Przyspieszyc łącze

bobek81

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Wiecie niedawno czytalem gdzies ze mozna odblokowac lacze tak zeby chodzilo jeszcze szybciej.
Chodzi o to ze ponoc system windows xp rezerwuje sobie jakies 10 czy 20 % łacza na swoje potrzeby i trzeba je pozniej jakos odblokowac tylko nei wiem jak
Wie ktos o co chodzi?
 

bobek81

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
43
radiowe 128kb/s ale ja juz raz taki manewr zrobilem o ktorym pisalem tyle ze teraz nie moge tego sobie przypomniec
to trzeba gdzies w uslugach cos wlaczyc czy przestawic
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
co to ma do tego :p

w uruchom GPEDIT.MSC i szablony administratorskie => sieć => harmonogram pakietów => ogranicz rezerwowa przepustowosc :p
a no różnica jest :p Neostrade czy radiówkę się inaczej przyspiesza :p

Np. w neo: Zmiana MTU: magiczna cyferka dla neostrady czyli 1492. W porównaniu ze standardowymi daje to az... 8bitów na pakiet.. trochę mało... ale jak poleci więcej pakietów to... może coś z tego wzorśnie.

Są do kupienia programy na allegro, które niby przyspieszają internet, ale nie ma cudów. Szybkość złącza zależy wyłącznie od samego złącza żadne programy nic niedadzą a czasami mogą nawet pogorszyć sytuacje ...

W windowsie: Usługa QoS Packet Sheduler może przyspieszyć ;-) lub za pomocą TZ Connection Booste możesz spróbować :)

Chcesz przyspieszyć łącze? Wykup lepsze. :)
 

bobek81

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Dzieki chlopaki, wiem ze nie przyspiesze łącza do jednego mega ale wiem z doswiadczenia ze to jednak dziala i daje jakis tam maly ale jednak dopalacz :p
 

blue12

czesc jestem michal
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
585
Punkty reakcji
0
a jak przyspieszyc w chello 512 ? :)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Chodzi o przyspieszenie całego internetu czy w danej aplikacji (bo np. transfer nie jest na max obrotach) ?

1. Dajesz administratorowi w łapę.
2. Wykupujesz większą usługę
3. Możesz spróbować (na własne ryzyko) tak jak powyżej ... no ale nie opisałem na czym polega ...

Usługa QoS Packet Sheduler (nie działa w XP HE) - Start >> wpisujemy gpedit >> Konfiguracja komputera >> Szablony administracyjne >> Sieć >> Harmonogram pakietów QoS Klikamy na Ogranicz rezerwowaną przepustowość następnie ustawiamy opcje na Włączone i u dołu ustawiamy limit przepustowości na 0% >> Zastosuj >> Uruchom ponownie komputer
 

Jutolobu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
1 260
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wałbrzych
podkrec impuls jak wiesz jak ;p u mnie taka podkrecarka jest w pudle wraz z kablowka a pudlo na kludke ale jak sie wie jak to sie raz na jakis czas podkreci i odkreci :p
 

bobek81

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Wiecie ja teraz juz wiem jak przejsc na innego operatora ktory ma szybsze lacze :D
Jest to troche nie stabilne bo antena nie jest skierowana dokladnie tak jak trzeba ale zdarza sie ze zamiast 128 mam 512 :D W radiowych sieciach to dosc proste, przynajmniej u mnie :D
 

blue12

czesc jestem michal
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
585
Punkty reakcji
0
radiowka wlasnie ponoc najlepsza... a może najszybsza :)
 

dudzik17

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiecie ja teraz juz wiem jak przejsc na innego operatora ktory ma szybsze lacze :D
Jest to troche nie stabilne bo antena nie jest skierowana dokladnie tak jak trzeba ale zdarza sie ze zamiast 128 mam 512 :D W radiowych sieciach to dosc proste, przynajmniej u mnie :D
moze napisz cos wiecej bo ja tez mam radiowke :sexy:
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
W porównaniu ze standardowymi daje to az... 8bitów na pakiet.. trochę mało... ale jak poleci więcej pakietów to... może coś z tego wzorśnie.

ciekawa teoria, skoro łacze przepuszcza 512 bitów na sekundę to nie ma różnicy czy przepuszczę 64 pakiety o rozmiarze 8bitów czy poleci 16 pakietów po 32bity bo i tak łączna suma bitów przesłanych będzie taka sama, różnica będzie tylko w tym że w przypadku mniejszych pakietów trzeba wysłać więcej potwierdzeń odbioru.
 

bobek81

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
43
dudzik17 to jest takie troche niby skomplikowane a jednoczesnie nie :)
Trzeba użyc programu do zmieniania adresu MAC karty :)
Ja uzywam programu SMAC i tam zmieniam adres MAC. U kogos kto ma neta u innego operatora spisuje ten adres a pozniej go wprowadzam u siebie przy pomocy tego programiku. Zmieniam nadajnik na tego operatora. Pozniej reset kompa lub w sieciach robie opcje napraw i juz :D
Jak ktos bedzie chcial wiecej szczegolow to niech pisze do mnie lub niech poprosi kogos kto lepiej umie to wytlumaczyc :D
Ja tego nie umiem :/
 

blue12

czesc jestem michal
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
585
Punkty reakcji
0
a .. i ten cały cfspeed jest niezły :)
nie przyspiesza w prawdzie łącza, ale np. nie muli kompa przy pobieraniu dwóch filmów, co najlepsze te dwa filmy pobiera każdy z około 50kb/s przy łączu chello 512 :)
Gram w Cs'a 1.6 i ping też niski :]
 

massey

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
hh
a w laczu bezprzewodowym to jak sie zwieksza limit ? :D
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Daj sobie spokój jak czytać nie potrafisz, albo po prostu wykup lepsze łącza.
 

mszark

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
145
Punkty reakcji
0
dudzik17 to jest takie troche niby skomplikowane a jednoczesnie nie :)
Trzeba użyc programu do zmieniania adresu MAC karty :)
Ja uzywam programu SMAC i tam zmieniam adres MAC. U kogos kto ma neta u innego operatora spisuje ten adres a pozniej go wprowadzam u siebie przy pomocy tego programiku. Zmieniam nadajnik na tego operatora. Pozniej reset kompa lub w sieciach robie opcje napraw i juz :D
Jak ktos bedzie chcial wiecej szczegolow to niech pisze do mnie lub niech poprosi kogos kto lepiej umie to wytlumaczyc :D
Ja tego nie umiem :/


Czyli nie przyśpieszasz łącza a jedynie kradniesz komuś kto ma szybsze łącze.
 
Do góry