Szkła Kontaktowe

klapouchy

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2005
Posty
26
Punkty reakcji
0
Miasto
stumilowego lasu ;)
Mam wade wzroku, powinnam nosić okulary, ale okropnie mnie one wkurzają.Źle się w nich czuje dlatego chciałabym mieć szkła kontktowe. Rodzice mi trują, że jeśli wada nie jest do końca ustalona (tzn może się zwiększyć lub zmniejszyć) nie można ch nosić. Jest w tym coś prawdy? Czy jak się je ma założone to coś się czuje? Słyszałam tez,że na poczatku ma się oczy jak króliki (czerwone). Jak byście mogli też cene przykładową podać. Mam prośbe aby udzielały się osoby które nosiły albo noszą kontakty. ;)
 

angel86

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Powinnas pojsc do okulisty i powiedziec, ze zdecydowalas sie na szkla kontaktowe, a tam juz lekarz Ci je dopasuje i zalozy. Pozniej bedziesz musiala odczekac okolo pol godziny i jezeli wszystko bedzie w porzadku i dobrze bedziesz sie w nich czula, to lekarz nauczy Ci jak o nie dbac, przechowywac itp. (jesli sie zdecydujesz na te "dlugoterminowe"tzn 2-tygodniowe, miesieczne lub 3-miesieczne) Bo sa tez jednodniowe i te sa najlepsze ale i najdrozsze. Im na ktotszy czas sa one przeznaczone, tym zdrowsze sa dla oczu . Ja osobiscie nosze te 2-tygodniowe Acuvue Advance z powloka Hydraclear, ale mozna je nosic nawet troche dluzej. Sa one najbardziej komfortowe. Soczewek nie czujesz, chyba, ze nosisz je za dlugo w ciagu dnia, to wieczorem mozesz poczuc, ze sa one troche suche (ale pamietaj, ze kontakty powinno sie nosic do 12 godzin w ciagu dnia), nie wolno w nich spac, bo oczy tez musza odpoczac. Co do cen, to ja place za jedno opakowanie tych moich 130zl-sa tam 3 pary soczewek :) Jestem z nich bardzo zadowolona :)

tu sobie jeszcze poczytaj o soczewkach:
http://www.soczewkikontaktowe.pl/
a tu masz orientacyjne ceny:
http://www.szkla.com/query.php?category=1

Przepraszam, ze tak chaotycznie udzielilam Ci odpowiedzi, :p jakbys chciala jeszcze cos wiedziec, to smialo pytaj! :papa:
 

asiek145

Panna Marzycielka:)
Dołączył
28 Wrzesień 2005
Posty
538
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z nieba^^
Noo ja też sie zastanawiam nad soczewkami.. Ale niezbyt wiele o nich wiem, dlatego też bym coś jeszcze się dowiedziała :D
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Ja chcialam nosic szkla ale moja wada ciagle sie poglebia.Noszenie szkiel w tym przypadku gdy oko ciagle rosnie jest bezsensowne.Trzeba by bylo je wymieniac co ok pol roku lub rok a takie szkla kosztuja zaleznie od wielkosci wady.Ja mam 4,5 w jednym i 4 w drugim to takie szkla by kosztowaly ok 1 000 zeta :/ zdzierstwo na maxa

Bynajmniej tyle zrozumialam z tego co mi lekarz tlumaczyl :D
 
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
452
Punkty reakcji
0
Miasto
..::-Legnica-::..
ilona.com powiedz swojemu okuliscie ze jest głupi
Ja mam na jedno oko 4,25 a na drógie 3 i nosze soczewki, za pare na miesiąc płace 38 zł, mam jonson&jonson. Najdłuzsz soczewki to 3 miesieczne i kosztuja jakieś 80zł.
Cena soczewek niezalezy od ich mocy
Ale im któcej sie osi tym lepiej.
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
A ja mam na lewym oku -0,25, a na prawym -0,8 :p Nosze okulary, ale tylko do komputera. I nie mam zamiaru nosic ich na codzien :p W wieku 21 lat zamierzam zrobic sobie laserowa korekcje wzroku, bo wtedy wada sie stabilizuje i juz mozna ten zabieg wykonac :) A jesli kiedys bede miala jakas duza wade, to szkla kontaktowe moge nosic :)
 

Mivten

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
:eek: dziwne :p, ja tam mam wade na prawym : 0 na lewym : -2 Okulary nosze tylko w domu, a normalnie bez okularów dobrze widze :p
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Co ma laserowa operacja do rodzenia? :D
Mój chłopak chciał sobie taka zrobić ,ale po zbadaniu okazało się, że sie nie kwalifikuje - także nie chodzi o to by chcieć, tylko jeszcze lekarz musi powiedzieć, czy się nadajemy do takiej operacji.
Ja też się zastanawiam nad soczewkami - to napewno spory wydatek ,który będę musiała sama ponosić. Do tego płyny, opakowania itp
Sztuczne łzy o;D
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Córko leona zawodowca dzieki za slowa otuchy:D pojde do tego rabnietego okulisty i wygarne mu ze jest glupi :) i bede sie drzec ze chce szkla kontaktowe!!
 

