Sataniści

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Na dobry początek, tutaj macie dosyć krótko aczkolwiek przystępnie wytłumaczone podstawy Satanizmu - http://www.satan.pl/filozofia.php
Jeśli masz pytanie - pytaj, jeśli chcesz podzielić się Swoją opinią - przemyśl ją najpierw dwukrotnie zanim napiszesz, bo jak pisałem - w poprzednim temacie o Sataniźmie było 145postów z czego około 75% to bzdury, dlatego tamten temat został zamknięty a tutaj Daniel otworzył nowy. I osobiście zadbam o to by tu nikt tu nie śmiecił. Zapraszam do dyskusji innych użytkowników, nie tylko Badlika. Nie bójcie się, nikt tu nikogo nie chce opętać ani nawrócić, to nie leży w naszej naturze.

Pisałeś o tym że Satanista nie może uczestniczyć w mszy św. No jasne że może. Z tym że Satanista poprostu przez godzine tam się nudzi. Chyba że ksiądz mówi ciekawe kazanie, to wtedy Satanista słucha bardziej niż reszta zgromadzonych - ów popęd do wiedzy, z każdej strony.

Hmm, co prawda w dziale subkultury jest obszerny temat (kilka stron) o Sataniźmie. Ale jest tak zaśmiecony szatanistycznymi bzdurami, że moje posty w których tłumaczyłem idee Satanistyczne dosłownie znikneły w tamtym gąszczu. Więc go zamknąłem i dałem linka do tego tematu.

A dział wybrałeś dobry, wszakże Satanizm to filozofia życiowa:).
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Pisałeś o tym że Satanista nie może uczestniczyć w mszy św. No jasne że może. Z tym że Satanista poprostu przez godzine tam się nudzi. Chyba że ksiądz mówi ciekawe kazanie, to wtedy Satanista słucha bardziej niż reszta zgromadzonych - ów popęd do wiedzy, z każdej strony.

Popęd do wiedzy jedno ale nie mozesz uczestniczyć we Mszy Św. (w pełni) jeśli jesteś innego wyznania, bo musiałbyś sie nawrucić i wyrzec satanizmu czyli bezgranicznej wolności. Ograniczona by była przez 10 przykazań.

A co do pociągu do wiedzy to jest następny powód dla którego inni nie rozumieją co to satanizm, to chyba dlatego ze wszystkie religie zabraniają wyyznawać inne wiary a satanizm jest postrzegany jako religia, a wszystkie szare babki mocherowe wpajają wiedze swoim wnuczką ze wszystko be i nawet nie dowiaduj sie co to jest, bo Rydzyk jest najlepszy.

Wbrew pozorom ze wiem co to jest satanizm chodze do kościoła i co niedziela uczestnicze we Mszy Św.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Daniel, w mszy św. można uczestniczyć na dwa sposoby:
* Przyjść, zrobić dobrą mine do złej gry, usiaść w kącie, przesiedzieć godzine spokojnie i robić to co inni, wyjść.
* Przyjść z potrzeby nie obowiązku,modlić się itp... - czyli tak jak prawdziwy chrześcijanin powinen.

Wiadomo że Satanista jeśli musi (a dlaczego to już inna historia) to oczywiście wybiera wariant pierwszy.

wszystkie religie zabraniają wyyznawać inne wiary
"Nie będziesz miał bogów cudzych przedemną." A po drugie, każda religia chce mieć monopol na wyznawców, bo każda religia sądzi iż tylko ona jest prawdziwa. Może nie koniecznie każda ale nie spotkałem wyjątku.

wszystkie szare babki mocherowe w (...) bo Rydzyk jest najlepszy.

Może nie mieszajmy w to odrazu Ojca Dyrektora? Bo ja w wieku 13lat też myślałem że Sataniści jedzą koty i robią Czarne Msze, a wtedy RM nie było tak popularne jak dziś. Zwykłe stereotypy.

satanizmu czyli bezgranicznej wolności.
Satanizm nie jest wolnością bezgraniczną !
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
No widzę ze nie rozumiesz pojęcia „uczestniczyć we Mszy Świętej”
* Przyjść, zrobić dobrą mine do złej gry, usiaść w kącie, przesiedzieć godzine spokojnie i robić to co inni, wyjść.
to bym raczej nawał przyjściem do kościoła a nie na msze. Mylisz pojęcia podobnie jak inni mylą się co do satanizmu.

Może nie mieszajmy w to odrazu Ojca Dyrektora? Bo ja w wieku 13lat też myślałem że Sataniści jedzą koty i robią Czarne Msze, a wtedy RM nie było tak popularne jak dziś. Zwykłe stereotypy.
Czemu mamy nie mieszać ojca dyrektora? To on nas wmieszał w Polskę dążącą do despotyzmu :p
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Słuchaj, do kościoła sobie można przyjść w każdej chwili, drzwi są otwarte (chyba że na noc zamykają).

