Życie W Kosmosie ?

lukdreem

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
216
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jedlicze
Twierdzenie, że Ziemia to jedyny zaludniony świat w nieskończonej przestrzeni jest
równie absurdalne jak przekonanie , iż na całym polu prosa wyrośnie tylko jedno ziarenko

Jak myslicie czy istnieją jakieś inne pozaziemskie formy życia??
jakie są wasze teorie i przypuszczenia związane z tym tematem ??
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Według mnie istnieją. Wrzechświat jest ogromny, a więc gdybyśmy żyli tylko my to byłoby to tak jakby marnotractwo tej przestrzeni. Często patrząc na gwiazdy i myśląc właśnie o tym, czy tam jest życie mam dziwne uczucie, że we wrzechświecie, ktoś patrząc w strone ziemi myśli o tym samym.
 

cichy_997

I love Roman®
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
574
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
pewnie są...ciekawe tyko jak zyją, w jakich warunkach...mają pewnie ogromnie zaawansowaną technike...ech...fajnie podumac o kosmitach...:p
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
moim zdaniem istnieje cos takiego jak zielone ludziki ;)
zawsze mnie to fascynowalo...
 

ziomalka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2006
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Matrix
jasne, ze istnieją kosmici, ja jestem jednym z nich :D

a tak na poważnie, ja wierze, ze cos w stylu przybyszów z kosmosu to prawda ..... :)
 

lukdreem

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
216
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jedlicze
Też podzielam to zdanie w kwestii życia w kosomosie, bo wszechświat jest ogromny i napewno z pośród wielu galatyk i ich odgałęźien istnieją formy życia mniej czy bardziej rozwinięte :p
 
N

Nazer

Guest
jasne, ze istnieją kosmici, ja jestem jednym z nich :D

Patrząc z pewnego punktu widzenia to wszyscy jesteśmy kosmitami, żyjemy przecież w kosmosie :D
Co do ET to oczywiście że wierzę w ich istnienie, tylko pytanie gdzie oni są? Za mojego życia pewnie się nie dowiem.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nie udowodniono mi istnienia UFO, nie udowodniono mi też nieistnienia UFO.

Z drugiej strony, jakaś mała cząstka mnie mówi mi że COŚ tam jest, oprócz nas, mówi mi to najczęściej podczas wieczornego papierosa w oknie, gdy spoglądam w gwiazdy i myśle.
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
Prawdopodobieństwo istot myślących na poziomie ludzkim, niżej lub wyżej, jest bardzo prawdopodobne w teorii, jednak w praktyce mniej.

Chciałbym, żeby mnie ufolki złapały, zażądał bym informacji i technologii ;], ale niewiadomo czy to coś ma wogóle rozwiniętą technologię chociaż na takim stopniu jak my, poprostu może mają większe możliwości podróżowania, a u nich jest jakby nasze średniowiecze...

Ale jeszcze jest jeden aspekt, może inaczej myślą, całkiem inaczej. Jedyne co może być podbne to system dwójkowy, najprostszy jaki może być.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Xionic, ale oni podobno robią operacje na porwanych, bez znieczulenia :).

Golem, owszem można by nawet powiedzieć że boga podobnie jak UFO zarówno nie da się: udowodnić jak i zaprzeczyć jego istnieniu (agnostycyzm o ile się nie myle, ponieważ nie istnieje dowód absolutny), jednakże w moim i zapewne Twoim przypadku, więcej było dowodów na jego nieistnienie niż istnienie, stąd ateizm.
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
To znaczy w moim przypadku jest troche inaczej jeśli nie ma naukowych dowodów na istnienie czegoś to ja w to nie wierze.Bez względu na to co to jest.Gdybyśmy wychodzili z założenia że jeśli nie ma dowodów na nieistnienie czegoś, to to coś może istnieć, to moglibyśmy uwierzyć we wszystko co sobie wymyślimy.A to moim zdaniem nonsens.
 

lukdreem

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
216
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jedlicze
nie ma dowodów na nieistnienie czegoś, to to coś może istnieć, to moglibyśmy uwierzyć we wszystko co sobie wymyślimy.A to moim zdaniem nonsens.
jeszcze raz przytocze stwierdzenie
Twierdzenie, że Ziemia to jedyny zaludniony świat w nieskończonej przestrzeni jest
równie absurdalne jak przekonanie , iż na całym polu prosa wyrośnie tylko jedno ziarenko
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
Nie potrafię sobie wyobrazić tego że na innej planecie nie ma żadnej ale to naprawde ŻĄŃĘ żywej istoty dlatego też uwarze że gdzieś na odległych plantech nie koniecznie na marsu czy księzycie istnieją inne formy życia i bardziej umiem uwierzyć wo to że sa inne żywe organizmy nż w to że istnieje Bóg
 
Do góry