czesław śpiewa.

alti.noema

Zbanowany
Dołączył
8 Czerwiec 2008
Posty
91
Punkty reakcji
0
Mozil od 5 do 28 roku życia mieszkał w Danii - coraz częściej przyjeżdżając do Polski i tu koncertując, w końcu zdecydował się na zamieszkanie w Polsce. Tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka. nakładem Mystic Production ukazał się w Polsce debiutancki album Czesław Śpiewa pt. Debiut. Sześć tygodni po premierze album uzyskał status złotej płyty. Teksty piosenek wraz z Michałem Zabłockim pisali internauci na jego czacie na stronie multipoezja.onet.pl

Oto jego najsłynniejsza póki co piosenka :

http://pl.youtube.com/watch?v=qHqTTSjWBvg

Co myślicie o nim? Czy podoba sie wam jego tworczosc??
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie lubię jego twórczości. Chciał być nowy i oryginalny- udało mu się. Ale dla mnie jest błaznem i więcej w jego śpiewie jęków i sapania niż śpiewu. Mało to ambitne i tandetne. Nie wiem co ludzie w nim widzą takiego fascynującego.
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Mnie się właśnie podoba. Jest to proste, lekkie, zabawne i orginalne i facet nie kreuje się na gwiazdę.
 

B3DNAR

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
599
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź, Głowno
A poda ktoś moze linka z mp3 do pobrania chodzi mi własnie o piosenke "Maszynka co świrkania"
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
Nie lubię jego twórczości. Chciał być nowy i oryginalny- udało mu się. Ale dla mnie jest błaznem i więcej w jego śpiewie jęków i sapania niż śpiewu. Mało to ambitne i tandetne. Nie wiem co ludzie w nim widzą takiego fascynującego.

Dlaczego twierdzisz ze jest błaznem...Wg mnie taki feel czy doda to jest błazeństwo, to kicz, który jest napędzany przez wszytskie stacje radiowe i pseudokoncerty (np. top trendy), natomiast Czesław wszedł z czymś nowym, zarazem prostym i pięknym, nikt nie spodziewałby sie ze mozna tyle wycisnać za pomoca samego jednego akordeonu i wokalu... Nie zgodze się też ze jego teksty są proste, sam posłuchaj, te teksty maja cos w sobie.
jaccobs Twoje argumenty są trochę bezsensu, nie wiem moze właczyłeś sobie przez przypadek jakas inna muzyke... Nie zebym byl jakims wielkim obrońcą czeslawa ale uwazam jego pojawienie sie za pozytywny ruch i sto razy wole jednego muzyka z duszą, niż 100 takich Kombi ktore nie wie ze sie juz dawno zbłaźnili...
 

alti.noema

Zbanowany
Dołączył
8 Czerwiec 2008
Posty
91
Punkty reakcji
0
A poda ktoś moze linka z mp3 do pobrania chodzi mi własnie o piosenke "Maszynka co świrkania"

http://www.sendspace.com/file/msfxjq

wg mnie taki feel czy doda to jest błazeństwo, to kicz
sto razy wole jednego muzyka z duszą, niż 100 takich Kombi ktore nie wie ze sie juz dawno zbłaźnili...

wiesz... dla niektórych doda i feel to jest świętość ^^
ale fakt masz racje. osobiście nie słucham go jakoś co chwilę, ale coś wyraża przez piosenki.
jego muzyka i jej całe 'otoczenie' daje jakieś odczucia oryginalności i chęci przekazania ludziom, że jest coś więcej niż 'nie martw się, uśmiechnij się'.
posłuchałam sobie jednej piosenki i postanowiłam też reszty, a to tylko dlatego, że taki Kuba poprosił mnie o umieszczenie tematu xP
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Mi się nawet podoba. Oryginalna muzyka, ma coś w sobie ...
 

sopel661

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
345
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Poznań
Bardzo fajne teksty i muzyka wpadająca w ucho. W końcu coś innego (orginalnego) niż masowo nagrywane piosenki przes popularne zespoły, których jedna piosenka nie różni się od drugiej.

Podobają mi sie jego piosenki prawie wszystkie.

A sam "czesław" nie kreuje się na gwiazde.
 

rabbay

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
lubuskie
Ja osobiście jestem nim, a raczej jego twórczością, zafascynowana. Muzyka przywodzi na myśl okres dzieciństwa, a teksty z pozoru chaotyczne ukazują głębszą myśl. Nie wiem, czy Czesław kreuję się na gwiazdę czy też nie. Dla mnie jest artystą. Przykładem (oprócz całej twórczości) jest występ z Hey Unplugged.
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Mnie się właśnie podoba. Jest to proste, lekkie, zabawne i orginalne i facet nie kreuje się na gwiazdę.
Dokładnie.
To jeden z niewielu wykonawców "zwykłej" muzyki, którzy mi się podobają :)
A w dodatku polski...
 

wandern_project

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2008
Posty
101
Punkty reakcji
0
Miasto
kraina muzyki elektronicznej
Nie lubię jego twórczości. Chciał być nowy i oryginalny- udało mu się. Ale dla mnie jest błaznem i więcej w jego śpiewie jęków i sapania niż śpiewu. Mało to ambitne i tandetne. Nie wiem co ludzie w nim widzą takiego fascynującego.
A czemu błaznem???Dla mnie,mam wrażenie,że pisze coś z sensem.On jest na pewno 1000 razy lepszy od takich ich troje,którzy mimo upływu lat nie stworzyli niczego nowego.A to,czy jest muzykiem z prawdziwego zdarzenia,czy nie to się okaże
po paru latach.
Dla mnie 3.5/6,czegoś tu brak...
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
ponoć juz nagrywa drugą płytę ...;] bedzie mozna zweryfikować, czy to fuks, czy gosc ma to coś^^
sobie nie musze udowadniać, ale mysle ze takie jacobbs moze sie przekona :D
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Kumpela mi go poleciła. Z początku uważałam, że to dno a teraz nawet da się słuchać.
 

Misery

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Gdańsk
mi sie strasznie podoba jego tworczosc..
nie dawno go odkrylam.. i odrazu go polubilam. ;D
swietne ma piosenki.. i super spiewa..
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
a ja uwielbiam jego twórczość jak większość tu wypowiadających się.
`żaba tonie w betonie`
`maszyna do świerkania`
albo po prostu `kraków`. <33
 

magdalenaa

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
z tamtąd.
Ja osobiście bardzo go lubię.
Zrobił coś zupełnie innego, bardziej ambitnego.
Widać, że podszedł do tego z sercem i że nie jest to muzyka nastawiona przede wszystkim na zysk chociaż jest to oczywiście moja opinia, mogę się mylić.
Uważam, że płyta "Debiut" jest wspaniała. Ma fajny klimacik.
Ogólnie mogłabym tu napisać jeszcze dużo komplementów ; ))
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
Eee ja też go lubię ;) Coś tam jednak wniósł pozytywnego w polską scenę muzyczną, przynajmniej tak mi się wydaje ;)
 
Do góry