A msza św. jest to w katolicyzmie podstawowy obrzęd liturgiczny.

I owszem Wy przychodzicie na msze św. aby w niej uczestniczyć prawdziwie bo w to wierzycie. A ateista czy Satanista jeśli nawet tam pójdzie to dla niego po pierwsze będzie to msza św. ale tylko z nazwy, po drugie jak już mówiłem przyjdzie, usiądze i będzie zachowywał sie tak że jeśli nie znasz go osobiście to nie poznasz że jest niewierzący. Rozumiesz już mój tok rozumowania? Oczywiście nie chce Cie niczym obrażać, ponieważ zasługujesz na mój szacunek - mimo wyznania - z powodu wiedzy.

A co do Ojca Rydzyka, ten temat ma wkońcu nazwe Satanizm a nie Działalność ojca Prowadzącego :D.
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Ja do ojca prowadzącego mam 3 słowa ale nie przytoczę :D.

Rozumiem ale to należy ująć szczegółowo bo według mnie „Uczestniczyć” a „Być” to dwa różne pojęcia satanista, ateista i inne wyznania mogą „być” na Mszy Świętej ale „Uczestniczyć” może jedynie chrześcijanin.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Dobra zgadzam się z drugą częścią Twojej wypowiedzi.

Ale tutaj wychodzi na jaw, że przychodzi powiedzmy 100Katolików do kościoła w niedziele, 10% uczestniczy, a 90% jest bo wypada pójść.
Oczywiście nie zawsze i nie w każdej parafii!:)
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
10% uczestniczy, a 90% jest bo wypada pójść.

No może nie 10% uczestniczy ale jest ich trochę przynajmniej u mnie w parafii. Chyba najbardziej wiarygodnym i najdokładniejszym „zmierzeniem” ile osób uczestniczy jest zobaczenie ile osób przyjmuje Komunie Św.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ale do komunii można iść nieszczerze, ot tak bo mama patrzy. Ja u komunii nie byłem od dobrych kilku lat, to samo ze spowiedzią.

ps: nie uważasz że robimy znowu offtopic?
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Dobra robi się offtop słusznie zauważyłeś więc może żeby rozjaśnić sytuacje innym i przy okazji bardziej mi (wiem niewiele ale więcej od innych :) )będę zadawał pytania a ty będziesz dawał odpowiedzi.
Wiemy ze satanizm sam w sobie jest filozofią życiowa która NIE JEST ZŁA(tzn. nie polega na czynieniu zła), to czy może satanista być wyznawcą jakiejś religii(chodzi o chrześcijaństwo, islam, prawosławie itd.)? Czy te dwie sprawy w jakiś sposób nie wykluczają sie?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Wywiad z Wampirem?:D

Cóż, to jest swoisty paradoks, jeden z wielu w Sataniźmie.

Satanista jest wolny, czyli może przyjać jakąś religie bo nikt mu tego nie zabroni. Ale z drugiej strony podst. zasady Satanizmu to m.in. egoizm, korzystanie z przyjemności bez ograniczeń moralnych czy chociażby kwestie seksualne - są wykluczane przez większość religii. Bo wszakże Islam,Chrześcijaństwo czy Prawosławie są do siebie etycznie niezwykle podobne, a Satanizm jest tego odwróceniem prawie o 180stopni. Czyli Satanista stając się chrześcijaninem, powinien narzucić sobie ich wartości moralne czyli miłosierdzie,pomoc bliźnim czy seks małżeński, przy tym odrzucając wartości Satanizmu przestałby być Satanistą zapewne. Po trzecie zauważmy iż sama nazwa Satanizm pochodzi wiadomo od którego bóstwa, więc Satanista miałby modlić się do Boga mimo tego że jego wiara koliduje z Szatanem? Nie możliwe w praktyce według mnie.

Satanista co jedynie może wybrać różne koncepcje dot. wiary w boga, może być ateistą,agnostykiem,malteistą itp.. ale nie może być wyznawcą żadnej religii gdyż to poprostu kłóci się z głownymi założeniami Satanizmu.
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Wiem że wycięte z kontekstu, w razie zastrzeżeń prosze o sprostowanie.

