Kościół katolicki nie jest instytucją, lecz jest tworzony przez ludzi

Gony

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
140
Punkty reakcji
0
Miasto
Z prochu.
Pył "Strażnica" to jedno wielkie nie porozumienie. Nie raz to czytałem i po przeczytanie czuję niesmak. Po prostu chore. Ale akurat temu co przytoczyłeś z tego pisemka się niedziwię bo wszyscy ŚJ są wrogo nastawieni do Kościoła Katolickiego. A to błąd, bo ja ŚJ nie zabraniam niczego i ich nie obrażam, lecz szanuję bo to są przecież ludzie. Ale denerwuje mnie, że oni nie szanują nas. Ja tylko jestem ciekaw na kiedy znowu jest przewidziany armagedon, koniec świata...
A swoją drogą nikt nie wie kiedy to nastąpi i mówi to wyraźnie Pismo Święte...więc nie wiem skąd te "proroctwa".


No tak. Temu chcę poświęcić kolejny temat. Jednak zanim to zrobię mam prośbę:

Jeśli masz zamiar wypowiadać się w tym temacie, by udowodnić komuś za wszelką cenę jego słabości i wady - odejdź. Jeśli masz zamiar się tutaj kłócić - odejdź. Jeśli nie potrafisz zrozumieć innego człowieka, tego, że ma on prawo wyznawać inną wiarę - odejdź. Jeśli masz zamiar poddawać pod wątpliwość naukę danego Kościoła - nie zagrzejesz tutaj miejsca. Jeśli jesteś tutaj, by obrazić kogoś - pomyliłeś tematy. Jeśli fanatyczne zaślepienie Twoją religią, nie pozwala Ci budować konstruktywnych i obiektywnych wypowiedzi - odejdź, proszę.

A teraz wróćmy do tematu: Dlaczego można zaobserwować taką wielką falę nienawiści do KRK? Dlaczego ktoś na onecie, POLSKIM PORTALU INTERNETOWYM pisze tak: "Widziałem katolika. Pokraczne, dwuklęczne stworzenie". Dlaczego?
Z jakiego powodu, nie potrafimy tolerować drugiego człowieka? Nie pamiętamy, że KOŚCIÓŁ to nie budynek, to nie instytucja, ale LUDZIE?
Jakim prawem tak obraża się ludzi, którzy niczego innego nie pragną, jak tylko wspólnie wyznawać wiarę w jednego Boga?
 

Krzywy

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2007
Posty
220
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Bardzo ciekawy temat. Widzę moja wypowiedź do tego też się przyczyniła... (Gony prosze popraw literówki w moim cytacie, ponieważ szybko pisałem i powstały błędy).

