Czas

Hoppo

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2006
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jak w temacie. Może nie ma tu zbyt dużo do dyskutowania ja przedstawię moją własną teorię czasu.

Według mnie czas wymiarem po którym się poruszamy (z czasem). Dalej, twierdzę że PRZYSZŁOŚCI NIE MA. Jest tylko w naszej wyobraźni, mówimy "w przyszłości zrobię to, stanie się to". Wyobraźcie sobie początek czasu (naukowacy szacują wielki wybuch zapoczątkował czas) jako punkt i że jesteśćie świadkami początku czasu. Nagle punkt dzieli na dwa. Jeden zostaje na miejscu a drugi porusza się "do przodu" - jesteśmy w nim - to jest teraźniejszosc. Linia między początkiem czasu a teraźniejszością jest przeszłością która nieustannie się wydłuża. lecz nie ma "linii przyszłości". Punkt teraźniejszości jakby tworzy przeszłość,a przed nim nie ma nic. To tak jakbyśmy staneli nad przepaścią i zaczęliśmy iść, a przepaść przesuwała się do przodu aby nie spadliśmy.

Ja to roumiem tak. teraz wy się wypowiedzcie.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Dla mnie czas to oś, usłana wydarzeniami. My jesteśmy w punkcie zero, który cały czas przesuwa się do przodu. Cokolwiek robimy, zmieniamy przyszłość. Ale nie możemy zmienić przeszłości, bo to by wpłynęło na teraźniejszość.
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
lecz nie ma "linii przyszłości"
Przyszłość jest mi nieznana.
Moge kształtować tylko tą niedaleką, ale zawsze wszystko może pójść w cholere, bo nie wiem co się wydarzy..
O przeszłości czasem lepiej nie pamiętać.

Punkt teraźniejszości jakby tworzy przeszłość,a przed nim nie ma nic.
A co mogłoby być?
Życie to zagadka, co to by było jakbyśmy wiedzieli co się zaraz wydarzy..
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
E, ja tam inaczej uważam, początku, ani końca czasu niema, bo nieda się czasem zdefiniować czas, bo początek to jest czas, koniec też jest jakimś czasem.

Dla mnie, czas to jest wtedy gdy na materię działa energia, jeżeli istnieje sama materia, to czasu niema, jeżeli istnieje sama energia, czasu też nie będzie.
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Dla mnie czas jest złudzeniem, które odbieramy jako ciąg następujących po sobie zdarzeń przyczynowo-skutkowych. Odbieramy to tak, bo zarówno czas jest niedoskonały, jak i nasze ludzkie ciało.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Gdybyśmy wiedzieli co jest w przyszłości, to nie byłoby zabawy.
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Ja bym to tak ujęła, że obiktywnie dla wszystkiego istnieje tylko teraźniejszość, bo tak naprawdę jest tylko to co JEST a nie było, a wszelkie istoty żywe są jakby "smietnikami" czasu bo pamiętają to, czego już nie ma. Ale tak musi być bo to co jest, pochodzi od tego, czego już nie ma a istoty żywe funkcjonują dzięki ciągowi przyczynowo-skutkowemu.
 

Niklos

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
741
Punkty reakcji
0
Czas - mój największy wróg, wtedy kiedy pragnę by on się zatrzymał, przyspiesza tak, że chwile z pewną osobą są krótkie...
 

KoB!eTa_DeMoLkA

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2006
Posty
229
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Katowice
czas to tylko pojęcie które wymyślił człowiek, coś takiego nie istnieje ;) hmm a od kiedy czas ma swój początek? od wielkiego wybuchu, przynajmniej tak uważają naukowcy :]
 

sirkamelot

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ucieczką? Lekarstwem?

Czas jest nie tylko lekarzem, jest także prawdziwym sędzią naszych uczuć
Zofia Bystrzycka

Wg mnie też czasu nie ma jako takiego. Jest tylko czas sztuczny wymyślony przez człowieka. Potrzebny do określenia, opisania wydarzeń. Chociaż cos w tym musi być. Gdyby czasu nie było, ewentualnie gdyby stał w miejscu, to nic, ani nikt by się nie rozwijał. Kiepska sprawa ;] To tak jak z pytaniem czy Bóg istnieje..
 

Badlik

Psychodegradacja
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
Dla mnie czas to rzeka. Płynie i czasami topimy się w nim. Do tego to on powoduje, że jesteśmy bardziej doświadczeni, a przez to starsi.
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Byłam w sobote na wystawie w warszawskim Pałacu Kultury..
Polecam, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy :)
 

fez

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2006
Posty
367
Punkty reakcji
0
Dla mnie czas jest ta rzecza ktora ciagle marnuje chociaz dobrze wiem ze to sie odbije na przyszlosci
 

tremolo

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraków
Ja ciągle pragnę, aby czas się wkońcu zatrzymał... na mojej młodości. ;)
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Czas to jest to co było. Do czego mamy wracac pamięcią, do chwil dobrych i złych.
Czas to teraźniejszośc. Ciągłe poznawanie świata i cieszenie się nim.
Czas to przyszłośc. Coś do czego dążymy, dzięki czemu mamy marzenia.
 
K

Karlaa

Guest
"Czas to tylko złudzenie wynikające z budowy naszego organizmu "hehe ;)
 

dark lady

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
Czas... mówią, że aniołem człowiek jest czas, że czas leczy rany i moje ulubione..., że czas płynie, a tak naprawdę... to my mijamy.
Zawsze czułam, że czas dotyka mnie szczególnie. Zawsze jedyne czego mi brakowało to czasu!
Po raz kolejny mogę napisać... temat rzeka. Boję się, że czas zabierze mi tyle... ile warte moje życie, że zabierze mi sens... którego i tak długo juz poszukiwałam. Czas jest dobry... bo Bóg go zesłał, aby pocieszał nieszczęśliwych. Czas jest zły... bo zabiera i płynie i biegnie i kończy.
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Czas zawsze mnie zastanawiał :} I jego definicja. Dlaczego czasami bardzo się dłuży a innym razem leci zbyt szybko... Dla mnie jest tylko teraźniejszość, przeszłość to wspomnienie a nieistniejąca przysłość planami i marzeniami :)
 

HeadShot

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2006
Posty
161
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Czas - jest to tylko wymysl czlowieka.
Pomyslmy - kiedys prymitywny czlowiek nie wiedzial ze jest (o ile jest) takie cos jak czas, teraz wie, a wlasciwie przypuszcza, gdyz jest to dla niego rzecz tajemnicza, niezbadana, a jak wiemy czlowiek zawsze szuka racjonalego wytlumaczenia dla rzeczy ktorych nie zna, sie obawia. Podobnie jest z Bogiem, zawsze jak cos sie stanie (chocby 'cud') to czlowiek mowi "wola Boza", gdyz nie zna innego wyjasnienia danej sprawy. Tutaj jest podobnie ;p
 
Do góry