"Wiemy ze satanizm sam w sobie jest filozofią życiowa która NIE JEST ZŁA(tzn. nie polega na czynieniu zła)"
"nazwa Satanizm pochodzi wiadomo od którego bóstwa,"

To sobie czasem nie zaprzecza? Satanista nie czyni zła? Czy jego (nie znajduje odpowedniedo słowa, chodzi mi o to, kim dla satanisty jest szatan) nie wymaga czynienia zła, grzeszenia z punktu widzenia chrześcijan?
Odcinam się od stereotypów. Grzeszyć można takrze myślami.
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
To może ja odpowiem na to pytanie, mimo iż nie jestem ekspertem od Satanizmu. ;)

Kult Szatana jest związany z Szatanizmem, bądź też pseudosatanizmem, w który zazwyczaj bawią się zbuntowane dzieci piaskownicy.
Natomiast Szatan w "prawdziwym" Sataniźmie jest tylko symboliką buntu, kogoś kto sprzeciwia się z obowiązującymi normami, czyli to wszystko co pasuje do Satanizmu i co określa go jako odrębną filozofię.
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Nastepne pytanie:
Czy satanista może być dobry(pomagać innym na przykład)?
Czy satanista musi być egoistą? Bo przeceirz myslenie tylko o sobie jest w pewnym sensie ograniczeniem dla człowieka ponieważ nie pozwala poznać wszystkiego, czyli takich uczuć jakie towarzyszą pomocy innym.
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
"Czy satanista może być dobry(pomagać innym na przykład)?" - czy to nie zaprzecza satanizmowi?

"Czy satanista musi być egoistą? Bo przeceirz myslenie tylko o sobie jest w pewnym sensie ograniczeniem dla człowieka ponieważ nie pozwala poznać wszystkiego, czyli takich uczuć jakie towarzyszą pomocy innym."
- wg mnie może pomagać, ale będzie miał z tego korzyść.
Ograniczenie z jednej strony, nowe horyzonty z drugiej
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Nie jestem znawcą tematu, ale zawsze zastanawiał mnie tzw. satanizm racjonalistyczny. W skrócie nie wierzy się w szatana w jako realnie istniejącą istotę, ale wyznaje się filozofię satanistyczną.
Czy takiego człowieka można nazwac satanistą? Czy nie jest on po prostu nihilistą? Wydaje mi się, że satanizm lepiej brzmi i jest bardziej modny.
Poza tym wydaje mi się że satanizm jest zwulgaryzowaną i zubożoną wersją filozofii Nitzchego.
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Ograniczenie z jednej strony, nowe horyzonty z drugiej
No ale w końcu jak długo mozna myśleć tylko o sobie?
Satanizm według mnie nie jest dobrą nazwą dla tej filozofi i to chyba dlatego jest tak mało popularny a w telewizji jest tematem tabu.
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
"Satanizm według mnie nie jest dobrą nazwą dla tej filozofi i to chyba dlatego jest tak mało popularny a w telewizji" - spory odsetek odbiorców telewizji to nieletni. Jeśli rodzice, dowiedzą się że emitowane są programy o tematyce satanistycznej<nie ważne czy są za czy przeciw tej jak przyjęlismy filozofii życia> zabronią dzieciakowi oglądać telewizje. A która stacja chce stracić widza?

Satanizm małopopularny?Z tego co mówił Berials; oni nie obnoszą się z tym, że są satanistami i nie rzucają się w oczy.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Temat się rozkręca w pozytywnym - filozoficznym kierunku, to miło.

Na wstępie chciałbym przeprosić za chaos - jaki jest w tym i może bedzie w kolejnych postach - w cytowaniu, gdyż nie cytuje Was pokolei, raz zacytuje Daniela, później M't a później znowu Daniela itd. Poprostu nie nadążąm za Waszymi postami, a tak mi wygodniej i szybciej i wiem że cytując prawie pokolei posty - prawie niczego nie pomine wartego według mnie odpowiedzi.

Daniel napisał:
Czy satanista może być dobry(pomagać innym na przykład)?

Dzisiaj na dworcu kolejowym PKP przytrzymałem drzwi facetowi który wchodził z bagażami niesionymi obydwona rekoma,zajeło mi to kilka sekund, a słowo dziękuje wystarczyło za "wynagrodzenie".A cz w autobusie którym wracałem do domu nie ustąpiłem miejsca staruszcze siedzącej obok mnie, gdyż nie chciało mi się stać.

Tutaj są dwa wnioski, po pierwsze przytocze pewną historyjke którą wymyśliłem by odpowiedzieć na podobne pytanie mojej koleżance:

"Bezludna wyspa, na której są dwaj rozbitkowie, ale wiedzą, że za godzine przybędzie pomoc. Osoba X będąca Satanistą ma kanapke z szynką, aczkolwiek nie jest głodna, a na dodatek ma uczulenie na chleb i szynke. Osoba Y jest strasznie głodna i jeśli nie zje czegokolwiek to umrze zanim przybędzie pomoc. W tym przypadku X nic nie traci oddająć kanapke mimo że jest egoistą." (Sam miałem bardzo podobną sytuacje, ale nie chodziło o kanapke) W tej bajce, obiekt X nic nie traci, a zyskuje - od satysfakcji, po miano bohatera i długu wdzięczności."

