Co myślicie o tym sposobie depilacji

lena191

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
No właśnie nie wiem czy ma branie?
 

Natalia20

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
152
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Nie wiem nie próbowałam, ale moze warto spróbowac poczekam na opinie kogos kto próbował
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
hmm ciekawe ciekawe, ale nigdy nie probowalam czegos takiego
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
Brzmi obiecująco .... hmmmm. warto wypróbowac 10 zł tylko w sumie + koszt wysyłki ... a starczy to na cała kuracje ...
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
Z pomocą kobietom przychodzi indyjska kosmetyka naturalna, oferując krokosz barwierski (Carthamus tinctorius) zwany w sanskrycie kusumbha, a w hindi kusum. Jest to roślina zielona o kwiatach rurkowatych czerwonych lub pomarańczowych, uprawiana od wieków w celach przemysłowych jako roślina barwierska i oleista. Występuje od Indii po Azję Mniejszą oraz w rejonie Morza Śródziemnego.

Trzynastowieczny traktat seksuologiczny Kamaratnam autorstwa Nitjanathasiddhy w części opisującej środki upiększające zaleca olej krokoszowy jako skuteczny, całkowicie bezpieczny epilator, czyli środek niszczący mieszki włosowe, w których tkwią włosy. Wymienia go również drugi tekst o sztuce kochania Ratirahasja Kokkoki i ajurwedyjski traktat Ćakradatta Ćakrapanidatty z jedenastego-trzynastego wieku. Z czasem praktyczna wiedza o działaniu oleju zaginęła i dopiero współcześnie odkryto na nowo jego niezwykłą właściwość. Odkrycie zawdzięczamy emerytowanemu dziekanowi Wydziału Medycyny Indyjskiej na Uniwersytecie Hinduskim w Benares, ajurwedyjskiemu lekarzowi P.V. Sharmie oraz byłemu wykładowcy botaniki w College'u im. św. Ksawerego w Mumbaiu, profesorowi P.V. Bolę i przyrodniczce K.B. Patkar, którzy w końcu dwudziestego wieku odczytali spisane w sanskrycie receptury.

Zewnętrznie stosowany olej krokoszowy trwale usuwa owłosienie! Po raz pierwszy próby kosmetyczne z użyciem preparatu przeprowadziło Centrum Holistyczne SPA w Szczecinie. Badania wypadły pomyślnie. Zwykle wystarcza siedem zabiegów. Faza wzrostu włosów staje się coraz mniej aktywna i po pewnym czasie przestają się one odradzać. Biorąc pod uwagę wadliwość nowoczesnych metod za zadziwiający należy uznać fakt, że ów naturalny epilator nie powoduje odrostu włosów.

Olej otrzymuje się z nasion z pierwszego tłoczenia, na zimno. Zawiera on w swoim składzie różne kwasy tłuszczowe, między innymi glicerydy kwasu linolowego i linolenowego. Wbrew powszechnemu poglądowi żywieniowemu, według ajurwedy nie nadaje się jednak do celów spożywczych, co wykazały również badania Instytutu im. Linusa Paulinga w Kalifornii.

Osiągnięte wyniki pozwalają jednoznacznie stwierdzić, że spośród znanych na Zachodzie środków do usuwania owłosienia olej krokoszowy jest najlepszym. Przemawiają za tym takie zalety jak: duża skuteczność, łatwość stosowania, brak działań niepożądanych, a co najważniejsze: na raz potraktowanym miejscu włosy nie odrastają!


Znalazłam coś takiego.

Czytałam też na jakimś babskim forum. Ponoć działa, ale dopiero po długotrwałej kuracji... :)
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
To też to dlatego trądzik schodzi po tym olejku ... bo popaczcie pryszcze powstają tam gdzie jest najwiecej mieszka włosowego ... a przez ten olejek on zostanie zniszczony i już pryszcze nie będą powsatwać ... bo nie będą miały jak bo nie bedzie już tego mieszka włosowego ....
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
Tak jakos sama doszłam do tego wniosku .... Wiec na tradzik warto ....
Ja jutro ide się zapytac do apteki czy maja takie coś a jak nie to zamowie .... chciałabym się na zawsze pozbyć włosów :]

Pojde się spytać o ten olejek do Apteki , może mają zobaczy sie ..... I dam znac co i jak ... i wogole jak juz to bede stosowac ...
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
Ciekawska :p:p:p
Bo i tak gole się depilatorem ... nogi , pachy i miejsce intymne .... :p:p I mam spokoj na miesiąc :]
Ale ja po prostu jestem ciekawska wszytskiego :]
 

Sica_

x]
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
1 681
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland
coś mi to za tanie;p dobre produkty kosztują znacznie więcej ;p

cena nie zawsze swiadczy o jakosc.. z tego co chyba pamietam nie wystarczy jeden zabieg tylko kilka chybaa.. bo trzeba powtarzac..
my sie zastanawiamy czy nie zakupic sobie ;] jak sie zdecydujemy to napisze jaki efekt :p
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
Tzreba powstarzac 7- 8 zabiegow rano i wieczorkiem posmarowac i czekac az sam wsiąknie :]
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Tzreba powstarzac 7- 8 zabiegow rano i wieczorkiem posmarowac i czekac az sam wsiąknie :]
troche można sie w tym zamotać x) mnie by sie tak nie chciało kombinować :p
heh wole tradycyjne sposoby a o tym całym olejku pierwszy raz czytam.
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
no jedna buteleczka starczy na 7 - 8 razy :] czyli na calu zabieg
 
Do góry