Kamień Filozoficzny

ksowa12

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
420
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Limanowa
No wiem: to od Pottera. Ale czy zastanawialiśćie sie kiedyś czy coś takiego da się stworzyć. Bo przecież gdyby tak mogła być by to totalna katastrofa. Ale każdy ma zachcianki. Wierzycie?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Racjonalnie to wykluczam. Bo o ile sie nie myle, to z punktu widzenia Chemii jest do niemożliwe.
 

Lechoo

noise maker
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
516
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
mrowisko
A ja wcale nie wykluczam, sposób na zamianę jednych pierwiastków w inne znany jest już od dawna. Cały widz polega na zmianie ułożenia elektronów na poszczególnych powłokach, i uzupełnianie ich o dodatkowe. Wystarczy spojrzeć na układ okresowy pierwiastków. Dodatkowy elektron całkowicie zmienia strukturę atomową pierwiastka. Uub, Uut nie są naturalnym produktem, powstały właśnie w tym procesie. Jest tylko jeden szkopuł - proces ten jest niezwykle energochłonny, a co za tym idzie - drogi i nieopłacalny, gdyż ilość złota które może powstać jest śladowa.

A sposobu na nieśmiertelność chemia nie zna.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Lechu, no tak masz rację, zapomniałem o tym. Gdzieś właśnie było na ten temat, (zamiany metali w złoto) z tym że jak zauważył poprzednik jest to cholernie nieopłacalne.

A nieśmiertelność to kwestia religijna.
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
nie wiem o czym mowa nie czytałam harrego wiem ze cos tam byloo nim bo ogladalam film ale nic pozatym nie wiem
 

BlackMonk

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2006
Posty
50
Punkty reakcji
0
niesmiertelnosc raczej jest niemozliwa a tymbardziej uzayskanie jej za pomoca kamienia o wymierach 4/3cm :D no ale cuz... warto miec ambicje :) :D
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Spelnione, skoro nie wiesz o co chodzi to po cholere o tym piszesz?

Black, z pkt widzenia większości religii nieśmiertelność jest nie tyle możliwa co pewna :D, racjonalnie nieśmiertelność (przynajmniej ludzi) jest niemożliwa, wyklucza to biologia.
 

BlackMonk

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2006
Posty
50
Punkty reakcji
0
:D masz racje :) ale ja pisalem akurat o niesmiertelnosci pod wzgledem fizycznym na ziemi :eek:k:
 

r06ert

Bywalec
Dołączył
26 Maj 2006
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
38
A ja wcale nie wykluczam, sposób na zamianę jednych pierwiastków w inne znany jest już od dawna. Cały widz polega na zmianie ułożenia elektronów na poszczególnych powłokach, i uzupełnianie ich o dodatkowe. Wystarczy spojrzeć na układ okresowy pierwiastków. Dodatkowy elektron całkowicie zmienia strukturę atomową pierwiastka. Uub, Uut nie są naturalnym produktem, powstały właśnie w tym procesie. Jest tylko jeden szkopuł - proces ten jest niezwykle energochłonny, a co za tym idzie - drogi i nieopłacalny, gdyż ilość złota które może powstać jest śladowa.

A sposobu na nieśmiertelność chemia nie zna.

każda powłoka ma maksymalną ilość elektronów jakię się mogą na niej znajdować, kombinacja z elektronami tutaj nic nie da... Zabawa polega na kombinowaniu w jądrze atomowym, nie w powłokach...
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
a moim zdaniem to bez sensu. Tyle ;) jak mozna wierzyc w takei bzdury? Bóg. Oto odpowiedź, on sprawia, czy zyjesz, czy nie i ile tego zycia Ci zostalo. nie warto sie nawet w to bawic...
 

Niklos

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
741
Punkty reakcji
0
a moim zdaniem to bez sensu. Tyle ;) jak mozna wierzyc w takei bzdury? Bóg. Oto odpowiedź, on sprawia, czy zyjesz, czy nie i ile tego zycia Ci zostalo. nie warto sie nawet w to bawic...
Owszem...tylko są osoby, które zaciekle dążą do spraw, które są poprostu niemożliwe.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
a moim zdaniem to bez sensu.