Wniosek drugi, "Czasem poświęcenie się jest inwestycją" - Zakon Dziewięciu Kątów.


M napisał:
"nazwa Satanizm pochodzi wiadomo od którego bóstwa,"

Sataniści racjonalistyczni są najczęściej ateistami, czasem agnostykami, o tym pisałem niżej zresztą.
Po drugie, większość (o ile nie wszystkie) religii, przedstawia Szatana jako tego złego, My zaś doszukaliśmy się drugiej strony medalu, bardzo nam odpowiadającej, stąd Szatan, aczkolwiek jako symbol(teoria), a nie bóstwo. konkluzja - Satanista nie modli się co wieczór do Szatana, bowiem odrzucając boga,musiał odrzucić i Szatana (teoria przeciwwagi).

Daniel napisał:
Czy satanista musi być egoistą?

A czy chrześcijanin musi nadstawiać drugi policzek? :D

Tak jak większość doktryn, Satanizm ma zasady mniej i bardziej ścisłe, do tych bardziej ścisłych należy właśnie też egoizm.

Daniel napisał:
Bo przeceirz myslenie tylko o sobie jest w pewnym sensie ograniczeniem dla człowieka ponieważ nie pozwala poznać wszystkiego, czyli takich uczuć jakie towarzyszą pomocy innym.

Egoizm, Satanizm (chyba jako pierwszy) wyróżnił egoizm całkowity i kontrolowany, jak się łatwo domyślić my postępujemy tym drugim -"Najskuteczniejszą bronią jest egoizm subtelny i delikatny, pozorny altruizm, jednak w pełni kontrolowany" - LewHoo. A co do uczuć towarzyszących pomocy drugiemu człowiekowi, to już o tym wspomniałem.


[quote name='M't']Ograniczenie z jednej strony, nowe horyzonty z drugiej[/quote]

Cóż, nie sądzisz iż nie można mieć wszystkiego?

re: Mtllc

Satanizm oczywiście można podciągnąć pod nihilizm, wiele z niego czerpiemy (czysty hedonizm).
A że samo słowo jest modniejsze i ładniej brzmi - nie zgadzam się. Satanizm nigdy modny nie był, nie jest i oby nigdy nie był, a że brzmi ładnie? Wierz mi iż powiedzenie iż jestem agnostykiem czy malteistą brzmi ładniej bo mało kto Cie zrozumie i na dodatek masz plus za mówienie "trudnych" słów - czyli jesteś mądry, a za stwierdzenie "Jestem Satanistą" osobom które są zarówno nie w temacie jak i nie tolerancyjni jak i ortodoksyjni i na dodatek umięśnieni - to cóż... Zresztą dla 95% Polaków Satanizm kojarzy się raczej z plugastwem niż ładnością.

Daniel napisał:
No ale w końcu jak długo mozna myśleć tylko o sobie?
Nawet przez całe życie.


Daniel napisał:
Satanizm według mnie nie jest dobrą nazwą dla tej filozofii
Powinieneś dopisać, dla tej filozofii którą poznałem dopiero w małej części.


Daniel napisał:
to chyba dlatego jest tak mało popularny a w telewizji jest tematem tabu.

Satanizm stał się tematem tabu odtąd, odkąd KK rozwinął się w pełni na tyle by móc bez precedensu indoktrynować Europe.

A w TV nie jest tematem tabu, co jakiś czas ktoś wspomni o rytualnym morderstwie czy zniszczeniu cmentarza. Ale oczywiście dziennikarzy nie obchodzi różnica między Satanistą, a idiotą nieświadomie niwelującą neutralność naszego światopoglądu czyt. pseudosatanistą.

[quote name='M't']Z tego co mówił Berials; oni nie obnoszą się z tym, że są satanistami i nie rzucają się w oczy.[/quote]

Wspominałem również o elastyczności Satanizmu. "Satanistyczny indywidualizm jest dbaniem o siebie przede wszystkim - jestem sobą i z tego tytułu moim obowiązkiem jest zapewnienie sobie tego, co jest mi potrzebne. Przedkładając moje potrzeby i moje cele nad wszystko, co ktoś chciałby mi narzucić, jak najbardziej egoistycznie postępować według własnych zasad, własnego rozumu i własnych chęci. "To właśnie pociąga za sobą wielość odmian [wewnętrznych - przyp. Berials] satanizmu, gdyż potrzeby każdego człowieka są różne, różne też są pomysły na ich zaspokajanie." - Satan.pl
 
Do góry