Dlaczego obserwuje się niechęć do Kościoła Katolickiego...
Myślę, że jest podział, na ludzi takich którzy mocno wierzą, angażują się i są ludzie tacy, którzy raczej o Bogu nie myślą. Żyją na swój sposób. Wypowiedź, którą przytoczyłeś z Onetu może wynikać z niechęci do księży, którzy ostatnimi czasy (nie wszyscy) zapominają, że ślubowali ubustwo, służeniu ludziom. Przykład Tadeusza Rydzyka, za ktorego mi jest osobiście wstyd. Działa jak sekciarz. Gromadzi majątek, ludzi ma gdzieś. Zniechęceniem do katolików może być też to że księża mieszają się w politykę. Ostatnio mówi sięo molestowaniach, malwersacjach... To może być powód.
Innym powodem takich wypowiedzi może byćniedojrzałośc ludzi. Obstawiam, że to przytoczone zdanie pisało dziecko, w celu popisania się. W internecie każdy jest anonimowy. Przynajmniej tak się może wydawać... W realu napewno takiej wypowiedzi by nie było.
Ogólnie ludzie powinni się szanować wzajemnie. Bez względu na rasę, wiek, wyznanie, poglądy. Ale zawsze sięznajdzie jakaś czarna owca, która drugiego człowieka nie uszanuje...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
moim zdaniem ten temat swiadczy o pewnym nieporozumieniu, czy tez niezerozumieniu
polska to kraj katolicki (generalnie)
ktory sie systematycznie laicyzuje
gdy dodamy do tego agresywnych neofitow: ateizmu, innych wyznan chrzescijanskich i niechrzescijanskich
to produkt w postaci ""Widziałem katolika. Pokraczne, dwuklęczne stworzenie" nie dziwi
czy wiesz moze ze w takiej danii gdzie katolicyzm w zasadzie nie istnieje
luteran uwaza sie (generalnie) za niegroznych idiotow = tam pelnia role katolikow w polsce
czy to ze w niemczech wsadzono pastora luteranskiego do wiezienia (zadne tam zawiasy) za stwierdzenie ze homoseksualizm jest z definicji niemoralny?
takie przyklady mozna mnozyc, szwecja podobnie....
moim zdaniem stawianie sie w pozycji oblezonej twierdzy
to juz przegrana
mowic przekonywac
pokazywac chamstwo i je nazywac chamstwem
bo czym sie rozni przywolany cytacik o obrazy z tytulu, no nie wiem, krzywych zebow?
niczym
po za faktem ze jedno dotyczy spraw zewnetrznych a drugie tych lepiej widzialnych
stad
nie wiem czy ten temat ma byc kolkiem wzajemnej adoracji (katolikow) czy tez miejscem na dyskusje?
nie wiem...
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
1. Koloru czerwonego używają tylko moderatorzy więc proszę o zmianę w poście - odsyłam do regulaminu forum.
2. Proszę o sprecyzwanie opisu tematu. Jak nie - zamykam.

Mamy już sporo tematów dotyczących oskarżeń pod kątem Kościoła Katolickiego czy też sporów z "Świadkami Jehowy"
 

Krzywy

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2007
Posty
220
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Mamy już sporo tematów dotyczących oskarżeń pod kątem Kościoła Katolickiego czy też sporów z "Świadkami Jehowy"

Ależ to nie jest temat dla wzajemnego się oskarżania i do sporów. Jest temat dla ŚJ, to dlaczego nie może być dla Katolików ?? A temat nie jest nieprozumieniem. Nie szanujemy siebie wzajemnie. Kolega chciał rozważyć dlaczego tak siedzieje.
To, że teraz na zachodzie występuje patologia, to nie oznacza, że my mamy postepować podobnie.
Na zachodzie ludzie nie trzymajasięzasad moralnych. Wogóle nie wiedzą co to jest. To jest dla Ciebie takie cudowne ??
To się tam przeprowadź !
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Ależ to nie jest temat dla wzajemnego się oskarżania i do sporów. Jest temat dla ŚJ, to dlaczego nie może być dla Katolików ?? A temat nie jest nieprozumieniem. Nie szanujemy siebie wzajemnie. Kolega chciał rozważyć dlaczego tak siedzieje.
To, że teraz na zachodzie występuje patologia, to nie oznacza, że my mamy postepować podobnie.
Na zachodzie ludzie nie trzymajasięzasad moralnych. Wogóle nie wiedzą co to jest. To jest dla Ciebie takie cudowne ??
To się tam przeprowadź !
krzywy widac krociutko jestes na forum
gdybys zadal sobie trud przeczytania chociaz kilku postow kaznodzieyi...
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Jeśli masz zamiar wypowiadać się w tym temacie, by udowodnić komuś za wszelką cenę jego słabości i wady - odejdź.
Jeśli masz zamiar poddawać pod wątpliwość naukę danego Kościoła - nie zagrzejesz tutaj miejsca.
Jeśli fanatyczne zaślepienie Twoją religią, nie pozwala Ci budować konstruktywnych i obiektywnych wypowiedzi - odejdź, proszę.

Ok peksperymerntujmy. Tylko pytam: o czym będzie się tu pisać ? :)

Skor nie wolno podważać nauki wykazując jej niesłuszność czy nie jest to właśnmie zaślepienie i to fanatyczne cechujące pewne sekty ? Skoro nie można wykazać wady myślenia to o czym dywagować i polemizować ?
 