Nie tak do końca bez sensu. Poszukiwaniem kamienia filozoficznego zajmowali się alchemicy (poprzednicy dzisiejszych chemików), święcie wierząc w istnienie takiego kamienia. Dziś nauka wyklucza by przy pomocy jakiegoś kamyka dało zmienic się dowolny metal w złoto. TYlko skąd oni wtedy mogli to wiedziec? Kamienia oczywiście nie odkryli, ale za to udało im się odkryc np recepturę wytwarzania porcelany, tak pilnie strzeżonej przez chińczyków.
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Dodatkowy elektron całkowicie zmienia strukturę atomową pierwiastka.

Dodatkowy elektron powoduje że pierwiastek staje się jonem ujemnym, który będzie dążył do oddania wolnego elektronu, żeby uzyskać równowagę elektryczną. Żeby powstał nowy pierwiastek konieczny jest jeszcze dodatkowy proton. A wsadzenie jakiegoś protonu do jądra atomowego nie jest sprawą prostą i pewnie wymagało by sporej energii, którą trzeba skądś uzyskać. Więc za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nic się od razu nie zmieni. Nie ma szans. Chyba że w reaktorze jakimś.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ludzka śmiertelność jest naszym największym darem i skarbem.
Nie chciałbym być nieśmiertelny.
Dlaczego?
Bo po 60-70 latach bym się zestarzał i bym tylko chodził po parku i mówił do gołębi.
A poza tym, czy życie przez setki tysiącleci nie wydaje się wam nudne?
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Kamień filozoficzny ten od Potera... Hyh coś dla mnie... (nick)
Rowling piszac ksiazke nie wymyślała wszystkiego z sufitu. Oczywiscie wyobraźnia przy pisaniu książki o magii sprawia dużą rolę, ale w dużej części opiera się ona na faktach. Tak więc jak ktos już pisał kamień filozoficzny to prawdziwa substancja, której poszukiwali alchemicy. Więcej na ten temat mógłbyś sobie poczytać w ksiązce Rogera Highfielda "Harry potter nauka i magia". Tam poza kamieniem filozoficznym (na ten temat autor poświęcił całe 18 stron) możesz też poczytać o innych naukowych wyjaśnieniach pochodzenia niektórych przedmiotów i faktów z HP. Jednak z tego co widzę twoje posty to po 1 nie będzie ci się chciało tego cztać, po 2 rodzina chyba by zaczęła świętować gdybyś poprosił żeby ci mama kupiła jakąś książkę, a po 3 jeżeli nie lubisz czytać HP to i tak bez sensu kupować ksiazkę, w której i tak nie będziesz wiedział o co chodzi. A przepisywać mi się tego wszystkiego nie chce i nawet nie jestm w stanie przeczytać całości i jej przełożyć na ludzki język bo chce mi się spać. Dziękuję za uwage. :bag:
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
To złośliwa aluzja była do kogo? :D
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Aluzja? No co ty... Tam nie było zaadnej aluzji... A nawet jak była to nie do ciebie Odeonie. :] ja się odnosiłam do pierwszego posta... I załozyciela tematu... tego i wielu innych. Już nie będę lepiej wymieniać, ale wystarczy zajrzeć do działu "pomoc w zadaniach"... :bag: :mruga: :D :p
 

ksowa12

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
420
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Limanowa
pomoc w zadaniach...
ale ja i tak zawsze mam świadectwo z paskiem
tylko teraz już nie... w 1 gimnazjum
 

kmikos168

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2006
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
39
latwiej by chyba bylo zamienic wegiel w diament bo nie trzeba przerabiac pierwiastkow tylko je inaczej ulozyc, watpie zeby czlowiekowi udalo sie uzyskac niesmiertelnosc bo kazdy musi umrzec ale slyszalem ze sa proby przedluzania zycia w ten sposob ze caly czas sa wytwarzane nowe komorki, u jakichs takich malych zwierzatek wydluzalo to ich dlugosc zycia nawet chyba 3 lub 4 razy
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Świadectwo z paskiem o niczym nie świadczy.
No może o zdolności wypłakiwania ocen.
Z reguły, to jest tak, że ci którzy mają piątki ze ścisłych, psują sobie muzyką i w-f, a ci którzy mają paski, nadrabiają muzyką itp.
 
Do góry