Sny a rzeczywistość

misiooo1

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witam.
Zastanawia mnie pewna rzecz tak bardzo ze postanowilem napisac na forum
Chodzi o to ze od około 4 lat mam hmmm jak to powiedziec np urywki w snach ktore po jakims czasie pojawiaja sie w realu. To jest strasznie dziwne uczucie gdy wiem ze dzieje sie wlasnie to co mi sie snilo przykladowo 2 tygodnie temu.
Jak to wytlumaczyc. Tez tak macie ? ? ?
 

dzoan

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2008
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łódź
Też tak czasami mam ;) przeczytałam gdzieś, że to jedna z odmian deja vu- wydaje się nam, że już gdzieś widzieliśmy taką sytuacje jaka ma miejsce, bo jedna półkula przesyła impulsy nerwowe szybciej niż druga, ale może poprostu jesteś medium :)
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
ale dopiero po fakcie kojarzysz że już to widziałeś czy wiesz o tym co się za chwile wydarzy zanim to się wydarzy?
 
P

Pałka

Guest
Ta odmiana Deja Vu nazywa się Deja Reve. Gdzieś w dziale "strefa 11" na pewno jest o tym temat, poszukaj go.

Dzoanka nie wiem co tu ma medium do rzeczy. Medium to osoba, która potrafi się kontaktować z duchami.
 

kajeczka123

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2008
Posty
111
Punkty reakcji
0
też tak mam często

Ale ja mam jeszcze inaczej często:) budzę się rano pamiętając sen albo jego większe urywki i za jakiś czas ten sen się spełnia. Ale nie śni mi się dosłownie tylko w takiej jakby przenośni:p kiedyś przed obozem śniło mi się że nasze wychowawczynie to czarownice na miotłach i co sprawdziło się były okropne:/ i takie podobne do tego
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jak już wspominano, to deja vu. Pod jego wpływem nachodzą mgliste wspomnienia z przeszłości: że to już kiedyś było, choć nie do końca wiemy kiedy i gdzie. Zapewne nigdy o tym naprawdę nie śniłeś.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
a ja w ogóle nie pamiętam swoich snów :/ od jakiegoś czasu nie pamiętam żeby mi się coś śniło :/ szkoda bo może też bym tak miał :D
 
P

Pałka

Guest
Daros, skoro nic Ci się nie śni to może jakiś zestresowany spać chodzisz :D W końcu śnienie to oznaka wypoczynku umysłu :p
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Założenie dzienniczka snów nie boli (znaczy się czasami rano się człowiekowi ni chce pisać jak zmęczony jest) a daje niesamowite rezultaty dziś np. zapisałem 5 snów i jakieś urywki miesiąc temu (ponad) nie pamiętałem snów wcale.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
ale co miałbym zapisywać jak nic nie pamiętam, nawet urywków :p
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Przed snem musisz sobie mówić że będziesz pamiętać sen (afirmacja), a po obudzeniu od razu staraj sobie przypomnieć co Ci się śniło.
 
P

Pałka

Guest
Dokładnie. Trzeba przed snem się skupić :) Tak jak ja wczoraj powtarzałam sobie że chce wstać o 5 rano, i wstałam o 4:57 :)
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
w sumie można spróbować :D ale w sumie po co nam pamiętać sny?
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Czasami śnią się fajne rzeczy :D. Ja staram się pamiętać sny bo staram się wywołać świadomy sen.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Znaczy się lucid dream. Mi się udało, ale podświadomie. Ćwiczenie i praktykowanie LD może być ciekawym doświadczeniem, podobnie jak OOBE.
 

alti.noema

Zbanowany
Dołączył
8 Czerwiec 2008
Posty
91
Punkty reakcji
0
też tak mam. ale sny są odzwierciedleniem naszej duszy, chęci, pragnień i obaw.
ostatnio miałam wrażenie, że moje życie stało się snem, bo wszystko wydawało się perfekcyjne, czyste i ciekawe. a kiedy zasypiałam to myślałam, że to sen. uwielbiam to uczucie, bo wtedy odnoszę wrażenie, że wszystkie marzenia się spełnią. taki mały świat bajek z księciem na białym rumaku (;
 

Renay

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
Mam tak czasami, ale bardzo rzadko, ale dobrze jest dowiedzieć się jak to się nazywa :)
To się nazywa sny prorocze. :)
A powiązane jest, wedle mojej opinii, z tym, że na pewnych sferach, planach, znajdujących się poza materią fizyczną: przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość płyną jednocześnie. Sny prorocze, podobnie jak Déjà vu, następując wtedy, kiedy świadomość uda się przez przypadek przez chwilę nawiązać połączenie z innymi wymiarami, odpowiedzialnymi zaplanowane w przyszłości wydarzenia, czyli innymi słowy tak zwane przeznaczenie. Osoby jasnowidzące, posiadają umiejętność kontrolowania nawiązywania takiego połączenia świadomie.
 

synth86

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Zabrze, aktualnie holandia
Witam

Czasami tak mam
1.dziwne uczucie, najlepsze jest to iz przypominamy sobie o tym "śnie" gdy dzieje sie dane "wydarzenie" nawet moge okreslic kiedy mi sie to śniło...
2. budze sie i pamiętam co sie sniło zapisuje czasami to po kilku tygodniach coś podobnego wydaza sie w moim otoczeniu sprawdzam notes a tam bum prawie to samo... to jest jeszcze dziwniejsze

O zajsciu nr1 rozmawialem kiedys z neurologiem wspomniał o impulsach w półkulach które nierówno przesyłały informacje przez co półkula dominująca wymusiła to "wspomnienie" o kilka sekund prędzej niż druga półkula przez co mamy wrażenie iz "wiedzieliśmy" o tym zdarzeniu prędzej np we snie, tak naprawde różnica wynosi kilka sekund.

co do problemu nr2....
 
Do góry