Gony

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
140
Punkty reakcji
0
Miasto
Z prochu.
Ok peksperymerntujmy. Tylko pytam: o czym będzie się tu pisać ? :)

Skor nie wolno podważać nauki wykazując jej niesłuszność czy nie jest to właśnmie zaślepienie i to fanatyczne cechujące pewne sekty ? Skoro nie można wykazać wady myślenia to o czym dywagować i polemizować ?

Jeśli potrafisz wykazać niesłuszność w dobrym tonie i guście to czemu nie... tylko to nie jest temat o niesłuszności doktryny KRK... Tylko o tym, dlaczego tak się traktuje jego wyznawców.

No ale z takim podejściem jak Twoje daleko nie zajdziemy
 

Maver

Głęboko wierzący ateista
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
1 579
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Jeśli nie potrafisz zrozumieć innego człowieka, tego, że ma on prawo wyznawać inną wiarę - odejdź.

Z ostrożności powinno się prosić grzecznie o racjonalne uzasadnienie wyjaśniające ową wiarę. O takie uzasadnienie które będzie odnosić się do tego, co wszyscy możemy zbadać, na czym wszyscy wspólnie możemy się oprzeć, bez argumentów w stylu "błogosławieni ci co nie widzieli a uwierzyli". Jeśli takiego uzasadnienia dana osoba nie udzieli, to mamy pełne prawo być podejrzliwymi wobec takiej osoby i stosować wobec niej prawo ograniczonego zaufania.

Jakim prawem tak obraża się ludzi, którzy niczego innego nie pragną, jak tylko wspólnie wyznawać wiarę w jednego Boga?

Oczywiście, nic nie uzasadnia takiego traktowania ludzi. Można spierać sie z założeniami samej wiary, ale człowiek bez względu na to co wyznaje pozostaje istotą czującą i należy mu się szacunek.

Myślę, że jest podział, na ludzi takich którzy mocno wierzą, angażują się i są ludzie tacy, którzy raczej o Bogu nie myślą.

A co powiesz o takich, którzy myślą o Bogu i dlatego nie wierzą?

Skor nie wolno podważać nauki wykazując jej niesłuszność czy nie jest to właśnmie zaślepienie i to fanatyczne cechujące pewne sekty ? Skoro nie można wykazać wady myślenia to o czym dywagować i polemizować ?

No właśnie.
 

Krzywy

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2007
Posty
220
Punkty reakcji
0
Wiek
33
krzywy widac krociutko jestes na forum
gdybys zadal sobie trud przeczytania chociaz kilku postow kaznodzieyi...

Zarejestrowany jestem od 24 grudnia czyli juztrzy miesiące i uwierz żę liczba postów nie świadczy o tym, że nie wiele przeczytałem. Przeczytałem wiele Waszych postów. A forum czytałem także przed rejestracjąna nim.

Skor nie wolno podważać nauki wykazując jej niesłuszność czy nie jest to właśnmie zaślepienie i to fanatyczne cechujące pewne sekty ? Skoro nie mo żna wykazać wady myślenia to o czym dywagować i polemizować ?

Nie potrafisz inaczej ?? Tylko byś coś stale podważał. Zresztą nie jestem pewien czy masz na tyle dużo wiedzy byś coś mógł podważyć. No sorry ale to niedojrzała wypowiedz <_<
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Łądnie maver :) tęskniłem :) :papa:



Zresztą nie jestem pewien czy masz na tyle dużo wiedzy byś coś mógł podważyć. No sorry ale to niedojrzała wypowiedz <_<

Zaiste nie mam ani pełnej dojrzałości ani wystarczającej wiedzy. Sam siebie ponadto uznaje za potrzebującego mądrości. Dziękuje za przypomnienie.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiesz krzywy sam jestem zarozumialy
ale widze pycha cie rozsadza (ja sie staram chamowac, nie zawsze mi wychodzi)
ale skoro czytales posty kaznodzieyi wczesniej to twoja uwaga pod jego adresem subtelnie mowiac ci nie wyszla...
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
http://www.angelfire.com/planet/apokalipsa/magiakrk.htm

Magia ma rytuały dla wszystkich owych typów błogosławieństw, podobnie jak Katolicyzm.