fafiti

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2006
Posty
216
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Stalowa Wola
Soczewki są naprawdę bardzo komfortowe.. jakiś miesiąc temu wreszcie namówilam rodziców na ich zakup, gdyż źle się czuję w okularach z kilku powodów... soczewki mają wiele zalet, np obracając okiem do góry, w dół, czy w bok widzimy tak samo dobrze jak byśmy patrzyli w przód. natomiast nosząc okulary tak się nie da, gdyż nosimy je kilka mm od oczu..
na początku nie moglam przekonać rodziców na szkła kontaktowe z powodu ich ceny.. w końcu jednak zgodzili się, gdyż podałam wystarczające argumenty dyskfalfikujące okulary ((;. jestem naprawdę zadowolona z soczewek, jest to naprawdę wielka wygoda. Soczewek wogóle nie czuć, praktycznie zapina się, że wogole ma się je na oczach... i to nie prawda, że przez kilka pierwszych dni ma się zaczerwienione oczy...nie można być uczulonym na soczewki. jedynie co może uczulać to płyn w jakim muszą być przechowywane. jeśli pojawi się u kogoś zaczerwienienie oczu powinien po prostu zmienić płyn na inny i problem z glowy. miłego użytkowania! ((;

zapomina* pomyłka.;)
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
Mam wade wzroku, powinnam nosić okulary, ale okropnie mnie one wkurzają.Źle się w nich czuje dlatego chciałabym mieć szkła kontktowe. Rodzice mi trują, że jeśli wada nie jest do końca ustalona (tzn może się zwiększyć lub zmniejszyć) nie można ch nosić. Jest w tym coś prawdy? Czy jak się je ma założone to coś się czuje? Słyszałam tez,że na poczatku ma się oczy jak króliki (czerwone). Jak byście mogli też cene przykładową podać. Mam prośbe aby udzielały się osoby które nosiły albo noszą kontakty. ;)

przede wszystkim szkla kontaktowe nei chronia oczu tak jak okularowe soczewki. teraz, okulary to juz nie tylko polepszac wzroku, ale tez ochrona przed promieniowaniem , swiatlem, a sorrki, powloki antyrefleksyjnejna szkla nie zalozysz.. okular to jednak okular
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
ja sama znowu mam zamiar przerzucić się na soczewki bo nie lubię okularów... i i tak ich nie noszę xP

soczewki mają wiele zalet... ale mogą też wyuszyć oko... cóż "jest ryzyko jest przyjemność" najwyżej będę się potem zamęczać kropelkami
 

mandala

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
wiec tak...ja mialam problemy z noszeniem kontaktów :( zakazila mi sie rogówka i ciagl emialam zapalenia oka. Ponoc moje oczy odrzucaly kontakty jak cialo obce. wiec istnieje ryzyko podrażnienia. Nie musi jednak sie utrzymac, ja mialam pecha. ...Na soczewki nie zalozy sie ochron? ja nie mialam , bo ni ewiedzialam, ale to daaawno bylo. to chyba jednak bardziej ryzykowne na poczatek..
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Ja powiem jak to u mnie wyglądało.
Omęczyłam mamę, mama wymęczyła tatę :) Poszłam do okulisty, pokazał mi co i jak, opowiedział. Na początku troszkę dziwnie się z nimi czułam, ale po jakimś czasie się przyzwyczaiłam. Ach... I kazali mi zacząć nosić soczewki od około 4 godzin dziennie i każdego dnia zwiększać tą liczbę godzin :)
Noszę soczewki od 4 miesięcy. W ciągu tego czasu czuję, że wada mi poleciała. Niestety muszę zużyć obecne soczewki, które mam na 1,5 miesiąca. Poa tym czasie mam zamiar wybrać się do optyka. Nie jest to prawdą, że skoro wada nie jest do końca ustalona, to nie możesz soczewek nosić. Ja myślałam, że mi nie ruszy wada, a wyszło jak wyszło... Wada wzroku może Ci w każdym momencie polecieć...
 

HinatQa

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja mam latek 15 i noszę soczewki od niedawna =) Okulistka co prawda była temu przeciwna, ale ja okularów bardzo nie lubię, więc jeśli ma się do wyboru nosić soczewki lub nie nosić nic - lepiej wybrać soczewki. I naprawdę polecam, super sprawa xD Po powrocie do domu powinno się ściągać szkła i zamieniać na okulary, oczywiście trzeba też bardzo przestrzegać higieny...może od razu oko nie wypłynie (jak mnie postraszyła okulistka :bag: :lol: ), ale napewno włożenie do oka brudnej soczewki nie jest przyjemnie....-_- Cena - 60 zł miesięcznie razem z płynem xD Uważam że to nie jest zbyt wygórowana cena za komfort jaki zapewniają szkła kontaktowe =)
 
Do góry