ludzie wrzucają do tego serwisu swoje prace i są oceniani przez innych internautów. Zawsze jest szansa, że uda Ci się nawiazać kontakt z innymi muzykami, na których czeka wspaniała kariera;)
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
Śpiew trzeba ćwiczyć bez dwóch zdań. Gitary też nie zarzucaj- żeby była jasność.

A jeżeli masz już jakieś swoje domowe nagrania, to warto wrzucić tu http://www.waznawiadomosc.pl/ - ludzie wrzucają do tego serwisu swoje prace i są oceniani przez innych internautów. Zawsze jest szansa, że uda Ci się nawiazać kontakt z innymi muzykami, na których czeka wspaniała kariera;)


a tam mozna ponoc wygrac skuter, ale nie wiem kto wygrywa go artysta czy osoba ktora glosuje? bo to istotne, msuze poczytac ten regulamin :)
 

Milla

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
Vespę można wygrać- na stronce jest, że wygrywa ją autor ważnej wiadomości tygodnia ;) To może mi panowie podpowiedzą, na Vespę trzeba mieć prawko, czy nie? :sexy:
 

mamproblem5

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Polska
A mam do was takie pytanko i ogólnie do wszystkich forumowiczów.
Na jakich instrumentach wy gracie ?

Ja gram na gitarce ale mam zamiar grać na perkusji od przyszłego roku szkolnego ... a może pojade na obóź dla perkusistów o ile jest coś takiego ;p
Co sądzicie o grze na perksuji ? Wybrałem ją bo mi się bardzo podoba gra na perkusji ale z gitarki klasycznej nie zrezygnuję oczywiście ...
Tyle , że nauczyć się na gitarze elektycznej też fajnie by było ;]
Napiszcie coś.

I co do Vespy xd. :
Jak ma pojemność silnika 50 ccm to musisz mieć karte motorowerowa albo dowód osobisty xD
 
Do góry