Czy Istnieje MiŁoŚĆ Silniejsza Od śmierci?

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
...ostanio na polskim pani zadała nam taki temat rozprawki...

CZY ISTNIEJE MIŁOŚC SILNIEJSZA DO ŚMIERCI??

...ja rozpisałam się na trzy strony, ciekawe jakie wy macie zdanie na ten temat??
...chętnie poczytam wasze opinie :)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Berials@wp.pl - jak możesz to wyślij mi tą rozprawke, chętnie przeczytam.

A jeśli chodzi o miłość silniejszą od Śmierci - w/g mnie nie istnieje gdyż Śmierć kończy wszystko, nawet ową miłość.
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
A ja ostatnio miałem wypracowanie o jakiś rycerzach, to napisałem na ileśtam strony (ze 2 były). Pisałem o papierochahc, odchudzaniu, biznesie etc. Dostałem całe 0 na 50 punków, pani czytała cytaty niektóre z wypracowań, a moje całe przeczytała. Pięknie mi klasa brawo biła :)

No miłośc śilniejsza od śmierci... to się nekrofilia nazywa.
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
No miłośc śilniejsza od śmierci... to się nekrofilia nazywa.

buhahahhahahaha :lol: można i tak na to spojrzec :p no bo w sumie... :D

Ale tak serio, to czemu ma nie być silniejsza? Jeśli kogoś kochasz i umrzesz to chyba po śmierci dalej go będziesz kochać? ;)
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
Inaczej... jeżeli kogoś kochasz, a ta osoba umrze, dalej go możesz kochać. W drugą stronę, to raczej się nie dowiemy...
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Ano moze :p Chociaz ja w to nie wierze
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
...a ja w mojej pracy opierałam się na przykładzie Tristana i Izoldy. Po ich tragicznej smierci z grobów wyrosły głogi ktore przeplatały się ze sobą, mimo ciągłego ścinania. Świadczyło to o ich nierozerwalnej miłości :)
...za przykład podałam też Urszulke Kochanowską, po której śmierci ojciec pisał dla niej treny.Nie umiał pogodzić się ze stratą ukochanej córeczki i traktował ją tak jakby nadal żyła.Miłośc zwyciężyła nad śmiercią.
...no i za najważniejszy przykład chyba podałam naszego papieża rodaka Ojca Świętego-Jana Pawła II.Niedługo minie rok od jego śmierci, ale ciągle nasze serca są wypełnione miłością, tak jak wtedy gdy jeszcze żył i krążył po świecie.
...w ogóle mnóstwo można wymieniać przykładów, ale jakoś te trzy nasunęły mi się na początku.

...Berials i chyba raczej nie prześlę Ci tej pracy, bo nie mam jej na kompie napisanej, tylko na kartce. Nie chce mi się jej przepisywać:) Sorki:)Jak chcesz coś wiedzieć to pytaj :papa:
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Eh ... miłośc po śmierci ? Jeśli ktoś wierzy w miłość uwierzy i w to !
Nie ma czegoś takiego - może kiedyś tak ale nie w wieku XXI
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
...mała czarna dlaczego uważasz że w XXI wieku nie może istnieć taka milośc-silniejsza od smierci??
...możesz to uzasadnic w kilku zdankach.... :)
 

Bu.

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Istniej. Miłosć rodzica, a w szczególności matki do dziecka jest bardzo silna. Silniejsza nawet od śmierci :)
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Patrzcie : zalzomy ktos ma psa,i jest z tym psem mocno zwiazany,no i po iles tam wlasciciel umiera,a pies dalej kocha,dalej pamieta
slyszeliscie o tym psie co mieszkal kolo grobu swojego wlasciciela?
a wiec wydaje mi sie ze w przypadku ludzi taka milosc istnieje
 

Maver

Głęboko wierzący ateista
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
1 579
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Co rozumiesz przez "silniejsza od śmierci"? Trwająca dłużej niż życie człowieka kochającego lub kochanego? Czy taka której nie wyrzekamy się pod groźbą śmierci?
 

samotnygraczPL

Milczenie jest złotem.
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
Czytałem w pewnej gazecie temat ''Miłość jak narkotyk'' otóż piszą w nim że człowiek jak się zakochuje to organizm wydziela substancie ( czy coś) czyli można napisać że miłość uzależnia ;)

chyba napisałem nie na temat ups :( a co tam i tak to jest prawdziwe ;)
 

szuwarq

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Nie ma czegoś takiego zwykła idealistyczna gadka. Śmierć kończy wszystko na tym świecie . A miłość cóż chemia nic więcej
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Miłość chemia ? nie nazwał bym tego tak . Jeśli się naprawdę kogoś kochało to zawsze pozostanie w sercu . Tylko po co kochać bez odwzajemnienia , jeśli ktoś nie może ci tego okazać bo umarł . Bardziej bym to nazwał tęsknotą za ta osoba i poczucia jej bliskości .
 

linka7

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba rozpocząć od pojęć śmierci i miłości.
Według mnie jedno i drugie jest nieodkryte i niewiadome.

Ogólnie pytanie jest źle sprecyzowane. Przedstawia miłość jako dobro, które ma być silniejsze i śmierć- zło ostateczne.
Wyklucza możliwość śmierci jako radości.

Dalej, moim zdaniem nie można zestawić uczucia, z rzeczą w jakiś sposób materialną.
Bo śmierć w jakimś stopniu taką jest. A przynajmniej kończy rzeczowe istnienie.

Wszystko zależy tutaj także od wiary i przekonań, nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Pytanie trudne i racjonalnie nie do odpowiedzenia, więc nie zaprzątałabym sobie nim głowy.
A co do przykładów z literatury- nie podawaj ich jako argumentów, bo mit o tym że na grobach wyrosły jakieś tam plącza- znak miłości, całkowicie mnie nie przekonuję.
I nie może być dowodem.
 

Abstrakcyjna

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
32
MIŁOŚC SILNIEJSZA OD ŚMIERCI... pojmuje to tak, że druga osoba potrafi poswięcić swoje życie dla pierwszej bez względu na wszystko
i oczywiście uważam ze istnieje
 
Do góry