[tutorial] Poruszanie Się Po Forum.

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Witam. Mój następny tutorial (trzeci już) będzie mówił o poruszaniu się po naszym forum.
Więc zajmijmy się stroną główną. Podzieliłem ją na kilka ramek. Zaczynamy!
1.gif
1 - Po kliknięciu na obrazek zostaniemy przeniesieni na stronę główną naszego forum czyli na www.forumowisko.pl
2 - Działa tak samo jak obrazek z numerem 1. Przenosi na stronę główną.
3 - Po kliknięciu zostajemy przeniesieni do Regulaminu. (Warto przeczytać aby niewpaść!)
4 - Przenosi nas do Galerii obrazków. (Opis w tutorialu o Galerii - niedługo)
5 - Przenosi do katalogu blogów użytkowników forum.
6 - Po prostu Pomoc.
7 - Przenosi nas do zaawansowanej wyszukiwarki na forum.
8 - Przenosi nas do listy użytkowników naszego forum.
9 - Kalendarz po prostu ;)
10 - Pokazuje jako kto jesteśmy zalogowani i po kliknięciu przenosi nas do karty użytkownika (w tym wypadku do naszej karty)
11 - Wylogowuje nas z systemu.
12 - Przenosi nas do naszego bloga.
13 - Przenosi nas do Panelu kontrolnego.
14 - Przenosi nas do listy postó napisanych od naszej ostatniej wizyty.
15 - Wyświetla asystenta (Opis w tutorialu o Asystencie - niedługo)
16 - Wyświetla ile wiadomości dostaliśmy od ostatniej wizyty. Po kliknięciu przenosi nas do skrzynki odbiorczej.
Pierwszą ramkę już omówiłem. Czas na kolejną.

2.gif
Tutaj widzimy różne rotacyjne bannery. Warto w nie klikać, ponieważ dzięki temu nasze forum możę istnieć. Jak wiemy rejestracja i użytkowanie forum jest darmowe a opłacenie hostingu i domeny .pl nie jest już darmowe dlatego też trzeba jakoś uzbierać pieniądze na nasze forum. Klikajcie a napewno będziecie mogli się cieszyć z forum.

3.gif

1 - To pokazuje nam gdzie się aktualnie znajdujemy. Działa także jako link do strony głónej lub (jeżeli jesteśy w jakiejś kategorii/podkategorii/temacie) kategorii albo tematu.
2 - Pokazuje nam kiedy ostatni raz byliśmy na forum.
Po prawej znajduje się także wyszukiwarka (zapomniałem oznaczyć ją :) )

4.gif

1 - Nazwa kategorii. Jest też linkiem do tej kategorii.
2 - Nazwa podkategorii. Jest też linkiem do tej podkategorii.
3 - Przycisk dzięki któremu możemy oznaczyć wszystkie tematy znajdujące się w danej podkategorii jako przeczytane.
4 - Liczba tematów założonych w danej podkategorii.
5 - Liczba udzielonych odpowiedzi w danej podkategorii.
6 - Dzień i godzina kiedy ostatni raz został napisany post.
7 - Pokazuje w jakim temacie ostatnio napisano posta.
8 - Przez kogo został napisany ostatni post.
9 - (w lewym górnym rogu) przycisk do "zwinięcia" kategorii.

5.gif

1 - "Usuń cookies utworzone przez to forum." Usuwa "ciasteczka" potrzebne do tego aby np. być ciągle zalogowanym na stronie itp.
2 - "Oznacz wszystkie posty jako przeczytane." Oznacza wszystkie posty z całego forum jako przeczytane.

Niżej znajdują się statystyki forum i myśle że nietrzeba ich opisywać. Jeżeli jednak ktośby czegoś nierozumiał prosze odpisać to ja (albo ktoś inny) wytłumacze..
Powodzenia życzę. ;)
 
Do góry