Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!





Zdjęcie

Najbardziej popularne diety w Polsce.

Napisane przez walczakmartyna1 , 01 październik 2018 · 873 Wyświetleń

Najpopularniejsze rodzaje diet w Polsce. Zobacz naszą listę i przekonaj się czy jakaś dieta nie przeszła ci koło nosa.

 

Obecnie diety są bardzo gorących tematem w mediach. Nie ma chyba osoby, która by nie była na żadnej diecie w swoim życiu. W tym wpisie chciałbym przybliżyć wam najpopularniejsze rodzaje diet w naszym kraju.

 

1. Dieta paleo.

 

Dieta paleo wkradła się na nasz rynek bardzo niespodziewanie i od razu zyskała wielu zwolenników. Ogólnie mówiąc dieta ta polega na jedzeniu tylko takiej żywności, która nie jest przetworzona. Jemy tylko to, co nasi przodkowi mogli jeść. Zwolennicy argumentują taki wybór tym, że organizm człowieka nie jest przystosowany ewolucyjnie do trawienia produktów przetworzonych. Produkty pożądane w tej diecie to m.in. warzywa, owoce, grzyby, ryby. mięso, jajka, orzechy. Warto zaznaczyć, że dieta paleo nie tylko odnosi się do żywienia. Zaleca się również zmianę stylu życia, gdzie ważna jest odpowiednia ilość snu, rezygnacja z szybkiego stylu życia, minimalizm i wiele innych.

 

2. Dieta ketogeniczna.

 

Dieta ta staję się coraz bardziej popularna w naszym społeczeństwie. Jest to rodzaj diety, w której ograniczamy do minimum węglowodany a dietę opieramy na produktach wysokotłusczowych. Zaleca się aby 10% kalorii było dostarczanej w postaci węglowodanów, 20% w postaci białka a 70% w postaci tłuszczy. Dzięki takiej zmianie żywienia w organizmie wytwarzane są ciała ketonowe. Organizm pobiera energie z tłuszczy a nie z węglowodanów. Dieta ta staje się coraz bardziej popularna, ponieważ ludzie są coraz bardziej świadomi złego wpływu spożywania węglowodanów na ich zdrowie. Warto jednak zaznaczyć, że jest to bardzo restrykcyjna dieta, którą bardzo ciężko przestrzegać.

 

3. Dieta FODMAP.

 

Ostatnią dietą w moim zestawieniu jest dieta FODMAP. Dieta ta została początkowo stworzona dla osób z problemami z przewodem pokarmowym, zespołem jelita drażliwego, uporczywych bólów brzucha itp.. Obecnie po tą dietę sięgają osoby, które chcą pozbyć się uczucia ciężkości brzucha, problemów jelitowych lub po prostu chcą się czuć lekko i zdrowo. Aby dojść do tego momentu potrzebujemy około 2 miesięcy. Teraz najważniejsze pytanie, co należy robić aby dojść do tego momentu? Przede wszystkim z diety musimy wykluczyć wszelkie źródła węglowodanów takie jak zboża. Należy nie jeść roślin strączkowych, nabiału, warzywa kapustne i cebulowe.

 

http://klinika100.pl/



  • 0



Październik 2019

N P W Ś C P S
  12345
6789101112
13141516171819
2021 22 23242526
2728293031