Probelm z rowerem :(

Emtix

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2007
Posty
225
Punkty reakcji
0
Miasto
Kleszczow
Witam wczoraj mylem moj caly rower i mam pewien problem :

1. jak czyscilem opony do tez wyczyscilem takie metalowa obrecz bo ktorej hamuje hamulec i bo tym wyczyszczenu strasznie mi piszcza hamulce przy hamowania wiece co to moze byc ?? :(

2.czyscilem przerzutki i jak juz zkonczylem, pojechalem kawalek no i jak naciskam na pedal to same mi sie przerzucaja na inny bieg :/ nie wiem czemu :/

Prosze o szybko Odpowiedz !!! :(:(:(
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
nie ten dzial ale dobra...
1. to ze piszcza hamulce to nie powod do zmartwien - zawsze tak sie dzieje gdy wyczyscisz felge, klocki, albo jedziesz w czasie deszczu. skutecznosc hamowania raczej tez nie ulega pogorszeniu. ja lubie jak mi klocki piszcz, bo jak zahamuje na ulicy to wszyscy sie ogladaja za mna :D
2. tu nie mam pojecia co moze byc przyczyna tego zjawiska. byc moze przestawiles aparat (aparat to element na tylnej przerzytce z dwiema malymi rolkami). sproboj moze cos takiego: ustaw dzwignie przerzutki na kierownicy na okreslonym przelozeniu np. 4 i sprawdz czy aparat znajduje sie dokladnie pod 4 zebatka liczac od najwiekszej. sprawdz tak wszystkie przelozenia. jesli ktores nie bedzie sie zgadzac to kwestai regulacji dlugosci linki albo czegos z tym zwiazanego (wiem tyle ile sam regulowalem to w moim rowerze).
 

Lukasz151111111

HaIPe-HaOPe bez reszty oddany
Dołączył
28 Listopad 2006
Posty
1 416
Punkty reakcji
1
Miasto
WLKP
1. To normalne jest :D
Też lubie jak mi tak piszczą :D
2. Moim skromnym zdaniem musiałeś przestawić aparat. Zrób to co proponował ddevil
 

Emtix

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2007
Posty
225
Punkty reakcji
0
Miasto
Kleszczow
1. jest jakas rada na to aby nie piszczalo?? nie wiem jakis smar albo cos xD
2.jutro bede sie bawic dzisaj za pozno :(

mogli bys cie mi podac link w ktorym powinien byc ten temat bo szukalem i sie nie doszukalem :)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
ad 1 to wina zle ustawionych klocków, lub niektore klocki tak maja

ad 2. tu to macie teorie nie ziemskie aparat jest najlepszy choc pewnie taki od zebow jest lepszy, to co nazywacie aparatem to wozek. a czemu nie dziala przerzutka dobrze to dluga lista moze byc od tego lancuch jest wyjechany, zle wyregulowany, cos krzywe, zjechane kolka we wozku
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
1. jest jakas rada na to aby nie piszczalo?? nie wiem jakis smar albo cos xD

posmaruj smarem samochodowym albo olejem (moze byc nawet po przebiegu :D - na pewno nie bedzie piszczec, ale wtedy chyba bedziesz hamowal pietami :D na te piski nie ma zadnej rady (chyba ze kupisz nowe klocki)

tu to macie teorie nie ziemskie aparat jest najlepszy choc pewnie taki od zebow jest lepszy, to co nazywacie aparatem to wozek. a czemu nie dziala przerzutka dobrze to dluga lista moze byc od tego lancuch jest wyjechany, zle wyregulowany, cos krzywe, zjechane kolka we wozku

yeti - jesli sie myle to przepraszam, nie wiedzialem ze poprawna nazwa tego "aparatu" to "wozek" :D po prostu wiele osob nazywa tak te czesc mechanizmu (nawet sprzedawcy w sklepach rowerowych - w takim razie marne z nich spece) dlatego uzylem tego slowa a nie innego ;) czlowiek uczy sie przez cale zycie ;)
 
Do góry