Aby udowodnić, że ustanowiłem Rzymsko Katolicki kościół jako Czarownika Białej Magii, zacytuję znanego i szanowanego katolickiego teologa, Ojca John’a O’Brian’a Z Katedry Notre Dame, z jego książki, „Wiara dla milionów”.

Proszę posłuchać:

„Najwyższą mocą kapłańskiej pozycji jest moc poświęcenia. „Nie ma większego aktu ponad...” - Powiedział Św. Tomasz, ...”niż poświęcenie ciała Chrystusa”. Jest to najważniejsza faza świętej służby, moc kapłana nie przewyższana przez biskupów, arcybiskupów, kardynałów czy Papieża. W rzeczywistości jest równa mocy Jezusa Chrystusa.

Taka jest rola księdza, aby przemawiać głosem oraz autorytetem samego Boga” „Kiedy kapłan ogłasza wzniosłe słowa poświęcenia, sięga on do nieba, przynosi Chrystusa na ziemię wprost z Jego tronu oraz umieszcza Go na ołtarzu aby Go ofiarować ponownie jako Ofiarę za grzechy ludzkie.
Ta moc przewyższa moc króli, monarchów; jest większa od mocy świętych i aniołów, większa od mocy Serafinów i Cherubinów.
Rzeczywiście, moc ta jest większa od mocy Marii Dziewicy: na krótką chwilę Błogosławiona Dziewica była ludzkim istnieniem, przez które Chrystus się nam ujawnił, w każdym pojedynczym przypadku kapłan przynosi Chrystusa z Nieba na ziemię, oraz prezentuje Go jako wieczną Ofiarę za grzechy człowieka - nie jedynie raz ale tysiące razy! Kiedy kapłan mówi, Chrystus wieczny i wszechmocny Bóg schyla Swoją głowę w pokornym posłuszeństwie do kapłańskiego nakazu.”

Powtórzmy jeszcze raz najważniejsze zdanie: „Kiedy kapłan mówi, Chrystus wieczny, i wszechmocny Bóg schyla Swoją głowę w pokornym posłuszeństwie do kapłańskiego nakazu.”

To jest właśnie serce i dusza Magii, ...
><><
czego ja się jeszcze dowiem
 

Attachments

  • popecross.jpg
    popecross.jpg
    8 KB · Wyświetleń: 128
  • Benedict_TwistedCross.jpg
    Benedict_TwistedCross.jpg
    16,4 KB · Wyświetleń: 126

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Orsa ale czy Maria była kobietą?
Ojcowie kościoła jak chocby wspomniany Tomasz nazywał kobiety workiem gnoju.Workiem pełnym nieczystości(odchodów).
Czyżby z tego źródła miał narodzić się Mesjasz?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
agar
tego co ja sie dowiaduje to ,przechodzi ludzkie pojęcie i wiesz co mysle ze ta
nagonak na śj jest po to by od siebie odwrócic uwage.
Zagladnij na linka , no STRASZNE ,całe wieki trzymaja ludzi w pętach .
Czytałam tez inna stronke i musz przyznac ze miałam podobne przemyslenia .

tyle ludzi ,tyle ludzi prowadza na ZATRACENIE !
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
Wybacz Gony, ale sam widzisz. Jeśli chodzi o wierzących - większość wyznań po prostu dyskwalifikuje kościół katolicki jako kościół nauczający prawdy ze względu na niezgodność nauk katolickich z samą Biblią, a jest to wg. mnie jak najbardziej powód, by go zdyskwalifikować. Kult bożków, sakramenty, kult świętych, kult Maryjny... Trochę zbyt dużo tych kultów. Oczywiście tu nie ma miejsca żadna nienawiść. Wydaje mi się, że jednak to wy widzicie wszędzie zbyt dużo nienawiści, a czasem po prostu powinniście otworzyć oczy na coś takiego jak '' troska ''. Jeśli ktoś - w oparciu o Pismo - mówi wam, że coś jest nieprawidłowe to dlaczego od razu nienawiść ? Ja sam zostałem na tym forum już zwyzywany od sekciarzy i heretyków. Jak myślisz, przez kogo? I czy uznałem, że jestem nienawidzony ? Nie. Było mi przykro, ale nie z mojego powodu.

