idealista

M

Mia

Guest
nie warto!ani dzis ani nigdy nie było łatwo byc idealista. wystarczy spojrzeć na choćby postac Kordiana. człowiek który w cos wierzy i ma konkretne cele w zyciu zawsze dostanie po :cenzura:e
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
Ale to tylko książka, co prawda nie można patrzeć na świat przez różowe okulary które przysłaniają szara rzeczywistość, bo takie jest życie do kolorowego mu daleko :)
 
M

Mia

Guest
to nie chodzi o zakładanie kolorowych okularów tylko chęc zmiany świata na lepszy. stworzenie własnej utopii. byłam idealistką, nadal po czesci jestem ale wielokrotnie sie na ludziach przejechałam i to mi pokazało że czasem po prostu trzeba odłozyc bron i dostosowac sie do zycia w społeczenstwie. jak to sie mówi "jesli nie mozesz ich pokonac, przyłacz sie do nich". nadal jestem przeciwna systemowi, kulturze i wytworzonym stereotypom, ale juz nie walcze.to nie ma sensu. w pojedynke świata nie zmienie,a niewielu ludzi poza mną jeszcze sie tym pzrejmuje.
 

Luke2007

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Czy to nie idealiści zmieniają świat?
Ja tam wole być ekscentrykiem i lubie takich ludzi.
 
M

Mia

Guest
Po prostu trzeba być sobą, to jest najlepsza metoda na życie nie obrabiać nikomu tyłka za plecami i nie wychylać sie ponad wszystkich a będzie good :)

system i tak cie zniewoli. ludzie wiedza lepiej i nie możesz miec włąsnego zdania.
pruderia, normy społeczne i inne ograniczenia...nie da sie byc sobą...
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
Ja mam na wszystko swoje zdanie i znajomi za to mnie dziwnie odbieraja bo stwierdzaja ze "ja zawsze mam inne podejscie" oni wola wydziec coś z grubsza ja wole dostrzegac piekno czegos bo nie kazdy owoc jest w srodku dobry :]
 
M

Mia

Guest
i co nigdy sie na swoim zdaniu nie przejechałeś? bo ja wielokrotnie. np zawsze dostawałam pały w szkole jak o miłoszu trzeba było pisać...nie mogłam miec swojego zdania. to zostało odgórnie narzucone.

a ubrania? mozesz chodzic w tym w czym reszta, albo dostac wpier...jeebane normy!
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
jezeli o laski z polaka chodzi to zawsze dostane bo rzeczywiście ja z innej perspektywy na wszystko patrze, z ubraniami nie mam problemu po prostu chodzę w tym czym jest mi wygodnie a nie w tym co jest modne. Dostać wpier... jeszcze nigdy nie dostałem :)
 
M

Mia

Guest
koleżanka(jest panczurą) dostała wpier... za gany, więc z tą tolerancja to jest u nas różnie.

ja zawsze mówię ze w każdym człowieku jest cos dobrego. nikt nie jest zły od podszewki. zawsze ufam ludziom, kimkolwiek by nie byli. to na pewno cecha idealistów. kilkukrotnie za to slepe zaufanie zapłaciłam gorzką cenę ale i tak sie nie poddaje i każdemu udowadniam ze nawet jak stara sie udawac że jest twardy i bez skrupułów to w środku jest cos miekkiego.
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
a ja uważam, że warto być idealistą. Myślenie typu - jeden człowiek świata nie zmieni jest błędem. To tak jak mówienie - jeden papierek nie zanieczyści lasu - a co będzie gdy 100 osób będzie tego samego zdania? :] z jednego papierka zrobi się góra śmieci :]

A jednak są osoby, które zmieniły świat, pojedyncze jednostki które zrobiły bardzo wiele dla całej ludzkości...

Każdy z nas może mieć własne zdanie i ma prawo do wypowiadania go publicznie. Ale musimy też zwracać uwagę na innych ludzi, na normy dotyczące prawidłowego współżycia w społeczeństwie.

i co nigdy sie na swoim zdaniu nie przejechałeś? bo ja wielokrotnie. np zawsze dostawałam pały w szkole jak o miłoszu trzeba było pisać...nie mogłam miec swojego zdania. to zostało odgórnie narzucone.

W szkole uczymy się schematami, tak sobie ktoś wymyślił i tak musi być...no cóż.. I zazwyczaj jest tak, że gdy ktoś ma inne zdanie niż np. autor podręcznika, w inny sposób odbiera wiersz to z góry jest skazywany na klęskę.

Schematy i tyle. :/ Zero własnej inwencji...
 
M

Mia

Guest
a ja uważam, że warto być idealistą. Myślenie typu - jeden człowiek świata nie zmieni jest błędem. To tak jak mówienie - jeden papierek nie zanieczyści lasu - a co będzie gdy 100 osób będzie tego samego zdania? :] z jednego papierka zrobi się góra śmieci :]

A jednak są osoby, które zmieniły świat, pojedyncze jednostki które zrobiły bardzo wiele dla całej ludzkości...

Każdy z nas może mieć własne zdanie i ma prawo do wypowiadania go publicznie. Ale musimy też zwracać uwagę na innych ludzi, na normy dotyczące prawidłowego współżycia w społeczeństwie.
W szkole uczymy się schematami, tak sobie ktoś wymyślił i tak musi być...no cóż.. I zazwyczaj jest tak, że gdy ktoś ma inne zdanie niż np. autor podręcznika, w inny sposób odbiera wiersz to z góry jest skazywany na klęskę.

Schematy i tyle. :/ Zero własnej inwencji...


nie tylko w szkole. nasze myslenie jest schematyczne ze względów kulturowych. nie przyszło by wam do głowy by latac nago, nawet podczas upału, prawda? w afryce lataja bo tak ich nauczono. takie mają regóły i zasady panujące w społ. jednostce bardzo cięzko jest sie wyrwac z tych kajdanów. nawet przez odmienne poglądy, a co dopiero działania,,,
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
o no i widzisz- sam masz jakies obiekcje co do "innych "ludzi...
nie mozna na tym swiecie byc jakim się chce, chcąc byc akceptowanym społecznie

Tzn wiesz o metalach mam wyrobione zdanie bo to oni zazwyczaj prowokuja do obicia michy a ja sie nie waham ... w innym temacie o tym naspiałem :), mam kolege w klasie który słucha metalu miał długie wlosy itp ale on jest inny niczym nie prowokuje nie mówi :cenzura: a :cenzura: ac techno co za shit ja tez nie mowie tak o ich muzyce ale jak widze swirow w długich włosach ktorzy biegaja z kosami po miescie to kula w banie i nara


Mia nago to ja w domu latam jak wstane xDD i nikogo nie ma :]
 
Do góry