Być Albo Nie Być. Oto Jest Pytanie.

Asieńka_

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bydgoszcz
Bo każdy człowiek ma trzy życia w sobie: jedno, po którym płacze, drugie w którym żyje i stęka, trzecie, którego się spodziewa.
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Być.. tylko po co i w jaki sposób ?
 

Kamil123

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2006
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Z nikąd
życie jest trudne miałem kiedys takiego doła że myslałem o odebraniu sobie życia He to wydaje się smieszne fakt ale jadna myśl mnie zatrzymała przy zyciu że mam rodzine która mnie kocha
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Po pierwsze być, a po drugie temat odnośnie sensu istnienia już jest.
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Pytanie "być czy nie być" skierowane do bytu jest troche nonsensowne, powinno byc mu wszystko jedno bo jakby nie był to nie wiedziałby o tym, że można być:p Może spytać po prostu 'Czy podoba Ci sie Twoje życie?" i wyjdzie na to samo ;)
 

Kamil123

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2006
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Z nikąd
Skąd wiesz jera z moja mam żyjemy nieżle wiec i co to zależy czy komuś chce się zyć
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Wielu ludzi nie widzi sensu życia, a więc niekoniecznie chce "być" :]
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
No to napisałam "Czy podoba Wam sie wasze życie?" :)
byt wie jak jest być ale nie zawsze rozumie jak jest nie być, a niebyt nie rozumie jak jest ani być ani nie być :p tak jakby sie pytać bytu czy woli cukierka czy powietrze, bo cukierek jest smaczny lub nie ale powietrze to zawsze tylko powietrze i nie ma co go nawet porównywać do cukierka ;) więc dostosowałam tylko pytanie ;)
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
oj pokręciłaś ;) ale można coś z tego wydedukować :p
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Nie no, można też na to odpowiedzieć na zasadzie, że jak nie podoba mi sie moje życie to nie chce być. Ale to tylko złudne porównanie bo "nie być" to po prosstu NIE BYĆ, nie jest to ani dodre ani złe bo tego NIE MA! I jeśli ktoś by nam powiedział "jak chcesz to możesz zaraz nie być, tylko powiedz" i byśmy zdecydowali się nie być to nie byłoby nam lepiej w niebycie tylko na chwilę przed nieistnieniem. Więc to nie jest lepiej, bo to po prostu NIC :)
 
Do góry