Jeśli zaś chodzi o niewierzących to wystarczy się rozejrzeć. Księża w drogich autach, kościoły wypchane bogactwami, wieczne skandale, czy chociażby pan Rydzyk. Moim zdaniem - zbyt wiele czarnych owiec w stadzie. To dlatego te białe są przez nie przykryte.

Ach, no i byłbym zapomniał o najważniejszym i najbardziej bolącym wg. mnie.
Jeśli już najwyższe głowy KRK pozwalają tym czarnym owcom robić to co robią, to wg. mnie nie świadczy to najlepiej o całej instytucji. Może cię to zaniepokoić Gony ale moim skromnym zdaniem z każdym dniem będzie już niestety tylko coraz gorzej.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Orsa!
mocne i prawdziwe.Choć powiem Ci dla mnie nie nowość.W księdze Daniela jest opisana dobrze i dokładnie jego działalność i bunt przeciw Najwyższemu.To przykre i smutne.Masz rację miliony na zatracenie.Wiesz kto będzie najbardziej rozczarowany,chrześcijanie którzy usłyszą idźcie precz nie znam was,ależ Panie my w Twoim imieniu..i tak dalej.
To straszne jak mówisz.

Shalom!
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
agar
Czyżby z tego źródła miał narodzić się Mesjasz?
Mesjasz narodził się w Niebie, jako Pierworodny Syn Boży.Przychodząc na Ziemię dla naszego zbawienia,wcielił się w fizyczne ciało Jezusa,które powstało dzięki Marii i Józefowi.

Orsa
Podałaś ciekawy artykuł.
 

Gony

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
140
Punkty reakcji
0
Miasto
Z prochu.
Wybacz Gony, ale sam widzisz. Jeśli chodzi o wierzących - większość wyznań po prostu dyskwalifikuje kościół katolicki jako kościół nauczający prawdy ze względu na niezgodność nauk katolickich z samą Biblią, a jest to wg. mnie jak najbardziej powód, by go zdyskwalifikować. Kult bożków, sakramenty, kult świętych, kult Maryjny... Trochę zbyt dużo tych kultów. Oczywiście tu nie ma miejsca żadna nienawiść. Wydaje mi się, że jednak to wy widzicie wszędzie zbyt dużo nienawiści, a czasem po prostu powinniście otworzyć oczy na coś takiego jak '' troska ''. Jeśli ktoś - w oparciu o Pismo - mówi wam, że coś jest nieprawidłowe to dlaczego od razu nienawiść ? Ja sam zostałem na tym forum już zwyzywany od sekciarzy i heretyków. Jak myślisz, przez kogo? I czy uznałem, że jestem nienawidzony ? Nie. Było mi przykro, ale nie z mojego powodu.

Jeśli zaś chodzi o niewierzących to wystarczy się rozejrzeć. Księża w drogich autach, kościoły wypchane bogactwami, wieczne skandale, czy chociażby pan Rydzyk. Moim zdaniem - zbyt wiele czarnych owiec w stadzie. To dlatego te białe są przez nie przykryte.

Ach, no i byłbym zapomniał o najważniejszym i najbardziej bolącym wg. mnie.
Jeśli już najwyższe głowy KRK pozwalają tym czarnym owcom robić to co robią, to wg. mnie nie świadczy to najlepiej o całej instytucji. Może cię to zaniepokoić Gony ale moim skromnym zdaniem z każdym dniem będzie już niestety tylko coraz gorzej.

Co rozumiesz przez dyskwalifikację?
 
Do góry